اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٤٨٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
مشاور وزیر بهداشت؛

مُهرستان » مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی (اورژانس) کشور بر لزوم تقویت اورژانس شهرستان مُهر و استفاده از این ظرفیت در پشتیبانی از منطقه حساس پارس جنوبی، تاکید کرد. به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مُهرستان؛ با حضور دکتر کولیوند مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی…

مُهرستان » مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی (اورژانس) کشور بر لزوم تقویت اورژانس شهرستان مُهر و استفاده از این ظرفیت در پشتیبانی از منطقه حساس پارس جنوبی، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی مُهرستان؛ با حضور دکتر کولیوند مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی (اورژانس) کشور، دکتر نوری رئیس اورژانس پیش بیمارستانی کشور و دکتر عالی منش رئیس اورژانس استان فارس در محل فرمانداری مُهر، مسائل و مشکلات فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی شهرستان مُهر بررسی شد. در سفر مسئولین ارشد اورژانس کشور مقرر گردید اورژانس شهری وراوی و اورژانس‌های جاده‌ای چاه کبکان و دارالمیزان، تجهیز و راه‌اندازی شوند.
سید محمد موسوی فرماندار شهرستان مُهر در این جلسه، ضمن معرفی پتانسیل‌ها و نقاط ضعف شهرستان بیان داشت: شهرستان مُهر به‌واسطه استقرار صنایعی نظیر پالایشگاه‌های گاز پارسیان، اتان ریکاوری و بنزین یورو ۴ و همچنین طرح احداث کارخانه بزرگ سیمان در آینده‌ای نزدیک و صنایع دیگر و همچنین مجاورت با قطب اقتصاد و انرژی کشور در منطقه عسلویه و پارس جنوبی و با توجه به اهمیت و استانداردهای پدافند غیرعامل، نقش پشتیبانی از پارس جنوبی را دارد و به همین دلیل باید زیرساخت‌های موردنیاز عمل به این وظیفه مهم هرچه سریع‌تر آماده شود.

وی ادامه داد: زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان ، مهم‌ترین زیرساختی است که باید در این شهرستان مورد توجه قرار گیرد.

سید محمد موسوی خاطرنشان کرد: این شهرستان در شاهراه ارتباطی شمال به جنوب فارس واقع‌شده است و از چهار محور ارتباطی به بنادر جنوبی و دریا متصل است، با توجه به وجود صنایع و حجم ترددها ، این محورها شاهد حوادث دل‌خراشی بوده است.

در ادامه دکتر پیرحسین کولیوند مشاور وزیر بهداشت و رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی (اورژانس) کشور، گفت: شهرستان مُهر به‌نوعی دروازه ورود استان پهناور فارس به مناطق حوزه خلیج‌فارس محسوب می‌شود و صنایع و پالایشگاه‌های متعددی هم در این شهرستان قرارگرفته‌اند ، بر همین اساس امکانات اورژانس پیش بیمارستانی باید توسعه پیدا کند.

مشاور وزیر بهداشت تصریح کرد: این شهرستان به‌عنوان منطقه پشتیبان عسلویه است و در عسلویه بخشی دریا ، بخش کوه و در وسط انبوهی از تأسیسات و صنایع وجود دارد که هرلحظه ممکن است با رشته‌ای از مخاطرات و حوادث مواجه شویم ، نقش شهرستان مُهر به‌عنوان پشتیبان پارس جنوبی باید تقویت شود.
رئیس اورژانس کشور در خصوص مجوز راه‌اندازی مرکز فوریت‌های پزشکی در شهر وراوی ، اظهار داشت: در راستای توسعه اورژانس پیش بیمارستانی به دلیل فاصله شهر وراوی با نزدیک‌ترین مرکز اورژانس ، یک پایگاه اورژانس ۱۱۵ در این شهر راه‌اندازی خواهد شد.

دکتر کولیوند ادامه داد: دو پایگاه اورژانس چاه کبکان و دارالمیزان نیز که قبلاً مصوبه داشته‌اند اما تاکنون راه‌اندازی نشده‌اند نیز به‌زودی تجهیز و راه‌اندازی خواهند شد.
در ادامه برنامه مسئولین ارشد اورژانس کشور از مرکز بهداشتی درمانی شهداء وراوی، مرکز جامع سلامت گله‌دار، پایگاه اورژانس چاه کبکان و پایگاه اورژانس دارالمیزان (سمنگان) بازدید به عمل آورد.

منبع : ایسنا

برچسب ها :

دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۱۰:۰۳
٠
٠

ای کاش زیر ساختهای مدیریتی بیسوادی هم اصلاح میشد


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند