اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٥٢٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
خبرهایی از جهاد کشاورزی لامرد؛

مُهرستان » کارگروه رفع تداخلات اراضی در شهرستان لامرد تشکیل شد. به گزارش دریافتی مُهرستان از روابط عمومی جهاد کشاورزی لامرد؛ در راستای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور کارگروه رفع تداخلات اراضی لامرد با حضور ادارات جهادکشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری، ثبت اسناد و املاک و امور مالیاتی تشکیل و…

مُهرستان » کارگروه رفع تداخلات اراضی در شهرستان لامرد تشکیل شد.

به گزارش دریافتی مُهرستان از روابط عمومی جهاد کشاورزی لامرد؛ در راستای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور کارگروه رفع تداخلات اراضی لامرد با حضور ادارات جهادکشاورزی منابع طبیعی و آبخیزداری، ثبت اسناد و املاک و امور مالیاتی تشکیل و جلسه آن برگزار شد.

در این جلسه که مدیر و کارشناسان امور اراضی جهادکشاورزی، مسئول و کارشناس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، مسئول اداره ثبت اسناد و املاک و کارشناس امور مالیاتی شهرستان حضور داشتند، پیرامون قوانین و مقررات و نحوه اجرای طرح بحث و تبادل نظر شد.

این کارگاه با هدف افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در قالب تعیین تکلیف اراضی و اجرای قوانین و مقررات بر روی عرصه های اراضی ملی، دولتی، مستثنیات قانونی اشخاص که منجر به صدور سند مالکیت شده یا نشده باشد تشکیل گردیده است.

دوره آموزشی پرورش قارچ در لامرد  

علاقه مندان به پرورش قارچ خوراکی ، نحوه پرورش آن را فرا گرفتند.

در راستای ارائه علوم و فنون روز کشاورزی و با برنامه ریزی صورت گرفته توسط اداره ترویج و مشارکت مردمی مدیریت جهادکشاورزی لامرد دوره آموزش پرورش قارچ خوراکی با حضور ۲۶ نفر از متقاضیان برگزار گردید.

معرفی قارچ خوراکی ، آشنایی با شیوه های پرورش و شیوه های ایجاد و تجهیز سالن پرورش از جمله موارد ارائه شده توسط مدرس دوره خانم استوار بود.

۲۵۸۰ هکتار از اراضی بخش مرکزی لامرد زیرکشت محصولات کشاورزی

در سال جاری زراعی ۲۵۸۰ هکتار از اراضی قابل کشت بخش مرکزی لامرد زیرکشت محصولات کشاورزی رفته است.

با انجام اقدامات لازم در زمینه آماده سازی اراضی ۱۳۰۰ هکتار از اراضی قابل کشت بخش مرکزی شهرستان به گندم آبی و ۴۰۰ هکتار نیز به کشت گندم دیم اختصاص یافت که پیش بینی برداشت ۶ هزار تن شده است .در محصول جو نیز ۳۵۰ هکتار جو آبی و ۳۰۰ هکتار جو دیم کشت شده که پیش بینی ها حاکی از برداشت ۱۵۰۰ تن محصول است.

همین گزارش می افزاید با توجه به تأکید سازمان جهادکشاورزی فارس مبنی بر ترویج و توسعه کشت کلزا ، ۱۲۵ هکتار از اراضی مستعد کشت نیز به محصول استراتژیک کلزا اختصاص یافت که امید است ۲۰۰ تن کلزا تولید و برداشت شود.

در چندین سال گذشته به منظور استفاده بهینه از آب و خاک اقداماتی از طرف مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد صورت گرفته و با تشویق و ترغیب کشاورزان اقدام به احداث گلخانه ها ی سبزی و صیفی در شهرستان شد که بیشترین احداث این گلخانه ها در بخش مرکزی بود که در حال حاضر ۲۹ هزارمترمربع  گلخانه سبزی و صیفی در بخش مرکزی  شهرستان احداث شده و زیرکشت خیارسبز رفته که تولیدی معادل ۲۵۰ تن داشته است.

در سال زراعی جاری ۲ هکتار از اراضی به کشت گوجه فرنگی داربستی با تولید ۱۵۰ تن محصول و ۱۰۰ هکتار نیز به کشت سبزی و صیفی که عمدتاً گوجه فرنگی ، خیارسبز ، بادمجان ، فلفل ، هندوانه  و خربزه بصورت محصولات پاییزه و بهاره اختصاص یافته که پیش بینی کارشناسان کشاورزی بر تولید ۳ هزار تن محصول است.

در راستای همکاری و همیاری کشاورزان در زمینه تهیه و توزیع نهاده ها و بذور در بخش مرکزی شهرستان لامرد ۳ عامل دولتی وخصوصی فعالیت دارند.

بررسی وضعیت کشاورزی در شورای اسلامی شهرستان لامرد

با حضور مدیر جهادکشاورزی لامرد و اعضاء شورای اسلامی شهرستان وضعیت کشاورزی لامرد مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که شورای اسلامی شهرستان لامرد با ریاست اکبر کریمی برگزار شد، محمد صادق فانی مدیر جهادکشاورزی لامرد گزارشی از وضعیت کشاورزی شهرستان، مسائل و مشکلات و افق پیش روی کشاورزی شهرستان را ارائه داشت.

سپس مسائل و مشکلات کشاورزی شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت . در این جلسه مقرر شد همکاری و مساعدت لازم از طرف دهیاران و شوراهای اسلامی با مراکز خدمات جهادکشاورزی بخش در جهت برگزاری دوره های آموزشی متناسب با کشاورزی روز صورت گیرد.

انجام بازدید های شهرستانی و استانی از طرحهای نوین و صنایع کشاورزی و نیز بررسی طرح های تأمین آب و آسیب دیدگان از سیل سال قبل و ضرورت لایروبی طرحهای تغذیه مصنوعی از جمله موارد مطرح در جلسه فوق بود.

تشکیل ستاد مبارزه با آنفلوآنزای طیور در لامرد

در راستای پیشگیری از وقوع آنفلوآنزای طیور در شهرستان ستاد مبارزه تشکیل و اولین جلسه آن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی لامرد با حضور معاون فرماندار لامرد و مسئولین ادارات محیط زیست ، دامپزشکی، جهادکشاورزی ، بانک کشاورزی ، تعاونی مرغداران و نماینده دادگستری ، اولین جلسه ستاد مبارزه با آنفلوآنزای طیور در محل فرمانداری لامرد تشکیل شد.

در ابتدای جلسه احمدی زاده معاون فرماندار لامرد پیرامون اهداف ستاد و وظایف هریک از نهادها در مبارزه با آنفلوآنزای طیور مطالبی را ارائه داشت. وی گفت: خوشبختانه تاکنون نشانه ای از بیماری در شهرستان مشاهده نشده است و این جلسه صرفاً جنبه جلوگیری دارد.

در ادامه جلسه دکتر اسد زاده رئیس شبکه دامپزشکی لامرد پیرامون بیماری ، کانون های انتشار و راه های جلوگیری مطالبی را ارائه داشت . در این جلسه شرح وظایف هریک از اعضا ستاد مشخص و ابلاغ شد.

دکتر اسد زاده رئیس شبکه دامپزشکی لامرد:

مجوز جوجه ریزی ۲ میلیون قطعه در مرغداری های لامرد صادر شده است

محمد اسد زاده رئیس شبکه دامپزشکی لامرد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون مجوز جوجه ریزی ۱۹۶۰۹۹۵ قطعه در ۴۰ واحد مرغداری شهرستان صادر شده و به مرور وارد چرخه مصرف شده است.

اسدزاده افزود: درسال ۹۴ این میزان ۳۱۱۱۷۰۰ قطعه و در سال ۹۳ نیز ۲۶۵۸۹۴۰ قطعه جوجه بوده است. رئیس شبکه دامپزشکی لامرد همچنین گفت: تمامی مراحل تولید گوشت سفید در مرغداری ها تحت کنترل بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان است و از مرحله جوجه ریزی تا کشتار و تحویل به مصرف کننده دامپزشکی نظارت جزء به جزء و مستمر دارد.این نظارت در صدور مجوز جوجه ریزی و بازرسی و بازدید از مرغداری شروع شده و تا مرحله کشتار تا توزیع را در بر می گیرد.

صدور مجوز جوجه ریزی پس از بازرسی و بازدید از مرغداری امورات بهداشتی شامل واکسیناسیون ، تلفات و بیماری ، توسط دکتر بخش خصوصی و با نظارت دامپزشکی ، صدور گواهی سلامت پس از تأیید دکتر بخش خصوصی ناظر مرغداری ، صدور گواهی حمل و قرنطینه بهداشتی مرغ تا کشتارگاه ، حضور دکتر دامپزشکی بخش خصوصی در کشتارگاه و نظارت بر کلیه امور بهداشتی و نیز نظارت بر امر توزیع تا مرحله مصرف از جمله اقدامات بهداشتی دامپزشکی در امر تولید گوشت سفید می باشد.

گرامیداشت یاد و خاطره جهادگر مرحوم علی فراشاد

یاد و خاطره جهادگر مرحوم علی فراشاد با قرائت زیارت عاشورا گرامی داشته شد.

به منظور گرامی داشت یاد و خاطره جهادگر مرحوم علی فراشاد مراسم ختمی همراه با قرائت زیارت معنوی عاشورا در محل نمازخانه مدیریت جهادکشاورزی لامرد برگزار شد.

در این مراسم خانواده مرحوم و پرسنل مدیریت جهادکشاورزی لامرد ، دامپزشکی ، تعاونی روستایی ، منابع طبیعی و آبخیزداری ، اداره راه و شهرسازی و پرسنل بازنشسته جهادکشاورزی شهرستان حضور داشتند.

مرحوم فراشاد تلاش های خستگی ناپذیری در امر برق رسانی و راه سازی به روستاها و نقاط محروم داشتند.

 


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۵:۰۵
٠
٠

یاد و خاطره جهادگر مرحوم علی فراشاد گرامی باد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند