سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١١٩٨٢
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
روابط عمومی آموزش و پرورش مُهر تکذیب کرد؛

مُهرستان: از مهمترین نقش های فضای مجازی می توان به نقش نظارتی غیر رسمی افکار عمومی بر چگونگی اجرای قوانین در حوزه های مختلف دانست . روز گذشته توسط یکی از فعالین مجازی ، پیامی مبنی بر دریافت کمک های مالی اجباری در تعدادی از مدارس مُهر در تعدادی از گروه ها منتشر شد ،…

مُهرستان: از مهمترین نقش های فضای مجازی می توان به نقش نظارتی غیر رسمی افکار عمومی بر چگونگی اجرای قوانین در حوزه های مختلف دانست . روز گذشته توسط یکی از فعالین مجازی ، پیامی مبنی بر دریافت کمک های مالی اجباری در تعدادی از مدارس مُهر در تعدادی از گروه ها منتشر شد ، پیام مذکور امروز واکنش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش مُهر را در پی داشته که اصل موضوع را تکذیب کرده است با اینحال مُهرستان نیز مستقلاً این خبر را در گفتگویی با اعضای انجمن اولیاء دانش آموزان بررسی کرده است ، شرح پیام دریافتی در ادامه آمده است:

باسمه تعالی

روز گذشته متنی از طرف سایتی محلی که با پیگیری ها مشخص گردید مجوز قانونی فعالیت رسانه ای هم ندارد! در چند گروه مجازی با عنوان دریافت اجباری – کمک اختیاری – گرفتن پول زور از دانش آموزان منتشر شد که در آن مدیر مدرسه سعیدی را به گرفتن اجباری پول نقد از دانش آموزان متهم کرده است. متاسفانه نویسنده مذکور با توجه به اینکه خود را ملزم به رعایت قوانین مطبوعات نمی داند ، نسبت به انتشار جوابیه خودداری کرد؛ در همین راستا روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان مهر جوابیه ذیل را جهت تنویر افکار عمومی منتشر می کند:
در این سایت متن نامه درخواستی مساعدت از طرف مدرسه منتشر شده است که اگر به فراست و با دقت مطالعه شود در هیچ بندی از آن دانش آموزان و اولیاء ملزم به پرداخت وجه نیستند! جا داشت آن رسانه محترم در بکارگیری واژه ها و اصطلاحات دقت لازم را مبذول می داشت تا فرهنگیان زحمتکش که خدمات آنان برای همگی روشن و مبرهن است را طی عناوینی دور از شأن ، متهم به زورگیری و نقره داغ کردن مردم نکند!

کماکان دریافت هرگونه وجه نقد غیرداوطلبانه از اولیاء خلاف مقررات می باشد. لازم به ذکر است؛ مدرسه سعیدی و امام محمد باقر(ع) شهر مُهر در این مسئله خلاف مقررات، عملی مرتکب نشده اند و پرداختی های اولیاء کاملاً داوطلبانه بوده است.
ضمناً نامه درخواستی مساعدت مدرسه خطاب به اولیاء دانش آموزان، مصوبه جلسه انجمن اولیاء و مربیان دانش آموزان مدرسه به تاریخ ۱۷/۱۰/۹۶ بوده است و این یعنی خود اولیاء و نمایندگان اولیاء به دلیل احساس نیاز به دریافت کمک های داوطلبانه که در همه مدارس کشور مرسوم است ، ایرادی بر این موضوع وارد ندانسته اند، بنابراین اقدام مدیر مدرسه در راستای خواست و رضایت خود اولیاء دانش آموزان بوده است.
این سایت همچنین مدرسه امام محمد باقر(ع) را متهم به دریافت اجباری پول نقد و اخراج دانش آموزان از مدرسه به خاطر عدم پرداخت، کرده است. این مورد به شدت تکذیب شده و به اطلاع می رساند؛ تمام پرداختی های اولیاء دانش آموزان آن واحد کاملاً داوطلبانه بوده است.

خاطرنشان می گردد بر اساس تصمیم خیرخواهانه و رضایت اولیاء دانش آموزان در هر دو مدرسه ، خانواده های کم درآمد، مستمند و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از پرداخت هر گونه مشارکت های مردمی و حتی هزینه های بیمه ، کلاس های جبرانی و مجلات رشد معاف شده اند.
اولیاء فهیم و بزرگواری که خود دغدغه تربیت فرزندانشان را دارند با مراجعه مکرر به مدارس در جریان ریز مسائل، مشکلات و دغدغه های مدیران مدارس واقع می شوند و هوشمندانه مسائل تربیتی، آموزشی و مالی مدارس را دنبال می کنند. علاوه بر این دو مدرسه ذکر شده، دارای انجمن های اولیا و مربیانی فعال می باشند. بدون شک مردم فهیم مُهر متوجه جایگاه نظارتی اعضای انجمن اولیاء و مربیان هستند و اولیاء گرامی با حضور در این دو مدرسه و نگاهی به عملکرد سه ماهه مدیران، خود متوجه حجم فعالیت ها و اقدامات گسترده عمرانی، آموزشی و پرورشی خواهند شد و البته هزینه تمام این اقدامات از طریق مشارکت های داوطلبانه مردمی تأمین شده است.
روابط عمومی آموزش و پرورش نهایت تقدیر و تشکر را از اقدامات خیرخواهانه اولیاء گرامی و زحمات مدیران این دو مدرسه بعمل می آورد. ضمناً سایت بازرسی و رسیدگی به شکایات مردمی این مدیریت به آدرس: http://shekayat.medu.ir آماده پاسخگویی به شکایات شما مردم عزیز می باشد.

روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مهر

» به گزارش مُهرستان با توجه به بحث هایی که مطرح شدن این موضوع در چند گروه مجازی به راه انداخته بود ، به منظور بررسی مستقل صحت و سقم این موضوع و همچنین جوابیه دریافتی از سوی آموزش و پرورش ، پایگاه خبری مُهرستان با تعدادی از والدین گفتگو کرده است.
مهندس عبدالحسین جعفرزاده از اعضای انجمن اولیاء و مربیان دبستان سعیدی در پاسخ به این موضوع گفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و مثل تمام سالیان گذشته و سایر مدارس شهرستان ، کمک ها داوطلبانه است.
حاج زهیر غلامی عضو انجمن اولیاء و مربیان دبیرستان امام محمد باقر(ع) نیز در این خصوص عنوان کرد: متاسفانه سرانه دبیرستان برای هزینه های سالیانه مثل گذشته کم است و به همین دلیل خود اولیاء برای جبران کمبودها کمک می کنند و اجباری هم نیست. مثلاً سال گذشته از بین ۱۲۰ ولی دانش آموز تنها ۴۷ نفر کمک کردند و البته طی هماهنگی که انجمن با مسئولین مدرسه داشته مقرر گردید از خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد مبلغی نگیرند و یا مشارکت کمتری داشته باشند.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۲۰:۵۸
٠
٠

خیلی جالبه از کسانی هم نظر خواستید که یک نفر کارمند فرمانداری و دیگری هم که ...
بهتر است خودتان را فریب ندهید ، آنهایی که فرزندشان در مدارس فوق درس میخوانند کاملاً در جریان هستند که کاملاً پول زوری بوده . اگر که زوری نبوده پس آن نامه ای که در فضای مجازی وجود دارد به چه معناست؟ یا اینکه دبیرستان امام محمدباقر(ع) از ورود دانش آموز به جلسه امتحانی خودداری می کند و آنها را وادار می کند که برگردند به منزل و پول بیاورند به چه معناست؟ در پایان هم خدمت مسئولین آموزش و پرورش شهرستان عرض میکنم ، وقتی نامه موجود هست چطور آن را تکذیب می کنید؟ خواهشاً انتقادهایی که می شود هم ثبت کنید.

