اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٧٥٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
به بهانه پاسخ سرپرست فنی و حرفه ای لامرد به جوسازی ها؛

مُهرستان: طی روزهای گذشته شاهدیم جریان های شکست خورده در انتخابات نمایندگی مجلس ، به هر طریقی ؛ چه در فضای مجازی و چه از طریق تریبون های رسمی، وحدت ، دوستی و برادری به دست آمده بین دو شهرستان مُهر و لامرد که از مهمترین نتایج انتخابات بود را مورد هجمه قرار داده اند.…

مُهرستان: طی روزهای گذشته شاهدیم جریان های شکست خورده در انتخابات نمایندگی مجلس ، به هر طریقی ؛ چه در فضای مجازی و چه از طریق تریبون های رسمی، وحدت ، دوستی و برادری به دست آمده بین دو شهرستان مُهر و لامرد که از مهمترین نتایج انتخابات بود را مورد هجمه قرار داده اند.
پیگیری مشترک مسائل منطقه که هر دو شهرستان در آن ذی نفع هستند ، نظیر عوارض آلایندگی پارس جنوبی یکی از مواردی است که در زمان قدرت جریان انحصار ، مردم حتی نمی توانستند تصور آن را داشته باشند. حتی حضور مسئولین شهرستان مُهر در لامرد با نگاه های سنگین جمعیتی دلواپس مواجه می شد ، اما پس از شکست جریان انحصار در انتخابات ، برای اولین بار شاهد برگزاری مشترک شورای اداری دو شهرستان لامرد و مُهر در لامرد بودیم. پس از آن نیز بارها با حضور عبداله حسینی فرماندار سابق لامرد در جلساتی مشترک در مُهر و بالعکس ، این روند که بر انتقال این وحدت و برادری به جامعه تأثیر بسیار داشت ، دنبال شد.
متاسفانه طی روزهای گذشته گویا جریان هایی خاص در تلاشند با تحرکات و اقداماتی رنگ باخته ، فضای جامعه را به قبل از انتخابات اسفند ۹۴ بازگردانند! این اقلیت پر سر و صدا در سلسله اقداماتی که هماهنگ بودن آنها به وضوح پیداست در تلاش اند تا جوی را در لامرد ایجاد کنند که از اسداللهی فرماندار غیربومی لامرد آزادی عمل را سلب کرده و به قول معروف با «کشتن گربه بر در حجله!» فرماندار را وادار به رعایت اصول متعصبانه خود کنند. اقداماتی که نظایر آن در گذشته سیاسی لامرد  هرگاه فرمانداری غیربومی و با عقایدی متضاد جریان مذکور ، معرفی شده قابل ذکر است.

دستاویز قرار دادن حضور[بدون سخنرانی] کمتر از ۳۰ دقیقه ای حجت الاسلام موسوی لاری در مراسم شام غریبان در یکی از حسینیه های چاه ورز [مِهرماه] که به بهانه عرض تسلیت درگذشت پدر بزرگوار یکی از فعالین سیاسی-اجتماعی آن منطقه ، در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته [آذرماه] لامرد! و حمله به فرماندار لامرد در نشست خبری اخیر ؛ چه هدفی می تواند داشته باشد؟  سخنان تفرقه افکنانه یک روحانی در جایگاهی مقدس که اولین خصلتش باید عدالت و انصاف باشد و بیان اینکه:” شخصیت‌هایی که تهران‌نشین هستند و در فتنه ۸۸ فعال بودند و هنوز هم دنبال می‌کنند چه از جان مردم این شهرستان کوچک می‌خواهند.” آنهم برای حضور در یک مراسم مذهبی ، آیا چیزی جز فرافکنی و پروپاگاندای رنگ باخته و ناجوانمردانه است؟ فتنه گر خواندن معمار سازندگی منطقه و شخصیتی مورد احترام و وثوق خطه جنوب ؛ بدون آنکه این اتهام کذایی فتنه گر بودن [که فقط توسط نهادهایی خاص مطرح شده] حتی قابلیت بررسی شدن در دادگاهی را داشته و اثبات شده باشد ؛ آیا هدفی جز تحت فشار قرار دادن فرماندار جدید لامرد می تواند داشته باشد؟

در یکی از فرافکنی های صورت گرفته از سوی رسانه های نزدیک به جریان اصولگرایی سابق ، جلسه مشترک فرمانداران لامرد و مُهر با مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه ای فارس که به دلایل مختلف به صورت مشترک برگزار شده بود ، با سیاه نمایی هایی که از خصوصیات همیشگی مطالب منتشر شده این طیف است ، مواجه شد. سید موسی موسوی سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد در پاسخ به این فضاسازی ها در فضای مجازی ، در گفتگو با مُهرستان پاسخی به این هجمه ها داده است.

به گزارش مُهرستان ؛ سید موسی موسوی در پاسخ به چرایی عدم حضور رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لامرد در جلسه مذکور ، گفت: این جلسه پیرو درخواست دکتر علوی نماینده محترم و دکتر کوشکی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای تشکیل گردیده که فقط بحث آموزش و همچنین پیگیری تخصیص اعتبار از سازمان جهت تجهیز کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای و همچنین نیاز سنجی آموزشی با صنایع منطقه لامرد و مُهر ، به ویژه منطقه ویژه اقتصادی بوده است و در حال حاضر بحث فقط آموزش نیروی انسانی است و نه اشتغال؛ ضمن اینکه هدف ما از برگزاری دوره و آموزش ها ، فراهم کردن مقدمات مورد نیاز اشتغال نیروی بومی است.
وی در پاسخ به علت حضور فرماندار لامرد در جلسه ، ابراز داشت: در حال حاضر به دلیل نبود مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان مهر ، فنی و حرفه ای لامرد عضو کمیته اشتغال مُهر است و کلیه امورات آموزشی مربوط به این شهرستان را دنبال می کند و تفاهم نامه های آموزشی را همانند شهرستان لامرد در آن منطقه اجرا می کند، ضمن اینکه یکی دیگر از موضوعات جلسه ساختمان در دست احداث مرکز فنی و حرفه ای مهر بوده است.
موسوی همچنین در خصوص حضور رییس اداره کار شهرستان مهر در جلسه گفت: پیگیری آموزش نیروی انسانی شهرستان مهر را آقای علوی رییس محترم اداره کار بر عهده دارند و در جریان امورات آموزشی قرار دارند و در این خصوص تعاملات خوبی با مرکز فنی و حرفه ای لامرد داشته اند، لذا حضور آقای علوی در جلسه نه به عنوان رئیس اداره کار بلکه به عنوان فردی که در جریان امورات آموزشی قرار دارد و مصوبات جلسه را بتواند پیگیری نماید، بوده است.
سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعامل بسیار خوبی بین دستگاه های اجرایی وجود دارد ، علی الخصوص این مرکز و اداره کار شهرستان و بویژه جناب قاعدی فر رئیس محترم و پرتلاش اداره کار لامرد که بحث آموزش و اشتغال را در دستور کار داریم و  با حمایت های بسیار خوب نماینده محترم جناب دکتر علوی و همچنین فرماندار محترم جناب اسدالهی آینده بسیار روشن و نوید بخش در شهرستان شاهد خواهیم بود.
موسوی در پایان گفت: رسانه ها در خصوص درج خبر دقت نمایند و بدون تحقیق خبری را منتشر نکنند که باعث تشویش اذهان عمومی گردد.

 شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا