اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٨٥٧
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
معاون امور اقتصادی استاندار فارس؛

مُهرستان » معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: سهمی که امسال سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران برای جذب سرمایه خارجی در این استان پیش بینی کرده رقم ۵۵۵ میلیون دلار است اما جذب سرمایه خارجی تاکنون ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از این پیش بینی بوده است. به…

مُهرستان » معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: سهمی که امسال سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران برای جذب سرمایه خارجی در این استان پیش بینی کرده رقم ۵۵۵ میلیون دلار است اما جذب سرمایه خارجی تاکنون ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر از این پیش بینی بوده است.

به گزارش مُهرستان به نقل از ایرنا؛ یدالله رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از آغاز امسال تاکنون، ۸۵۵ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان فارس جذب شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس اظهار کرد: بیشترین حجم این سرمایه گذاری های خارجی مربوط به حوزه احداث نیروگاه های خورشیدی و ساخت کارخانه هایی است که تجهیزات مربوط به این نیروگاه ها را تولید می کنند.
وی افزود: البته تاکید استاندار فارس بر افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی در استان تا پایان امسال تا ۲ میلیارد دلار است و بر همین اساس کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان با همکاری مرکز خدمات سرمایه گذاری در حال برنامه ریزی برای تحقق این امر است و تاکنون نشست های متعددی نیز با متقاضیان سرمایه گذاری انجام شده است.

رحمانی اظهار کرد: یکی از اقدامات انجام شده در جهت بهبود فرایند پاسخگویی به تقاضای سرمایه گذاران، متمرکز کردن فرایندهای سرمایه گذاری داخلی و خارجی در مرکز خدمات سرمایه گذاری استان است تا تمام مراحل سرمایه گذاری از ابتدای معرفی طرح تا مراحل اخذ مجوزهای لازم برای متقاضیان به طور روشن و شفاف مشخص و تبیین شود تا سرمایه گذار با علم و آگاهی کامل وارد عمل شود.

وی گفت: بر همین اساس، تاکنون ۸۳ طرح را با ۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برآورد سرمایه گذاری از بین ۱۶۲ بسته سرمایه گذاری موجود (با بیش از ۶۴ هزار میلیارد تومان برآورد سرمایه گذاری) انتخاب کرده ایم و در اختیار سازمان سرمایه گذاری و کمک های فنی و اقتصادی ایران قرار داده ایم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: علاوه بر این، حدود ۶۰ بسته سرمایه گذاری دیگر نیز برای ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری در حال آماده شدن است که به زودی تمام این بسته ها به علاوه بسته های سرمایه گذاریی که توسط شهرداری شیراز ارائه خواهد شد در یک بسته کامل در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.
وی، ضمن تاکید بر لزوم اصلاح و کوتاه سازی فرایند صدور مجوز سرمایه گذاری گفت: پارسال ۲۷ فرایند اصلی که سرمایه گذاران با آنها بیشترین مشکل را داشتند را پس از شناسایی و بررسی، اصلاح کردیم و دستگاه های اجرایی استان موظفند که حداکثر در مدت ۲ هفته پاسخ نهایی را به سرمایه گذار بدهند.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا