اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ٩٥٦١
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
رئیس دانشگاه آزاد فارس در لامرد گفت؛

مُهرستان » دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بر لزوم رعایت منافع همه واحدهای دانشگاهی در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های استانی تاکید کرد. به گزارش مُهرستان؛ دکتر حمزه سارویی در نشست معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد، رشد…

مُهرستان » دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس بر لزوم رعایت منافع همه واحدهای دانشگاهی در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌های استانی تاکید کرد.

به گزارش مُهرستان؛ دکتر حمزه سارویی در نشست معاونان اداری و مالی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد، رشد تحصیلات تکمیلی با تصویب رشته‌های مورد نیاز منطقه، استان و کشور، افزایش کیفیت آموزشی، علمی و پژوهشی با جذب اعضای هیات علمی در مقاطع دکترا و افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای به منظور قطع وابستگی به شهریه دانشجویان را از سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی دانست.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس فراوانی تعداد موسسات آموزش عالی، کاهش تعداد دانشجویان و چالش‌های بیرون دانشگاه را از مشکلات موجود در شرایط کنونی عنوان کرد و گفت: «مدیریت هزینه‌ها یکی از راهکارهای استفاده درست و هدفمند از منابع است که معاونان اداری و مالی واحدها باید به نحو احسن در این باره تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: تجمیع فضاهای فیزیکی دانشگاه‌ها، فروش املاک مازاد و نظارت بر هزینه‌های دانشگاه، نمونه‌ای از اقداماتی است که در این باره قابل انجام است و در این راستا معاونان اداری و مالی باید با برپایی کارگاه‌های تخصصی به هم‌فکری و هم‌اندیشی بپردازند و در اداره صحیح و هدفمند دانشگاه، یار و همراه روسای واحدهای دانشگاهی باشند.

دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد نیز در ابتدای این نشست گزارشی از اقدامات علمی، پژوهشی، آموزشی، اداری و مالی، دانشجویی و فرهنگی انجام شده در این واحد دانشگاهی ارائه کرد.

همچنین در این نشست، رئیس شورای اداری و مالی استان فارس، تعامل با کارکنان و اساتید، همکاری و مشورت پذیری از آنها و انجام کارهای گروهی و تیمی و هدفمند کردن برنامه‌ها و فعالیت‌ها با برنامه ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های واقع گرایانه در شناسایی و حل مشکلات و مسائل مالی و غیر مالی را از راهکارهای برون رفت دانشگاه از چالش‌های پیش رو برشمرد.

دکتر محمد سلطانی در جلسه شورای اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به میزبانی واحد لامرد با تأکید بر کنترل هزینه‌ها و افزایش درآمدهای واحدهای دانشگاهی و استفاده بهینه از امکانات مادی، مالی و نیروی انسانی دانشگاه‌ها در راستای بهره‌وری سازمانی و جلوگیری از ضرر و زیان وارد شده به مجموعه دانشگاه، نقش مدیریت معاونان اداری و مالی دانشگاه‌ها را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست که هماهنگی آنها با سایر معاونت‌ها درباره ساماندهی و هدفمند کردن هزینه‌ها امری اجتناب ناپذیر است.

در این جلسه درباره تکمیل و به روز کردن چارت‌های سازمانی، شرایط احراز پست‌های سازمانی باتوجه به مدرک تحصیلی، سابقه و نوع پست، طبقه بندی مشاغل و نحوه اجرای آن، بررسی چارت سازمانی واحدهایی که خواستار تغییرات جدید در چارت خود بودند، بحث و تبادل نظر شد.

معاونان اداری و مالی دانشگاه‌ها نیز درباره بازخرید پیش از موعد کارکنان، راهکار‌ها، ضرورت اجرای آن، نقاط ضعف و قوت و منافع و ضررهای وارده بر دانشگاه و کارکنان، به بیان پیشنهادات خود پرداختند و قرار شد در جلسه تخصصی که روز دوشنبه در مرکز استان برگزار می‌شود، پیشنهادات کاربردی ارائه شده و به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال شود.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • انتقال مطالب طولانی از سایت های دیگر در بخش نظرات
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا
  • نظراتی که ارتباطی با مطلب مندرج ندارد و با هدف القای موضوعی خلاف واقع ارسال شوند