|
۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ۲۳:۱۵
١
٠

بسم الله الرحمن الرحیم
مسئول محترم سایت تحلیلی خبری عصر مهر
با سلام
خبری را به نقل از سایت شما در فضای مجازی مشاهده نمودم.که برایند خبر اخذ اجباری وجه از دانش آموزان بود.
بهتر آن بود که جنابعالی در قالب یک رسانه محلی وارد یک فضای آموزشی می شدید و یکی از مسایل و مشکلات آموزشی و یا چگونگی گذران عمر تحصیلی دانش آموزان را مورد بحث قرار می دادید. و یا اینکه چگونگی نهادینه کردن مشارکت اولیاء در روند تحصیلی فرزندان خود را مورد بحث قرار می دادید، اما اکنون که این مهم اتفاق نیافتاده است و با علم به وجود مشکلات مالی در مدارس، در پناه تعداد محدودی از اولیاء انگشت مسموم را به سمت مدیران مدارس نشانه رفته اید ، به طور خلاصه چند نکته را یاداوری می نمایم.
1-در باب هزینه های اخذ شده از دانش آموزان در قالب مشارکت هیچ اجباری در کارنبوده است و اولیاء محترم با اختیار و اراده خود این مبلغ را به حساب واحد آموزشی واریز نموده اند.
2- هیچ دانش آموزی به خاطر پرداخت نکردن وجه مشارکت ازحضور در کلاس و امتحان منع نگردیده است ، و بسیاری از دانش آموزان بنا به دلایل مختلف از پرداخت هزینه مشارکت معاف گردیده اند..
3- کلیه هزینه های اخذ شده در قالب مشارکت پس از واریز به حساب مدرسه ، جهت انجام امورات آموزشی در مدرسه هزینه می گردد.
4- اخذ هرینه در قالب مشارکت خاص مدارس شهر مهر نیست و در سایر مدارس و در استان نیز در سطحی بسیار بالاتر اخذ می گردد.
اما شما نویسنده مطلب و شما ولی محترمی که نگران پرداخت مبلغ 50 هزار تومان به مدرسه فرزندت شده ای .
تردید ندارم که جنابعالی به عنوان ولی بسیار متمایل هستی که فرزندت در هر رشته ای که مشغول به تدریس است در یکی از دانشگاههای دولتی تهران و یا یک دانشگاه طراز اول کشور مشغول به تحصیل گردد، اما آیا این موضوع بدون همکاری شما ولی محترم مقدور خواهد شد؟
چگونه میتوان در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و درس زیست را فقط به صورت سنتی مطالعه نمود.
با چه ابزاری میتوان در دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل شد و یا با کدام علم میتوان به رقابت با سایر دانش آموزان رشته علوم انسانی جهت ورود به دانشگاه تهران و... شد.
پس باید آگاه باشیم و بدانیم که رمزموفقیت در دانشگاه بدون هزینه و زیر ساخت میسور نخواهد بود و اگر خواهان ارتقاء جایگاه علمی فرزندانمان و شهرمان هستیم باید آستین همت را بالا زده و دستان محیط های آموزشی را به گرمی بفشاریم و یاریگرشان باشیم.
نویسنده مطلب و شما ولی محترم نگران از پرداخت :
95% اولیاء محترم هزینه مشارکت را با اختیار خود پرداخت نموده اند و در آینده نیز با فرهنگ سازی، اندک اولیایی که امروز دستشان تنگ بود ، پرداخت خواهند کرد ، ولی جا دارد بنده به عنوان مدیر آموزشگاه از اولیاء محترمی که قبل از اعلام نیاز مدرسه ، به صورت داوطلبانه مبلغ را واریز حساب مدرسه نمودند عذرخواهی نمایم چرا که حیثیت این گروه از اولیاء محترم خدشه دار شد.
همچنین عذرخواهی نمایم از اولیاء و مردم شهرمان ، چرا که توسط عده ای عمدآ و یا سهوآ، فرهنگ شهرمان در مقیاس قضاوت تضعیف گردید. و کاش ...
نمیدانم در خارج از شهرمان چطور در مورد ما در قبال کمک به آموزش و محیط آموزشی به قضاوت خواهند نشست.
کاش "اصطلاح نقره داغ " را نیز تغییر معنا نمی دادیم و فرصت تحصیل را یکبار هم که شده در مدارس مرکز استان تجربه می کردیم .
امید آنکه نیتمان تشویش اذهان نباشد و در راستای بهبود آموزش به امر مشارکت نیز بهایی دو چندان بخشیم.

با سپاس
اسد فریدون نژاد
مدیر دبیرستان امام محمد باقر(ع) شهر مهر

|
۱۳۹۶/۱۱/۱۱ ۲۲:۱۰
٠
٠

با سلام خدمت آقاي فريدون نژاد اولا بايد از زحمات معلمان و مديران محترم مدارس تشكر كرد و بايد به عرض شما برسانم كه پول به زور از اولياء دانش آموزان گرفته مي شود ولي نه از همه آن ها اما اين كه پول زور گرفته مي شود غير قابل انكار است.
و اين تاكيد شما جاي تامل دارد.


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا