اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٧٤٤
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهر مطرح کرد:

مُهرستان: در جلسه مشترک شورای اداری و کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مُهر در خصوص طرح ها و بسته های ویژه اشتغال توضیحاتی ارائه شد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ سید علی اکبر علوی در جلسه مشترک شورای اداری و کمیته اشتغال ، در تشریح آخرین وضعیت نرخ بیکاری در شهرستان مُهر گفت:…

سید علی اکبر علوی

مُهرستان: در جلسه مشترک شورای اداری و کمیته اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان مُهر در خصوص طرح ها و بسته های ویژه اشتغال توضیحاتی ارائه شد.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ سید علی اکبر علوی در جلسه مشترک شورای اداری و کمیته اشتغال ، در تشریح آخرین وضعیت نرخ بیکاری در شهرستان مُهر گفت: طبق گزارش مرکز ملی آمار ایران نرخ بیکاری شهرستان مُهر از عدد ۱۲٫۴ در سال ۹۰ به عدد ۸  در ۹۵ رسیده که نسبت به ۵ سال پیش ۵ پله ارتقاء پیدا کرده است.

علوی در ادامه چهار بسته اشتغال را معرفی کرد و گفت: برای آموزش متقاضیان وزارت کار طرح کاورزی را ارائه کرده که فارغ التحصیلان دانشگاهی با مراجعه به سایت کارورزی ثبت نام می کنند و واحد های پذیرنده غیردولتی با جذب آنان می توانند از حمایت های دولت بهره مند شوند.

وی افزود: دو بسته حمایت اشتغالزایی نیز از طرف دولت تعریف شده و تسهیلات کم نظیری در این خصوص پیش بینی شده است.

اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهر در تشریح این طرح ها ، اظهار داشت: طرح اول طرح توسعه کسب و کار و اشتغال فراگیر یا طرح  تکاپو است که ۲۰ هزار میلیارد تومان با یارانه های مختلف در نظر گرفته شده است. به طور میانگین بین ۲ تا ۸ درصد در مناطق مختلف شهری و روستایی و بسته به مرزی بودن، محروم بودن و دانش بنیان بودن تخفیف هایی اعطاء خواهد شد و رسته های مورد نظر استانی نیز شامل گردشگری، صنایع دستی، هنرهای سنتی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تولید و خدمات کشاورزی، خدمات فنی و مهندسی، تولیدات گلخانه ای و پرورش و فرآوری طیور است. طرح های مشمول تسهیلات در چهار گروه کلی دسته بندی می شوند که شامل : ۱- سرمایه در گردش برای اجرای قرارداد فروش-پیمانکاری-تامین خدمات فنی و مهندسی ۲- سرمایه گذاری توسعه ای بنگاه های موجود با اجرای بازه زمانی زیر ۶ ماه  ،  ۳- سرمایه گذاری توسعه ای بنگاه های موجود با اجرای بالای ۶ ماه و ۴- سرمایه گذاری جدید می باشد که توسط ۸ بانک عامل پرداخت خواهد شد، سهمیه استان فارس در رسته های مختلف ۱۰۳۳ میلیارد تومان می باشد.

علوی در ادامه گفت: طرح حمایت از توسعه و اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی هست که دامنه شمول آن حوزه های کشاورزی، صنایع و معادن کوچک، فعالیت های خدماتی و فناوری اطلاعات، صنایع دستی و فعالیت های فرش دستباف و… فعالیت های دانش بنیان است که واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ده هزار نفر جمعیت نیز سرمایه در گردش دریافت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات به طور میانگین ۶ درصد و  سهم استان فارس ۵۲۰ میلیارد تومان است. وثایق مورد قبول بانک ها در این طرح ها نیز شامل سند منازل مسکوني روستايي ،سند زمين کشاورزي ، سند واحدهاي دامپروري و تجاري در روستاها و نواحي صنعتی، سفته ،ضمانت‌نامه بانک‌ها و يا صندوق‌ها و يا بيمه‌ها ، اسناد مالکيت محل اجراي طرح ، اسناد ماشين‌آلات طرح و ساير وثائق قابل ارائه به مؤسسه عامل می باشد.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مهر در پایان از دهیاران و شوراها خواست که اطلاع رسانی مناسب در این خصوص انجام دهند تا متقاضیان متضرر نشوند و برای اطلاعات بیشتر به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مراجعه نمایند.

 

 

 

 شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا