اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٤٨٤
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
مدیرککل فرهنگ و ارشاد فارس؛

مُهرستان » مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: اگر همه افراد، هویت خانوادگی و ملی خود را حفظ کنند در جامعه شاهد مواد مخدر و معتاد نخواهیم بود و این آسیب اجتماعی به حداقل می رسد. به گزارش مُهرستان؛ بهزاد مریدی، چهارشنبه در همایش عشایری با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در شهرک صدرای شیراز…

مُهرستان » مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: اگر همه افراد، هویت خانوادگی و ملی خود را حفظ کنند در جامعه شاهد مواد مخدر و معتاد نخواهیم بود و این آسیب اجتماعی به حداقل می رسد.

به گزارش مُهرستان؛ بهزاد مریدی، چهارشنبه در همایش عشایری با رویکرد پیشگیری از اعتیاد در شهرک صدرای شیراز بیان کرد: ریشه های اعتیاد ناشی از سرگشتگی، نداشتن آرامش، فقر و بی فرهنگی است و این عوامل منجر می شود انسان به مواد جایگزینی از جمله مواد مخدر گرایش پیدا کند.

وی افزود: هویت، عامل تعالی انسان و مانعی بزرگ برای جلوگیری از بیراهه رفتن است و این هویت در اقوام مختلف از جمله عشایر به خوبی جاری و ساری است.
مریدی با بیان اینکه آرامش انسان ها در هویت ثابت آنهاست، اظهارداشت: بزرگان، خانواده و خاندان باید به رسمیت شناخته شده و به آنها ارج نهاده شود و همچنین قوانین و آداب و رسوم آنان حفظ شود زیرا با حضور در چنین فضایی می توان از آسیب های اجتماعی مصون ماند.

مدیر کل بهزیستی استان فارس هم در این همایش اظهار داشت: عشایر از اقشار مهم و موثر در جامعه ما هستند که حرکت های آنها در طول تاریخ بسیار موثر و به موقع بوده است.
سید مرتضی موسوی اضافه کرد: مرحوم محمد بهمن بیگی، فردی بود که عشایر را قلم به دست کرد و باید امروز با تاسی از وی در یک حرکت جمعی اعتیاد را از جامعه به ویژه جامعه عشایری بزداییم.

علیرضا ابراهیمی، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان فارس هم گفت: پیشگیری تنها راه برون رفت از معضل اعتیاد در جامعه است ودولت یازدهم اقدام های موثری برای کاهش این آسیب اجتماعی انجام داده است.
در حاشیه این همایش سیاه چادرهای عشایری برپا شده بود و جامعه عشایری با لباس های محلی حضور داشتند.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند