اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٥٧٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
مسئول اجرایی زکات شهرستان مُهر:

مُهرستان: شهرستان مُهر جزو پنج شهرستان برتر استان فارس در پرداخت زکات معرفی شده است. حجت الاسلام سید مهدی موسوی مسئول اجرایی زکات شهرستان مُهر در خصوص اهمیت زکات در اسلام گفت: در بیشتر آیات قرآن کریم ، فریضه واجب زکات هم وزن ، هم رتبه و هم شأن نماز ذکر شده و  واژه زکات…

سید مهدی موسوی

مُهرستان: شهرستان مُهر جزو پنج شهرستان برتر استان فارس در پرداخت زکات معرفی شده است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی مسئول اجرایی زکات شهرستان مُهر در خصوص اهمیت زکات در اسلام گفت: در بیشتر آیات قرآن کریم ، فریضه واجب زکات هم وزن ، هم رتبه و هم شأن نماز ذکر شده و  واژه زکات ۳۲ مرتبه در آیات قرآن آمده است.

وی افزود: براساس آیات قرآن کریم ، پرداخت زکات نشانه ایمان به خدا و روز قیامت است و راه پذیرش توبه گناهان اقامه نماز و ادای فریضه واجب  زکات است و انکار آن نیز برابر با کفر عنوان شده است.

مسئول اجرایی زکات شهرستان مُهر تصریح کرد: زکات آثار فراوانی برای فرد زکات دهنده دارد که در قرآن و احادیث به درمان بخل ، برکت رزق ، بیمه مال ، تقرب به خدا ، محبوبیت نزد خدا ، باز شدن گره ها ، رهایی از کیفر ، گشایش برای مردگان ، استجابت دعا ، قبولی نماز ، خواب راحت ، برادری و کینه زدایی ، تربیت نسل پاک ، دفع بلا و … اشاره شده است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی در تشریح موارد مصرف زکات ، اظهار داشت: زکوات جمع آوری شده تاکنون هزینه مسکن مددجویی ، جهیزیه ، درمان ، تحصیل و ساخت و ساز مسجد ، حسینیه ، کولر برای مدرسه و غیره  گردیده  است .

وی ادامه داد: در شهرستان مهر حدود ۵۰ عامل زکات وجود دارند که هر کدام در روستا یا شهر مربوطه عامل افتخاری زکات محسوب می شوند ، این عزیزان  زکوات را جمع آوری و با هماهنگی مسئول زکات بین نیازمندان همان روستا یا شهر توزیع می کنند.

مسئول اجرایی زکات شهرستان مُهر  در پایان ابراز داشت: اگر زکوات جمع آوری شود می توان در برنامه های بهتر جهت رفاه نیازمندان فراهم کرد ،با پول جمع آوری زکات حتی می توان اقدام به احداث مدرسه و سایر امکانات عمومی کرد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند