اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٨١٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
با حضور فرماندار؛

مُهرستان / سلمان هاشم پور » جلسه هم اندیشی انجمن هاي فرهنگي هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لامرد با حضور فرماندار شهرستان لامرد در محل اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ در این جلسه جواد صادقی رئيس اداره فرهنگ و ارشاد لامرد ضمن خير مقدم از حضور همه هنرمندان و نمايندگان…

مُهرستان / سلمان هاشم پور » جلسه هم اندیشی انجمن هاي فرهنگي هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان لامرد با حضور فرماندار شهرستان لامرد در محل اداره فرهنگ و ارشاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ در این جلسه جواد صادقی رئيس اداره فرهنگ و ارشاد لامرد ضمن خير مقدم از حضور همه هنرمندان و نمايندگان انجمن ها گزارش مختصر و شناخت ظرفیت ها و کارکردهای فرهنگي هنری شهرستان را ارایه كرد.

صادقي با بيان اهداف و فعاليت انجمن هاي زير نظر اداره ارشاد گفت: هدف از فعالیت های فرهنگي هنری، نزدیک کردن مرزهای هنر شهرستان لامرد به ايتم ها و قابليت هاي استاندارد مي باشد.

وي در ادامه با اشاره به اردوي ملي عكس تعزيه عنوان داشت: با توجه به وجود پتانسيل هاي موجود و داشتن سابقه تعزیه در شهر لامرد و برگزاری چندين اردوی ملی عکس تعزیه، مي توانيم با ارئه عملكرد و برنامه ريزي به یک اتفاق فرهنگی و هنری موفق و ملي دست يابيم و خواستار احیا و انجام اردوی ملي عکس تعزیه باشيم.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه با ذكر مشکلات حوزه موسیقی بيان داشت: یکی از دغدغه های اهل موسقي شهرستان، عدم اعتماد و سنگ اندازي مسولان و بعضا تعدادي از ارگان ها مي باشد كه اين مهم را ميتوان با برنامه ريزي دقيق حل كرد و ما نيز شاهد برگزاري دو نوازي سنتي چند مدت پيش بوديم كه با بهترين نظم و كيفيت ممكن انجام شد و بدون هيچ گونه خدشه اي در اعتقادات و زير ساخت هاي اجراي موسقي بوديم .

صادقی در پايان سخنان خود خاطر نشان كرد: پروژه های ناتمام بخش فرهنگی و هنری شهرستان لامرد كه ميتوان به ؛ ساختمان اداره ارشاد ، سالن آمفی تیاتر ، پارک هنرمندان ، سالن بلك باكس (پلاتو كف) ، گالری هنرهای تجسمی و تجهیزات اداري مناسب در اداره ارشاد اشاره كرد.

در ادامه انجمن های فرهنگي هنری و هنرمندان از مشکلات و نیاز های بخش هنر شهرستان صحبت کردند، كه انجمن هاي نمایش، تجسمی، عکس، اهل قلم، شعر، فیلم عکس و پویانمایی، موسیقی و خوشنویسي، را شامل مي شد که از جمله این درخواست ها و پيشنهادات را مي توان به؛ نیاز های مالی ، حمایت های سازمانی ، تشکیل کارگروه هنر شهرستان، صندوق تعاون مسکن، اعتماد به تخصص هنرمند ، لزوم ایجاد رسانه فرهنگی و هنری ، نیاز آموزشی در ساختار انجمن ها ، توانمند سازی اداره ارشاد از نظر تجهیزات و امکانات و بودجه های تصویبی شهرستان ، دبیرحانه دایمی ملی برای جشنواره هنرهای تجسمی ، و … عنوان كرد.

گفتني است در اين جلسه، اکبری بخشدار مرکزی شهر لامرد اسداللهي و تعدادي از مسولان حضور داشتند كه در نهايت اسداللهی فرماندار شهرستان لامرد در سخنانی به تجربه مدیریتی خود و اهمیت دادن به حوزه فرهنگ و هنر و اساسا اولویت هنر را بالا دانسته و قول های مساعدی در حد توان خود داد و در اخر نيز به پاسخ سوالات و نیازهای هنرمندان پرداختند و نتيجه كلي را بعد از برسي به جلسه اي ديگر موكول كرد.

در پایان نيز هدیه ای از طرف انجمن خوشنویسان به فرماندار شهرستان لامرد به رسم ادب براي بهتر شدن اين چنين هم انديشي ها احدا شد.

فرهنگ و هنر لامرد

فرهنگ و هنر لامردشما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا