اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٥٦٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
استاندار فارس؛

مُهرستان » استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم رعایت اصول مهندسی در ساخت و سازها گفت: بعضا یک خطای جزئی و کوچک در روند اجرا و ساخت یک بنا باعث تخریب و وارد آمدن خسارت به آن ساختمان می شود. به گزارش مُهرستان؛ مهندس سید محمد علی افشانی در ششمین جلسه شورای فنی استان افزود: اگر اصول…

مُهرستان » استاندار فارس، ضمن تاکید بر لزوم رعایت اصول مهندسی در ساخت و سازها گفت: بعضا یک خطای جزئی و کوچک در روند اجرا و ساخت یک بنا باعث تخریب و وارد آمدن خسارت به آن ساختمان می شود.

به گزارش مُهرستان؛ مهندس سید محمد علی افشانی در ششمین جلسه شورای فنی استان افزود: اگر اصول مهندسی در تمام مراحل و بخش ها رعایت شد و باز آسیب پذیر بودن آن ساختمان مشخص شد باید در نوع مصالح کاربردی تجدید نظر شود.

وی با اشاره به ورود برخی مصالح جدید ساختمانی به عرصه ساخت و ساز و بازار ادامه داد: برخی صنایع مربوط به ساخت مصالح مدتی است که در کشور فعال شده اند و در ساخت و سازها از آنها استفاده می شود که لازم است که مناسب بودن آنها از هر لحاظ توسط کارشناسان و مراجع مرتبط مانند نظام مهندسی ساختمان تایید شود.
استاندار فارس گفت: هرگونه نظر کارشناسی نیز باید از سوی مراجع با ذکر دلایل ارائه و در اختیار شورای فنی قرار گیرد تا این شورا هم پس از بررسی نهایی نظر خود را اعلام کند.

مهندس افشانی تصریح کرد: جان انسان با هیچ قیمتی قابل جبران نیست و اگر صدها میلیون هم به عنوان دیه داده شود خسارت های روحی و روانی که به یک خانواده وارد می شود قابل جبران نیست.
استاندار فارس، با اشاره به زلزله اخیر شهرستان خنج گفت: خسارت هایی که در این زلزله پنج و یک دهم ریشتری به برخی ساختمان ها خصوصا ساختمان های دولتی وارد شد نگران کننده است.

وی افزود: یک زمین لرزه پنج ریشتری نباید موجب تخریب یک ساختمان شود اما در زلزله خنج این اتفاق روی داد و به برخی ساختمان ها که عمدتا دولتی نیز بودند خسارت هایی وارد شد.
مهندس افشانی اظهار کرد: باید ضمن بررسی خسارت های وارده در اثر زلزله مذکور، گزارشی ارائه شود و با تمام کسانی که کوتاهی و قصور آنها به نوعی باعث تشدید خسارت ها شده است برخورد شود.

وی گفت: اینکه دیوار یک ساختمان در حال ساخت در اثر زلزله فرو می ریزد بیانگر کوتاهی و قصور در ساخت آن است و متخلف باید پاسخگو باشد و خسارت های وارده را جبران کند.
استاندار فارس گفت: مگر می شود که در جریان ساخت یک بنا ناظر سر کار باشد و همه کارها به درستی انجام شود و بعد که خسارتی وارد می شود بگوییم اتفاق بوده است.

مهندس افشانی تصریح کرد: باید این موضوع بررسی شود و تمام کسانی که در این زلزله مقصر بوده اند معرفی شوند و پرونده برای آنها تشکیل شود تا دیگران کارشان را درست انجام دهند.
در این جلسه گزارشی از وضعیت شهرستان زلزله زده خنج و روند خدمت رسانی به آسیب دیدگان ارائه شد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند