اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٨٦٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
اخبار جهاد کشاورزی لامرد؛

مُهرستان » در همایش کشاورزی تولید و اشتغال ،علامرودشتی ها پیشتاز بودند. به گزارش دریافتی مُهرستان؛ قاسمی مسئول روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد با اعلام این مطلب گفت: طی سالیان اخیر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در علامرودشت شهرستان لامرد حرکت رو به رشدی داشته تا جایی که گوی سبقت را از دیگر بخش های…

مُهرستان » در همایش کشاورزی تولید و اشتغال ،علامرودشتی ها پیشتاز بودند.

به گزارش دریافتی مُهرستان؛ قاسمی مسئول روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد با اعلام این مطلب گفت: طی سالیان اخیر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در علامرودشت شهرستان لامرد حرکت رو به رشدی داشته تا جایی که گوی سبقت را از دیگر بخش های شهرستان ربوده و توانسته در بعضی کارها در سطح ملی نیز مطرح شوند . مزرعه آلوئه ورا ۴۰ هکتاری و اصلاح نژاد آلپاین دو نمونه از این طرحهاست که در سطح ملی و استانی خوش درخشیده اند.

در همایش کشاورزی ، تولید و اشتغال در شهرستان که با حضور مدیران کل کشاورزی استان برگزار شد ، از مجریان دو طرح آلوئه ورا با مدیریت حسین عبدالهی و اصلاح نژاد بز آلپاین با مدیریت جواد زارعی با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد .

 پاسداشت حماسه ۹ دی در جهادکشاورزی لامرد

حماسه ماندگار ۹ دی در مدیریت جهادکشاورزی گرامی داشته شد.

مسعود قاسمی گفت: در راستای گرامیداشت حماسه حضور مردمی ۹ دی ویژه برنامه ای در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد برگزار شد .در این مراسم که کلیه پرسنل جهادکشاورزی شهرستان حضور داشتند ، حجه الاسلام روح اله بلوری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی پیرامون انقلاب ، اهداف و برنامه ها و خطراتی که با حضور مردم خنثی شد ، مطالبی را ارائه داشت . سخنران مراسم سپس به تبیین سیاست سکولار و سکولاریسم پرداخت و پیرامون سیاست ها ، برنامه ها و خطرات این شیوه مطالبی را ارائه و همگان را به حرکت پیرامون ولایت فقیه دعوت نمود.

جهاد کشاورزی لامرد

تجلیل از فعالین بخش کشاورزی لامرد

با حضور مدیران کل استانی از فعالین بخش کشاورزی و دامپروری شهرستان لامرد تجلیل به عمل آمد.

با حضور ریاست سازمان جهادکشاورزی فارس، مدیر کل دامپزشکی فارس ، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، مدیرکل امور عشایر فارس ، فرماندار و بخشداران شهرستان لامرد ، شورای اسلامی روستایی و دهیاران و کشاورزان ، دامداران و سرمایه گذاران بخش کشاورزی شهرستان از فعالین بخش کشاورزی و دامداری با لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.

در این آئین از حسین عبدالهی به جهت اجرای طرح مزرعه آلوئه ورا  ۴۰ هکتاری ، سید محمد تقی موسوی در اجرای موفق طرح پرورش پولت تخم گذار ، مهدی بذر کار در اجرای طرح مرغداری تخم گذار ، جواد زارعی در اجرای طرح اصلاح نژاد بز آلپاین ، قاسم منصوری گاو داری و لبنیات سنتی و غلام علی نژاد و محمود علی نژاد در اجرای طرح تولید نشاء تجلیل شدند.

خیران لامردی از فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی بهره گیرند

جهاد کشاورزی لامرد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس که در همایش کشاورزی برگزار شده در شهرستان لامرد سخن می گفت، ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: از خیران و سرمایه گذاران لامرد درخواست می شود از فرصت های مهیا شده برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی بهره گیرند. قاسمی افزود: سازمان جهادکشاورزی فارس با ایجاد زیر ساخت های لازم آمادگی دارد با سرمایه گذاران همکاری نموده تا شاهد پیشرفت کشاورزی استان فارس باشیم . وی ضمن اشاره به توانمندی های کشاورزی استان فارس و لامرد گفت: در نمایشگاه جنبی همایش تنها گوشه ای از توانمندی های کشاورزی شهرستان به نمایش گذاشته شده است. کشاورزان ما ظرفیت های بالایی دارند.

قاسمی رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برنامه ما توسعه افقی افزایش سطح زیرکشت نیست بلکه هدف ما توسعه عمودی و افزایش راندمان آب و نهاده ها می باشد. هدف گذاری کلی ما در تمامی زیر بخش های کشاورزی ، افزایش بهره وری ، امنیت غذایی پایدار ، افزایش درآمد کشاورزان و پایداری اکوسیستم است. ایشان همچنین گفت : ما حق و اجازه نداریم از آب موجود به هر شکلی که می خواهیم استفاده کنیم .آبیاری غرقابی دیگر منسوخ شده است ، لذا از خیرین و سرمایه گذاران دعوت می کنیم تا از فرصت های سرمایه گذاری ایجاد شده در زمینه های احداث گلخانه ، توسعه گیاهان دارویی ، آبزی پروری ، صنایع تبدیلی و تکمیلی و احداث سردخانه استفاده نمایند.

جهاد کشاورزی لامرد

همایش کشاورزی، تولید و اشتغال در لامرد

در همایشی، ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی شهرستان بررسی شد.

قاسمی مسئول روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد گفت: در راستای تشویق سرمایه گذاران بخش خصوصی در رونق بخش کشاورزی شهرستان و ایجاد اشتغال ، همایشی با عنوان کشاورزی ، تولید و اشتغال با هماهنگی و همکاری مدیریت جهادکشاورزی لامرد و فرمانداری شهرستان در محل سالن اجتماعات معلم لامرد برگزار گردید. در این همایش که مدیران کل سازمان جهادکشاورزی ، دامپزشکی ، منابع طبیعی و آبخیزداری و امور عشایر ، فرماندار ، مسئول دفتر نماینده شهرستانهای لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی ، بخشداران و دهیاران ، شورای اسلامی روستایی ، سرمایه گذاران بخش کشاورزی ، دامداران و کشاورزان پیشرو ، فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و عموم مردم حضور داشتند، پیرامون وضعیت کشاورزی شهرستان ، ظرفیت های سرمایه گذاری و موفقیت های کشاورزی بحث و تبادل نظر و سخنرانی شد.

نمایشگاه توانمندی های بخش کشاورزی شهرستان در زمینه دامداری و کشاورزی و تجلیل از فعالین بخش کشاورزی از برنامه های جنبی همایش کشاورزی تولید و اشتغال بود.

جهاد کشاورزی لامرد

مزارع کلزای لامرد به گل نشست

گلدهی مزارع کلزای شهرستان لامرد مناظر بسیار زیبایی را به وجود آورده است.

 از سطح سبز ۹۰۰ هکتاری کشت شده کلزا در شهرستان لامرد ، ۴۵۰ هکتار وارد مرحله گلدهی شده که منظره ای زیبا را در اراضی زیرکشت رفته محصول استراتژیک کلزا بوجود آورده است. عملیات کاشت کلزا در لامرد از اول مهر ماه آغاز و تا ابتدای آذر ماه طول کشید . در فصل داشت نیز کنترل علف های هرز ، تغذیه و آبیاری با نظارت کارشناسان کشاورزی و مدیران پارسل در دست اجراست .

همین گزارش می افزاید: تاکنون در سطح ۳۰۰ هکتار ، کنترل مبارزه با علف های هرز و ۷۵۰ هکتار نیز کود سرک انجام شده است.

شایان ذکر است سطح زیرکشت سال گذشته محصول کلزا ۲۶۰ هکتار بود و مقدار ۳۵۰ تن محصول برداشت و تحویل مراکز خرید گردیده بود. پیش بینی می شود از سطح کشت شده سال جاری ۱۵۰۰ تن محصول برداشت شود. شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا