اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٤٩٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
نویسنده : اجتماعی
امام جمعه چاهورز :

مُهرستان » خطبه های نماز جمعه دهم دیماه بخش چاهورز به امامت حجه الاسلام طاهری امام جمعه آن بخش اقامه شد. وی پس از سفارش به تقوای الهی به ازدواج جوانان پرداخت آنگاه با بیان حدیثی از مولای متقیان علی (ع) گفت: هرکس ازدواج کند نیمی از دین او کامل می شود و نصف دیگر آن…

مُهرستان » خطبه های نماز جمعه دهم دیماه بخش چاهورز به امامت حجه الاسلام طاهری امام جمعه آن بخش اقامه شد. وی پس از سفارش به تقوای الهی به ازدواج جوانان پرداخت آنگاه با بیان حدیثی از مولای متقیان علی (ع) گفت: هرکس ازدواج کند نیمی از دین او کامل می شود و نصف دیگر آن باید تقوا پیشه کند در واقع کسی که مجرد است دین او دارای نقصان است .

به گزارش مُهرستان به نقل از شیخ عامر؛ حجه الاسلام طاهری با بیان حدیثی از پیامبر(ص) اظهار داشت : هیچ بنائی در اسلام محبوب تر و گرامی تراز ازدواج نزد خدا نیست و هر کس دوست دارد خداوند پاک و منزه ملاقات نماید باید ازدواج کند و بدترین شما انسان های مجرد است و مجرد برادر شیطان است چون همیشه در معرض خطر است به همین سبب است که پیامبر فرمود بهترین امت من انسانهای زن دار وبدترین آن انسانهای مجرد است و کسی که از سنت من رویگردانی کند از من نیست.

وی افزود هر کس به خاطر ترس از فقر ازدواج نکند نسبت به خدا گمان بد پیدا کرده است چون خداوند در قرآن می فرماید از فقر نترسید.

خطیب نماز جمعه در ادامه با بیان حدیثی از امام جعفر صادق (ص) گفت : همانا زن طوق است بنگر که چه طوقی به گردن می اندازی وچه چیزی انتخاب می کنی چون زن خوب از طلا بهتر و زن بد از خاک بدتر است و زن محل بذر افشانی است انسان باید مواظب باشد کجا تولید نسل می کند و باید برای پرورش نطفه خود دامن شایسته و صالحه انتخاب کند .

وی در پایان خطبه اول به ملاک ازدواج اشاره کرد و اظهار داشت اولین ملاک انتخاب باید عشق و علاقه طرفین باشد و ازدواج اجباری از نظر اسلام ممنوع و حرام است و یکی دیگر از ملاک انتخاب باید دینداری طرفین باشد که با در نظر گرفتن دو ملاک فوق پایه های خانواده را مستحکم می کند.

حجه الاسلام طاهری در خطبه دوم به سالروز شهادت مظلومانه آیت الله شیخ نمر به دست حکومت جبار عربستان سعودی وحاکم منحوس آن ملک سلمان پرداخت وگفت از زمانی که این فرد به قدرت رسید ضررهای زیادی به اسلام زده است و حتی خود عربستان هم زیان های فروانی دیده است.

وی اعدام ها ، حبس ابد ، فقدان آزادی بیان ، ممانعت از مناسک حج ، حمایت از تروریست و شکست آنها در سوریه و عراق، شکست در انتخابات لبنان، شکست در حفظ سهمیه صادرات نفت ، گرفتارشدن در باتلاق یمن ، کاهش رابطه با مصر ، اخراج سفیر او از عراق از دستاورد این حاکم جبار و نتیجه ریختن خون بیگناه آیت الله شیخ نمر است که دامن گیر این ظالمین شده اشت.

خطیب نماز جمعه چاهورز در ادامه به سالروز پیام تاریخی حضرت امام (رض) به گور باچف پرداخت و اشاره داشت و افزود؛ زمانی آن حضرت پیام داد که گورباچف رئیس جمهوری شوروی سابق در راس قدرت یکی از ابرقدرتهای جهان بود امام اورا به اسلام دعوت نمود و فرمود صدای خورد شدن استخوانهای کمونیست به گوش می رسد و دیگر باید کمونیست در موزه های تاریخ جستجو کرد همه دیدند که پیش بینی حضرت امام به حقیقت پیوست اما او توجهی نکرد و دو سال بعد گورباچف از تمام منسب های خود کنار رفت و اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشید و حکومت کمونیست متلاشی شد ومدتی بعد گورباچف اعتراف کرد و اظهار پشیمانی نمود که چرا به حرف امام توجه نکرده است.

حجه الاسلام طاهری در ادامه به نهم دی روز بصیرت پرداخت و تصریح کرد بصیرت از ارکان اساسی و اعتقاد مومن است و مومنی که بصیرت ندارد خطر افتادن او در گمراهی و ضلالت زیاد است .وی با بیان مصداق تاریخی شکست امام حسن مجتبی (ع) و مظلومیت امام علی (ع) را نتیجه عدم بصیرت مردم آن زمان دانست و باید از تاریخ پند گرفت ومانند یاران آن حضرات نباشیم و به وظیفه خود به درستی عمل کنیم .

امام جمعه چاهورز در ادامه به سالروز تشکیل جهاد کشاورزی پرداخت و اشاره نمود کشاورزی از نظر دین مبین اسلام بسیار اهمیت دارد وقطع بسیاری از درختان را نهی و آن را مکروه کرده است وی در پایان اظهار امیدواری نمود که همه باید در منطقه درخت بکارند و پیگیر رونق کشاورزی در منطقه باشند که حلال ترین کار کشاورزی است.

برچسب ها : امام جمعه،چاهورز


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند