اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٨٥٨
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
سید محسن علوی؛

مُهرستان » رئیس کمیته امنیت اقتصادی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت:تجربه گرانی قیمت حامل های انرژی در طول ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته نشان داده که شوک اینچنینی سبب تورم و بالا رفتن قیمت ها می شود. به گزارش مُهرستان؛ سیدمحسن علوی در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی در لایحه پیشنهادی دولت برای…

مُهرستان » رئیس کمیته امنیت اقتصادی کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت:تجربه گرانی قیمت حامل های انرژی در طول ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته نشان داده که شوک اینچنینی سبب تورم و بالا رفتن قیمت ها می شود.

به گزارش مُهرستان؛ سیدمحسن علوی در گفت وگو با خانه ملت با اشاره به افزایش قیمت حامل های انرژی در لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال ۹۷، گفت: شرایط امروز جامعه به صورتی است که رکود بر آن حاکم شده و تورم به سمت دو رقمی شدن حرکت می کند که براساس آخرین اطلاعات دریافتی این نرخ دو رقمی شده است.

رئیس کمیته امنیت اقتصادی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وضعیت نابسامان اقتصادی بر جامعه حاکم است، افزود: گرانی قیمت حامل های انرژی در طول ۳۰ الی ۴۰ سال گذشته نشان داده است که شوک اینچنینی در حامل های انرژی سبب تورم، بالا رفتن قیمت ها و ایجاد شوک عظیم اقتصادی در جامعه می شود و نتیجه و خروجی آن سبب افزایش تعداد افرادی که در زیر خط فقر زندگی می کنند، می شود.

افزایش قیمت حامل های انرژی ممکن است سبب التهابات اجتماعی در جامعه شود

وی ادامه داد:افزایش قیمت حامل های انرژی ممکن است سبب التهابات اجتماعی در جامعه شود که شاید در شرایط کنونی صحیح نباشد، لذا ابتدا باید زیرساخت های اقتصادی اصلاح شود و مقداری فضای جامعه در حوزه اقتصادی رونق یابد، سپس به سمتی حرکت شود که درآمدهای دولت به سمت مالیات حرکت کند و از درآمدهای نفتی و انرژی خارج شود.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط فعلی افزایش قیمت حامل به صلاح نیست و باید اصلاح جدی در این روند شکل بگیرد، یادآور شد: به جای اینکه درآمد در حوزه مالیات، مالیات مستقیم و غیرمستقیم افزایش یابد، باید در حوزه های دیگر اقدامات اساسی شود و مردم با ایجاد رونق منابع و ارزش افزوده ای ایجاد کنند که از این ارزش افزوده مالیات اخذ شود نه اینکه با فشار بر جامعه ارزش افزوده ایجاد نشده و به دنبال اخذ مالیات باشیم که این قطعا در شرایط کنونی مناسب نیست.

چه اصلاحات زیرساختی انجام شده که بخواهیم ارزش افزوده بگیریم؟

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید تمرکز خود را بر روی تولید بگذارند، افزود: این مردم هستند که تولید را رونق می دهند، اما دولت باید شرایط و مقدمات آن را فراهم کند لذا زمانی که هنوز شرایط و مقدمات فراهم نشده و اصلاحات لازم در سیستم بانکی، اقتصادی و مالیاتی در حوزه های مختلف ایجاد نشده است به دنبال این هستیم که از عواید آن استفاده کنیم چه عوایدی مگر چه اقدامی انجام داده ایم که بخواهیم از سود و عواید آن استفاده کنیم.

رئیس کمیته امنیت اقتصادی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ابتدا باید اصلاحات لازم انجام شود، چرا که این اصلاحات سبب رونق و ارزش افزوده می شود و سپس از آن باید برداشت کنیم نه اینکه اقدامی نکرده و بخواهیم ارزش افزوده بگیریم چراکه این تحمیل فشار به مردم است.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۶/۱۰/۱۵ ۱۱:۳۹
٠
٠

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید تمرکز خود را بر روی تولید بگذارند،


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا