سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٠١٩٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه

مُهرستان » معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان فارس از صدور پروانه بهره‌برداری ۱۸ اقامتگاه بوم‌گردی در استان خبر داد و گفت: نخستین اقامتگاه بوم‌گردی جنوب استان فارس در اوز لارستان راه‌اندازی می‌شود.  به گزارش مُهرستان؛ موید محسن‌نژاد  با بیان اینکه احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده استان سبب جذب گردشگر می‌شود،…

مُهرستان » معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان فارس از صدور پروانه بهره‌برداری ۱۸ اقامتگاه بوم‌گردی در استان خبر داد و گفت: نخستین اقامتگاه بوم‌گردی جنوب استان فارس در اوز لارستان راه‌اندازی می‌شود.

 به گزارش مُهرستان؛ موید محسن‌نژاد  با بیان اینکه احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی در مقاصد گردشگری کمتر شناخته شده استان سبب جذب گردشگر می‌شود، اظهار داشت: اقامتگاه بوم‌گردی اوز لارستان نخستین اقامتگاه در جنوب استان فارس است که به شناخت بهتر جاذبه‌های گردشگری این منطقه کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه نوع جاذبه‌های گردشگری در شهرستان‌های جنوبی متفاوت از دیگر نقاط استان است، گفت: گردشگری شبانه یکی از وجوه گردشگری جنوب استان فارس است که کمتر به آن توجه شده و تامین زیرساخت‌های حداقلی در این نواحی می‌تواند گردشگران بسیاری را به این نقاط جذب کند.

محسن‌نژاد با اشاره به علاقه گردشگران خارجی به نقاط آفتابی و کویری افزود: مقدمه ورود گردشگران خارجی فراهم کردن مکان اقامت و خوراک آنهاست که احداث اقامتگاه‌های بوم‌گردی بهترین گزینه در این مناطق است.

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان فارس در پاسخ به چرایی علاقه کمتر مردم جنوب برای سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری بیان کرد: یکی از دلایل این امر ریشه در فرهنگ مردم دارد، مردم جنوب استان به ویژه لارستان از دیرباز پیشه تجارت داشتند به همین دلیل کمتر در زمینه‌های سرمایه‌گذاری نوین مانند گردشگری وارد می‌شوند.

وی تصریح کرد: در صورتی که دولت برای فراهم کردن زیرساخت‌های حداقلی گردشگری در این مناطق وارد شود گردشگران به تدریج به سمت این نقاط جذب شده که نتیجه جذب گردشگر سرمایه‌گذاری بیشتر در این نقاط است.

محسن‌نژاد بیان کرد: احداث اقامتگاه بوم‌گردی سبب معرفی غذاها، پوشاک، صنایع دستی و آئین‌های بومی منطقه می‌شود که این امر خود یکی از راه‌های جذب گردشگر است.

برچسب ها : اوز،بوم گردی،لارستان


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا