اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٠١٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 40 دیدگاه
نویسنده : اجتماعی
در مصاحبه تفصیلی با شهردار سابق مُهر مطرح شد؛

مُهرستان » با وجود آنکه از ابتدای آبان ماه شهرداری مرکز شهرستان مُهر به صورت سرپرستی اداره می‌شود، فرآیند انتخاب شهردار در جلسات شورای شهری ها هم بی نتیجه مانده است. یقیناً شهردار آینده مُهر را باید اعضا شورا که دل در گرو آبادی و شکوه این شهر دارند انتخاب کنند نه لابی افراد و…

مُهرستان » با وجود آنکه از ابتدای آبان ماه شهرداری مرکز شهرستان مُهر به صورت سرپرستی اداره می‌شود، فرآیند انتخاب شهردار در جلسات شورای شهری ها هم بی نتیجه مانده است. یقیناً شهردار آینده مُهر را باید اعضا شورا که دل در گرو آبادی و شکوه این شهر دارند انتخاب کنند نه لابی افراد و گروه‌ها! اعتماد عمومی سرمایه گرانی است که فقط یکبار ممکن است به خطا رود، خصوصاً اینکه اعضاء شورا افرادی هستند که ورود آنان به شورا باید آغاز دوره‌ای طولانی از فرصت‌های پیش رو برای خدمت صادقانه به مردم باشد نه رفتاری که پایان اعتماد عمومی و تمام شدن فرصت حضور سیاسی و مدیریتی آنها را رقم می زند.

جای هیچ شکی نیست که عملکرد مثبت یا منفی شهردار آینده به عنوان دستگاهی که نزدیک‌ترین ارتباط با مردم را دارد از نگاه تیزبین جامعه دور نخواهد ماند و جنبه مثبت و منفی این انتخاب در کارنامه سیاسی اعضای شورا ثبت خواهد شد تا معیاری برای قضاوت افکار عمومی درباره اعضا فعلی شورای شهر بماند کما اینکه در گذشته نیز چنین بوده است.

در سه ماه گذشته تحلیل‌ها، مواضع و حرف‌های بسیاری پیرامون انتخاب شهردار جدید، وضعیت شورای شهر مُهر و نیز اقدامات و عملکرد شهردار سابق در محافل خصوصی، فضای مجازی و برخی گروه‌های سیاسی نقل شده است. برای تبیین بیشتر موضوع در گام اول به سراغ سید علی اصغر علامه شهردار سابق شهر مُهر و دبیر حزب اعتدال و توسعه شهرستان مُهر رفتیم تا مستقیماً با وی از زوایای مختلف به موضوعات و مباحث پیش آمده به گفتگو بنشینیم.

سید علی اصغر علامه

به عنوان اولين سوال، بفرمایید در حال حاضر به چه كاري مشغول هستید؟

در بخش خصوصي فعاليت دارم چون علاقه شخصي خودم در حوزه هاي غير دولتي است از سال ٨٠ كه وارد بازار كار شدم در پروژه هاي صنعتي بودم و در حال حاضر هم علاقه ام به همين بخش هست.

با توجه سابقه انتظار بود شما، در بخش‌هاي سياسي و مناصب دولتي مشغول به كار شويد!

دوستان پيشنهاد دادند ولي واقعا علاقه‌ايي نداشتم، حضورم در شهرداري مُهر هم صرفاً به خاطر علاقه به شهر خودم بود و احساس مي‌كنم در حال حاضر كه كشور به رونق اقتصادي نياز دارد در اين حوزه فعاليت كنم تا توانسته باشم به جامعه خود خدمتی کرده باشم چرا که امروز بزرگترين مشكل ما بيكاري است و واقعاً این موضوع دردآور است و بايد هر فرد انسان‌دوستي و هر كسي كه كشورش و مردمش رو دوست دارد در این رابطه تلاش كند. البته ايران كشور غني است، همت مي‌خواهد كه ان‌شاءالله حتماً به اين سمت حركت خواهيم كرد و آرزو مي‌كنم هر چه زودتر مشکل بيكاري نیز حل شود.

در يك مقطعي گزينه بخشداري مركزي بوديد، هیچ درخواستی در این زمینه نداشته‌اید؟

هيچ وقت من تقاضايي نداشتم. بحث بخشداري مركزي هم آقاي موسوي فرماندار محترم دستور دادند كه همه بايد جهت كمك کردن وارد شوند و از همان ابتدای کار در سال ۹۲ نیز به عنوان مشاور خدمتشون بودم و پیرامون بحث بخشداري نیز خودم از ایشان خواهش كردم كه شخص ديگری را انتخاب كنند.

شهرداري چطور؟

دقيقا شهرداري هم همين بود، چند ماه قبل از اينكه من به عنوان شهردار معرفی شوم، يكي از اعضاء محترم شوراي چهارم این پيشنهاد دادند كه من قبول نكردم و خواهش كردم كه پيگيري نكنند. بعد از گذشت چند ماه دوباره پيشنهاد دادند و مجدداً قبول نكردم، اما اين‌بار دوستان اعضا شورا به اتفاق بعضي از بزرگان تكليف كردند بنده نیز پذیرفتم. مطمئن باشيد من هيچ وقت براي گرفتن پست نه لابي مي‌كنم و نه خواهش، چون اعتقاد دارم توان كاري من مشخص است و اگر دولت محترم يا هر بخشي كه نياز به همكاري دارد، خدمت‌گذار خواهم بود. اما نباید فرد خودش خواهش كند، التماس كند تا در یک پست قرار گیرد و مسلماً پستي كه با خواهش و التماس و پيغام به دست آید عاقبت خوبی ندارد. افرادي كه مي‌خواهند به هر قيمتي پستي را بگيرند دو حالت برای آن وجود دارد، يا اصلا نمي دانند كجا مي‌خواهند بروند يا هم واقعاً با نيت ديگری مي‌روند.

البته اين نظر من است و به آن اعتقاد دارم. در دنيا اولويت‌دارترين و مهم‌ترين بحث در هر كار، ارزش و اهميت دادن به نيروي انساني است. می‌توانید تحقيق كنيد، هر شركتي و یا دولتي كه موفق بوده ؛ نيروي انساني خودش رو انتخاب و آموزش داده و سپس بهره برداري كرده است.

اجازه دهید به سراغ شهرداری مُهر برویم؛ آقای علامه؛ حضرتعالی مدت دو سال و سه ماه به عنوان شهردار مُهر به فعالیت و خدمت در مُهر مشغول بوده‌اید. با توجه به اینکه در ابتدای فعالیت شورای پنجم، اعضاء به اتفاق اکثریت مطلق شما را به عنوان شهردار جدید برای بار دوم معرفی کردند، اما پس از دو ماه شاهد استعفاء بودیم! در صورت امکان دلیل این استعفای زودهنگام را برای خوانندگان ما تبیین کنید؟

خوب همانطور كه مي‌دانيد من بعد از اتمام شوراي چهارم بناي ماندن نداشتم. از یکسو مشكلات شخصي خودم و از طرفی تحصيلاتم كه سه ترم نتوانسته بودم به دانشگاه بروم. تا روز آخر کار بنده در شهرداری، شب دو تن از اعضاء شورای شهر با صحبت‌هايي كه کردند گفتند، براي موقت هم كه شده بمانيد و نظرشان این بود که اگر الان برويد ما با مشكل مواجه خواهیم شد، بنابراین قبول كردم و حدود دو ماه قبل از اينكه عازم كربلا براي مراسم اربعين شوم، مجدداً همان عزيزي كه پیشنهاد ماندن داده بودند، با واسطه یک نفر از من خواستند كه استعفاء بدهم، من تهران بودم و بلافاصله هم استعفا دادم.

جای تعجب دارد…!! پس از استعفاء رئيس شورا با شما تماس گرفت؟

به هيچ وجه! و من تعجب هم كردم ؛ معمولاً رئیس شوراي شهر وقتي استعفاي شهردار به دستش مي‌رسد تماس مي‌گیرد كه خدا را شكر ايشان اصلا تماس نگرفتند.

گویا شما خوشحاليد ؟

دقيقاً ، كار سخته و قبول مسئولیت، بار سنگينی است كه روي دوش انسان گذاشته مي‌شود. شهرداري مسئوليت سنگيني دارد و همين كه اين بار رو از روي دوشم برداشته اند از همه سپاسگزارم فقط يک موضوع مرا خيلي ناراحت كرد و آن اينكه آقاي سجادي رئيس محترم شوراي شهر به يكي از اعضا گفته بودند؛ نبايد علامه قهرمان از شهرداري برود! و اين موضوع خيلي بنده را ناراحت كرد.

 گلايه‌اي هم نكردم فقط از ايشان تعجب كردم من که از ٢٥ سالگي در اوج جواني و بهترين دوران كاري خودم همه چیز را رها كرده و يازده سال پيگير مسائل شهر بودم و الحمدالله كارنامه‌ام هم مشخص است و هزينه‌هاي زيادي هم پرداخته و تمام کارها را با عشق و علاقه انجام می‌دادم و شخص ايشان نیز كسي است كه از همه كارها اطلاع داشت، اما اين حق من نبود كه بگويند نبايد علامه قهرمان از شهرداري برود! آیا این اهمیت دادن به نیروهاست؟ این حمایت است؟ خيلي غصه خوردم نه براي خود بلكه از كوته‌نظري و كوته فكري كه چرا ما در قرن ٢١ هستيم اما همچنان عده‌ای ساده در قرن ١٩ درجا می‌زنند.

حتما در جريان انتخاب شهردار مهر و اتفاقاتي كه در شوراي شهر افتاده هستيد آيا با شما مشورتي شده است؟

بله در جريان هستم، البته كمتر ولي تا حدودی رصد مي‌كنم. من پس از رفتن از شهرداري فقط دو بار به مُهر آمده‌ام، يک بار براي مراسم بیست و هشتم صفر و یکبار نیز حدود يك ماه پيش بود. در سفر اول رئيس شوراي شهر به من گفتند كه شما حق نداريد ديگر در مسائل مُهر دخالت كنيد ولي همزمان سه نفر از اعضا دیگر شورا ، آقايان حسيني ، كشاورز و خليلي با من مشورت كردند كه من نیز گفتم چون خودم شهردار بودم و قرار است شهردار بجاي من انتخاب شود، دخالت نمي‌كنم كه هيچ شائبه‌ايي ايجاد نشود. ولي چند توصيه كردم كه حتما افرادي با تجربه انتخاب كنيد و سابقه شهرداري را داشته باشند، شهردار را بشناسند چون ما يك شهرداري حدود٢٢ ساله را داریم که در صورت انتخاب افراد بي‌تجربه قطعاً تا دو الي سه سال زمان خواهد برد که به امور شهرداری مسلط شود چون حوزه شهرداري گسترده است و اين تجربه این دو سال يعني چند سال عقب گرد.

در مورد دو گزينه‌ايي كه مطرح هستند، آقاي مهندس نوري و آقاي فرزانه با شما هم مشورتی شد؟

در مورد آقاي نوري تا اين لحظه كه در خدمت شما هستم هيچ كدام از اعضاي محترم شورا با من صحبتي نداشته‌اند، فقط آقاي صمداني بار دومي كه مُهر رفتم به اتفاق ايشان به شوراي شهر رفتیم و پس از اينكه از شورا بيرون آمديم به من گفتند كمك كنيد آقای نوري شهردار شود، همين و بس…! که پس از آن و در بعد از ظهر همان روز من به تهران برگشتم و ايشان هم به شيراز.

در مورد آقاي فرزانه نیز آقايان حسيني و كشاورز از من خواستند كه ما به اين نتيجه رسيديم، فرزانه گزينه خوبي است و مي‌خواهيم ايشان را مطرح كنيم و درخواست نمودند كه با بقيه اعضا صحبت كنم كه من قبول نكردم و اقايان گفتند؛ شما با فرماندار صحبت كنيد كه بنده نیز خواسته اين دو بزرگوار به اطلاع آقاي فرماندار رساندم و ایشان نیز گفتند اگر نظر آقايان فرزانه هست من هم تاييد مي‌كنم و بحث پیرامون آقای نوري تا آن لحظه اصلاً نبود و من واقعاً نمي دانم پس از آن چه اتفاقي افتاد و حتي خود آقاي نوري يك بار تلفني با من صحبت کرد چون من با ايشان دوستم و ايشان نیز هيچ اشاره‌اي به اين موضوع نكردند، تنها چيزي كه من به اين سه بزرگوار همان اوايل گفتم اين بود كه حتماً براي انتخاب شهردار معيار مشخص كنيد و بر اساس برنامه ‌ي كه براي چهار سال خود تعريف كرده‌ايد و شرايط شهرداري و شهر مُهر، شهردار انتخاب كنيد. همه توصيه من به اعضا شورای شهر اين بوده و تعجب مي‌كنم كار به اين سادگي و البته حساس را چرا اينقدر پيچيده كردند.

فكر مي‌كنيد چرا به اينجا رسيدند؟

من فكر مي‌كنم اين عزيزان راه را گم كرده‌اند. به جاي اينكه گم شده اشان را در شهر مُهر پیدا كنند، آن را در جاهاي ديگر جستجو مي‌کنند. به عقیده بنده این دوستان سه اصل را فراموش كرده اند؛ اول مردم دوم كار و شهرداري و تعهداتشان نسبت به مردم و سوم زمان كه مثل برق و باد در حال گذشتن است.

عرض کردید به اتفاق اقاي صمداني به شوراي شهر رفته‌اید ؛ اگر امكانش هست از آن جلسه بگویيد؟

بيشتر توصيه بود كه آقاي صمداني داشتند و به وحدت دعوت كردند و تاكيد داشتند كه هر گزينه‌ايي که مي‌خواهيد انتخاب كنيد با ٥ راي انتخاب كنيد و اعلام كردند كه نوري با سه راي نخواهد آمد در صورتي كه ٥ راي دهيد مي‌آید و همه سمت و سوي صحبت‌هاي ايشان بر اتفاق نظر بود تا شورا مشكل پيدا نكند.

من هم به دليل اينكه هم تجربه شوراي شهر در آن شرايط سخت داشتم و هم سابقه شهرداری داشتم توصيه كردم كه اول از هر چیز به وحدت شورا فكر كنيد و براي انتخاب شهردار حتماً معيار و مبنا داشته باشيد و در آن جلسه اصلاً بحث فرد نشد و قرار شد با توجه به اينكه دو گزينه مورد نظر به انفاق نظر نمي‌رسند از اين دو گزينه عبور كنند.

اين روزها از طرف رئيس شوراي شهر عنوان شده  كه بدهي شهرداري خيلي زياد است و آماري كه اعلام مي كنند ٢٤ ميليارد است!  لطفاً در این رابطه توضيح دهيد؟

از رئيس شوراي شهر كه اصلاً توقعي نيست…، چون خانوادگي در حال تخريب هستند و مي‌توان در جواب سوال قبلي پاسخ را گرفت. كسي كه قبل از شروع كار با اين نيت و هدف كه نبايد علي اصغر علامه قهرمان از مهر برود، معلوم است که اين حرف‌ها و دروغ‌ها در همان راستا براي تخريب و ترور شخصيت بنده بوده است كه البته قهرمان بودن و نبودن دست خدا است من نیز به خدا واگذار كردم ، اما حدود يك ماه پيش آقاي حسيني عضو ديگر شوراي شهر پيش آقاي فرماندار رفتند و اظهار كردند كه شهرداري ٢٤ ميليارد بدهي دارد!!، فرماندار با من تماس گرفت و گفتند كه بيایید و پاسخ بدهيد، من همان‌جا به ایشان عرض كردم كه من حدود  ٨ ميليارد با همراه با هزینه خرید هتل بدهي دارم. ولي يك هفته بعد كه به مهر آمدم، مستقيماً و به اتفاق يكي از دوستان كه شاهد هستند به منزل آقاي حسيني رفتیم و گفتم كه شما يک چنين صحبتی را گفته‌اید!؟ ، من الان آمده‌ام خدمت شما و هر سوالي داريد من در خدمتم. ایشان گفتند كه شهرداري نامه ارسال کرده است. همان لحظه جلوی خودشان به شهرداري زنگ زدم كه آن نامه را بياوريد، یک نسخه از آن را ارسال کردند که در آن مبلغی بالغ بر ٨ ميليارد قید شده بود كه من گفتم چرا پس سه برابر اعلام کرده‌اید؟؟ كه ايشان نیز گفتند من خودم نامه را نخوانده‌ام و از قول آقاي سجادي گفته‌ام. من نیز گفتم كه ناراحت شده‌ام و گفتم از ايشان توقعي ندارم اما شما چرا؟ شما که دايي بنده هستيد آخر چرا ناحق گفته‌اید؟  كه قسم خوردند كه من هيچ جا چيزي نگفتم جز پيش آقاي فرماندار كه بنده نیز گفتم بگویيد، براي من هم مهم نيست چون كار بنده مشخص است ولي دروغ را نمي‌بخشم و حلال نمي‌كنم، چون من نيستم كه از خودم دفاع كنم و اين عين بي انصافي است. به ایشان نیز گفتم كه آقاي سجادي چنين حرفي زده و قرار ایشان بر این است كه تخريب كند ولي من از شما انتظار ندارم، از من دفاع كنيد، خلاف واقع نگویيد كه ایشان باز هم قسم خوردند كه من هيچ سوالي ندارم و سجادی هم غلط مي‌كند، بيخود مي‌كند. باز هم گفتم هر سوال و شبهه‌ايي داريد من پاسخگوي عملكرد خود هستم، هم در محضر مردم هم به مسئولين و هم در محضر خدا.

مبلغ دقيق بدهي شهرداري چقدر است ؟

مبلغ دقيق بدهي شهرداري ٨ ميليارد و سيصد بوده که این مبلغ با هزینه خريد هتل است كه از این بدهی؛ هفتصد ميليون به هتل پرداخت شده است. اگر نمي‌توانند مديريت كنند، هتل تمام كرده و پس بدهند تا با پولي كه پس گرفته خواهد شد، بدهی گفته شده نصف شود.

كل بودجه ايي كه در زمان تصدي شما جذب شده چه مقدار بوده است؟

مجموع بودجه‌ايي كه جذب شده اعم از عوارض فروش زمين، تهاتر قير همه و همه جمعاً حدود ٢١ ميليارد بود كه از اين مبلغ، سه ميليارد و پانصد تومان بدهي قبل از زمان من و حدود پنج ميليارد جاري شهرداري بوده که چهارصد ميليون تومان وام شهرداري بابت كار عمراني، فرهنگي و كمك به ادارات و نهادها  بوده است که جمع این مبالغ ٢١ ميليارد شده است. با اين حجم كار عمراني مثلاً حدود سيصد هزار متر آسفالت، چهارصد هزار متر زير سازي، چهل كيلو متر اجرای تك لبه، ١٨ كيلومتر روشنايي، ١٥هزار متر توسعه شبكه آب شهرداري، راه اندازي كارگاه بتن، كاشت هفت هزار اصله درخت و درختچه، پيش پرداخت هال تعريض‌ها،  پارك شهر، پارك‌هاي محلي و … که در این میان جمع كل بدهي به پيمانكاران حدود چهار ميليارد شده است که واقعاً ما در كار عمراني هم به لحاظ كمي هم كيفي بی‌سابقه کار کرده‌ایم كه نتیجه تلاش شبانه‌روزي همكاران عزيز من در شهرداري بوده است.

جذب منابع به چه صورت بود؟

البته در ادامه سوال قبلي عرض كنم ما بيش از ٥٥ پروژه عمراني كار كرديم كه بي سابقه بوده است. در كنار كارهاي عمراني بالا كه عرض كردم بايد به احداث ميادين جديد و اجرای مبلمان شهري و احداث هشت دهنه پل بزرگ هم اشاره کرد. هر سوالي که شهروندان عزيز دارند مي‌توانند بپرسند و بنده نیز در خدمتشان هستم. در مورد سوال شما پیرامون نحوه جذب بودجه باید عرض  کنم اولاً توكل به خدا بالاترين انرژي بود كه ما در شهرداری گذاشتیم، روزي كه شروع كردم، هفت ميليون پول داشتيم ولي همكاران را جمع كرده و گفتم نگران نباشيد، شما كار كنيد و من بودجه جذب مي‌كنم. كارها را تقسيم كرديم. كار عمراني از همان روز اول شروع شد، واحد درامد را فعال كرديم و خودم نیز از همان ساعات اوليه براي گرفتن بودجه دست به كار شدم. اغراق نكرده‌ام که اگر بگویم در ٢٧ ماهي كه در شهرداری بودم به خاطر بي‌پولي هيچ وقت حتي سرعت كارها را كند نكرديم و يا اينكه مثل اين دوستان بگوییم شهرداري بدهكار است و نمي شود كار کرد، نه … من آمده بودم که كار كنم و خودم نیز عاشق كارهاي عمراني بودم و با همین فکر و روحیه حركت كرديم. من همه ادارات و نهادها را به خط كردم و براي همكاري هر روزنه‌ايي که می‌شد وارد مي‌شدم.

همه و همه از جمله سازمان مالياتي را خسته كردیم. چون هر روز كار مي‌شد و بايد پول مي‌رساندیم و در این بین انصافاً همكارانم نیز كمك كردند و چون من در یکسو به دنبال جذب بودجه بودم و از دیگر سو نیز همكارانم كار می كردند. شركت گاز و مخصوصاً عزيزان پالايشگاه که ديگر از دستمان خسته شده بودند و به فرماندار هميشه از من گله مي‌كردند. این مطلب را باید تاکید کنم که در بحث جذب بودجه يک شهردار اولاً بايد با مردم ارتباطش خوب باشد چون شما عوارض را از مردم می‌گيريد. به عنوان مثال دو سال قبل از شروع کار من، پروانه تجاري صادر شده ١٢٠٠ متر بود و در دو سال حضور بنده به ٤٠ هزار متر رسید. خب اين يعني درآمد و درآمد پايدار كه انصافاً مردم كمك كردند. امكان نداشت من به كسي زنگ بزنم و شروع به ساخت و ساز نکند و ثانیاً ارتباط شهردار با ادارات و نهادها و در رأس آن فرمانداري است که فرماندار به عنوان رئيس كمسيون ماده ٧٧ و  ۱۰۰ شهرداری رابطه مستقیمی باید برقرار باشد. دو سال قبل از من درآمد شهرداري از كميسون‌هاي یاد شده فكر می‌كنم صفر بوده ولي سي درصد درآمد در زمان بنده از اين محل بود كه من واقعاً از فرماندار محترم و رياست محترم دادگستري جناب آقاي رحيميان كه الحق و الاانصاف كمك كردند و همچنین شوراي محترم شهر كه كنار من بودند تقدیر و تشکر می‌کنم. بحث بعدي ارتباط با دستگاه‌ها و در راس آن نماينده محترم جناب اقاي علوي است كه در همان يك سال نخست واقعا به ما و در واقع به كل شهرستان مُهر بی دریغ کمک کردند و از ایشان ممنونم و قطعا به طور مفصل در این مورد بيشتر صحبت خواهم كرد. در راس همه اين‌ها عزيز دل همه ما جناب اقاي موسوي لاري كه من همه انگيزه خود را مدیون  راهنماييها و حمايت‌هاي ايشان هستم که باعث اين حركت‌ها شد. خب ما اين كارها را كرديم و موفق هم بوديم و مهم‌ترين شاخص براي يک شهردار جذب درآمد است، عده‌اي گفتند پول بوده و كار كرده است، اصلاً چنين چيزي نبود، كار كرديم و شبانه روز و با تدبير لازم دويديم و بودجه جذب كرديم.

به نظر شما دليل اين همه تخريب چيست؟

براي من واقعا تعجب آور است ولي هر چيزي علت دارد و من معمولا اتفاقات اين‌چنيني که در سطح جامعه رخ مي‌دهد خيلي به آن‌ها فكر مي‌كنم كه علتش چيست؟ اخر به محض اينكه من استعفا دادم رئيس شورا آنچنان با حرارت به من گفت كه شما حق نداريد در مهر دخالت كنيد!  بعداً متوجه شدم نفري ديگری كه بزرگتر هست و من هميشه احترام برای ایشان قائل بودم، وی نیز همين حرف را عنوان كرده است. خيلي اين حرف زشت و واقعاً عين بي معرفتي است و اين جز حسادت چيز ديگری نيست، جز كوته‌نظري نمي‌تواند چيزي وجود داشته باشد. طوري عمل كردند كه انگار من اين ده دوازده سال جاي آنان را تنگ كرده يودم. به نظرم این منطق و بیانات به نوعی فرار رو به جلو است و در همان راستا كه سجادي گفته بود علامه نبايد قهرمان برود، اقدام به تخريب كردند و براي اينكه كار نكنند و كار نكردن و تنبلي خودشان را توجيه كنند، اين رويه را در پيش گرفتند چون كار زحمت دارد و خستگي و از همه مهم‌تر از خودگذشتگي، خب خيلي راحت به گردن دیگران می اندازند. بینی و بین الله از این افراد بپرسيد برنامه چهارساله شما چيست؟ دچار يک توهم عجيب و غريب شده اند و دور خودشان مي‌چرخند. اين حسادت‌هاي زشت و اين رفتارهاي غير انساني را تمام كنيد و از تکبر دست برداريد.

پيشنهاد شما برای برون رفت از این مسائل چيست؟

اول اينكه خودتان را وامدار مردم و موكلين خود بدانيد، دوم اينكه صلاح شهر و لاغير در نظر بگيريد ،چرا که شما شوراي شهر مهر هستيد، سوم اينكه احساسي عمل نكنيد و چهارم اينكه ببنشینید و براي شهر برنامه ريزي كنيد. حداقل اينکه كارهايي كه شروع شده را پيگيري كنيد و در نهايت شهامت داشته باشيد اگر اشتباهي مرتکب و یا از روي احساسات وارد شورا شديد و امروز مي‌دانيد نمي‌توانيد هم به شهر مهر خدمت کنید و هم به خودتان، مرد و مردانه كنار بكشيد و بيش از اين معطل نكنيد و با يک عذرخواهي کنار بروید، هيچ اتفاقي نخواهد افتاد.

به نظر شما افرادي غير از شوراي شهر در به وجود آمدن این حاشبه‌ها دخالت داشته‌اند؟

بله … دقيقا؛ آن هم كساني كه هيچ نقشي نبايد داشته باشند و اصلا در مهر حضور ندارند. اين شوراي شهر و موكلين انها هستند كه حق دارند دخالت كنند. اقاي محترمي گفته بودند مردم وقتي شورا انتخاب كردند نبايد در كار شورا دخالت كنند، كه البته ان شاالله به اشتباهشان پي برده باشند؛ چرا که اين مردم هستند كه بايد براي شوراي شهر معيار شهردار آينده شهر خود را مشخص كنند. مرسوم است كه نظرسنجي کرده و سليقه مردم را مي‌گيرند و بر اساس آن انتخاب مي‌كنند. اين برادر عزيز احتمالا از شهرداري و اينكه شهرداري يك نهاد مردمي است اطلاع دقيق نداشته اند. من توصيه مي‌كنم هدف را گم نكنيد و هدف فقط و فقط و تاكيد مي كنم فقط مردم باشند و بس.

هدف این افراد چيست ؟

قدرت طلبي. همين توهمي كه آقايان به آن دچار شده‌اند، مطمئن باشيد هدف شهر نيست، هدف مردم نيستند، هدف قدرت طلبي و آن هم از نوع بدخيم قدرت طلبي همراه با توهم شديد.

خب در این بین مردم ضرر مي‌كنند؟

از نظر اين اقايان که خودشان را قيم مردم مي‌دانند و فكر مي‌كنند از مردم بهتر مي‌دانند، بيشتر درک می‌کنند و فكر مي‌كنند هر كاري مي‌كنند مردم نبايد اعتراض كنند، به عباراتی دیگر در معادلات اين افراد مردم نقشي ندارند.

عملكرد خودتان را چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

مردم بايد ارزيابي كنند؛ ولي تفاوت دوره ما با اين دوره اين بود كه ما مثل يك تيم و يك يد واحده  با همفكري مشكلات را خودمان حل مي‌كرديم و كمبودها را به كف خيابان و مسجد جامع شهر و گعده‌های شبانه نمي‌كشانديم! هنر مديريت اين است. يك مدير، زمانی که اسم خودش را مدير می‌گذارد براي همين است كه مديريت كند. بنده وقتي شهرداري را تحويل گرفتم با ٧ ميليون تومان پول و چهار ماه حقوق و مزايای پرداخت نشده مواجه بودم. از یکسو كار عمراني تقریباً تعطيل و تقاضا براي پروانه به كمترين حد ممكن رسیده بود ولي نشستيم و فكر كرديم و با بهره‌گیری از مشاور كه چگونه از اين ركود خارج شویم. نيامديم دروغ بگویيم، تخريب كنيم، ذهن مردم را درگير كنيم و فقط به توسعه و كار فكر كرديم. در هيچ حوزه‌ای نيست كه كار نكرده باشيم در هيچ محله اي نيست که كار عمراني نشده باشد. ببشترين جذب سرمايه‌گذاري در زمان من چه براي شهرداري، چه جذب سرمايه گذار و چه براي ساخت ساز شهري انجام شد.

آيا در شرايط فعلي نیز مي‌توانستيد كار كنيد؟

ما در بهترين شرايط شهرداري و شورا را تحويل شوراي بعد داديم. من به شما عرض می‌كنم شهرداري كه من تحويل گرفتم از سال ٨٨ تا به امروز حسابرسي نشده بود و حسابرسي را تا سال ٩٥ انجام داديم و مجوز مميزي گرفتيم. شفافيت در همه كارها از مهم‌ترين كارهاي ما در اين دوره بود و هركسي كار خودش را انجام مي‌داد. در دوره ما همدلي بين تمام همكاران من حاكم بود. بين ما و شورا بين ما و مردم، هیچگاه ما خود را برتر از مردم نمي‌دانستيم و همواره خود را خادم و نوكر مردم قلمداد کردیم. من ارتباطم با همه پرسنل يكي بود، از كارگر نظافت شهري تا بالاترين كارمندم تفاوت قائل نبودم. چرا نتوانم كار كنم، ما مرد كار بوديم و هستيم و خواهيم بود. بنده سياسي بودم ولي داخل شهرداري بين مردم همه به يك چشم مي‌ديدم و همه اين حرفايي كه اين افراد مي‌زنند و به ایشان مشاوره مي‌دهند قدرت تخريبش از موشك بالستيك براي خراب كردن شهر، و تفرقه بين مردم شهر بدتر است. توصیه می‌کنم که به جای اینکه به فکر تخریب دیگران باشیم و مدال قهرمانی از ایشان بگیرید، سعی کنید بیشتر از او بدوید و بیشتر کار کنید و با کار بیشتر  خدمت بیشتر مدال قهرمانی را تصاحب کنید. رقابت در خدمت بیشتر است نه در رقابت  در تخریب بیشتر!! حرکات مسمومی که انجام دادند خیلی زشت و زننده بود، باید قبول کنند  چه بخواهند و چه نخواهند سید محمد موسوی فرماندار در همه حوزه‌ها جزء اولین و بهترین فرمانداران استان فارس است.

سید علی اصغر علامه خود را نقد پذير می داند؟

بله… من نقد را عامل پيشرفت مي دانم و هميشه به دوستانم این را مي گویم كه هر جا ديديد و به نظر شما اشكالي به كار من وارد بود حتما آن نقد اطلاع دهید تا اصلاح كنيم. نقد یعنی آنکه روي يک موضوع بحث کرده و نقد گننده و نقد شونده آن را بررسي ميكنند، شما می توانید برسي كنيد در دوران بنده در شهرداري بيشترين جلسات با مهندسين براي نقد عملكرد گذاشته شده و شخصا دعوت مي كردم، چون به این موضوع یعنی نقد مستقیم اعتقاد راسخ دارم. بعضي ها متاسفانه با اينكه ادعای بالایی هم دارند، تنها کارشان تهمت و دروغ پراکنی است، و وقتی هم از این افراد پرسیده می شود که چرا تهمت ميزنيد، چرا تخريب مي كنيد، در پاسخ مي گویند که شما نقد پذير نيستيد، نمی دانند كه خودشان معنای نقد را نمی دانند و درک نمی کنند.

به خرد جمعي اعتقاد داريد؟

حتما… باز هم مي گویم که برويد و رفتارها را بررسي كنيد، آیا تصميم هاي من فردي بوده يا جمعي؟ در زمان کنونی ديگر نمي شود به كسي گفت که من عقل كل هستم. دوره عقل كل بودن گذشته و ما در قرن ٢١ هستيم. امروز جامعه با يك رشد خيلي سريع در همه حوزه ها رو به رو است، اگر افراد خودشان را به روز نكنند، اگر افراد از تخصص ديگران، تجربه ديگران استفاده نكنند، اگه تصميم ها به صورت فردي گرفته شود، قطعا با شكست مواجه خواهيم شد. در همين مهر برگرديد به ٥٠ سال پيش، چه تعداد فرد با سواد داشتيم و امروز چندتا داريم؟ دوره تحميل کردن فکر به سر آمده است و  اینكه بگویيم من اين فكر مي كنم و شما نیز همينجور فكری داشته باشید. بايد كارها بر اساس خرد جمعي و احترام متقابل انجام شود كه متاسفانه بعضي ها فكر می كنم دو سه قرن عقب تر هستند.

شما عضو شوراي مشورتي هستيد عملكرد اين شورا چگونه ارزيابي مي كنيد؟

بله؛ من خدمت دوستان هستم ولي متاسفانه بايد این را عرض کنم که اصلا عملكرد قابل قبول و قابل دفاعي ندارند. متاسفانه بي هدف و بدون استراتژي و بيشتر به يك گعده و دور همي شباهت دارد. بارها اين موضوع را تذكر داديم اما گوش شنوايي نيست. بلاخره هم بايد شورا ترميم شود، داراي برنامه باشد، كميته هاي مختلف داشته باشد و در كميته ها روي مباحث بحث شود. مشكلات امروز جامعه مورد برسي قرار گيرد و به مديران كمك و برنامه داده شود، موضوعاتی مانند بيكاري و سرمايه گزاري و هر چيزي كه امروز جامعه با آن چالش دارد را بررسي کرده و در بسته هاي مختلف تقديم مديران شود كه مردم ما را باور كنند. همه کار این شورا تنها نق زدن و گله كردن شده است که این اصلا جالب نيست. واقعا اگر مي خواهد که تاثيرگزار باشد خودش را اصلاح كند، افراد جديد به شورا اضافه شود، اصلا يكي از سوال ها اين است که چگونه اين افراد انتخاب شده اند و مكانيزيم انتخاب افراد چه چیزی بوده است، بايد ما به افكار عمومي پاسخ دهیم.

در پايان اگر صحبتي داريد بفرماييد ؟

من به همه عزيزان عرض مي كنم عزت و ذلت افراد دست خداست به دنبال حذف ديگران نباشيم خودمان را برتر از ديگران ندانيم، همديگر را تحمل كنيم، اگر مدير هستيم پاسخگو باشيم. به اعضاي شورای محترم شهر هم عرض مي كنم؛ بر سر مصالح شهر و مردم شهر با هيچ كسي تعارف نداشته باشيد مردم مهر خيلي خوب و نجیب هستند، تفكيك بین آنان قائل نشويد. كار سياسي كنيد ولي سياسي كاري نكنيد، همه منتظر هستند تا ببينند شما چه کار مي كنيد. آيا به هم احترام مي گزاريد يا خیر؟ دچار توهم نشويد!. در پايان هم این نکته را عرض مي كنم من نه در طول اين مدت كه در شهرداري بودم بلکه همه این يازده سالي كه در مهر حضور داشته ام نسبت به عملکرد خودم پاسخگو هستم و در خدمت یکایک مردم عزيز و شريف مهر هستم. براي همه شما عزيزان ارزوي سلامتي و موفقيت دارم.

 از اینکه وقت خود را در اختیار پایگاه خبری مُهرستان قرار دادید سپاسگزاریم، آرزوی موفقیت در سایر مراحل برای شما داریم.

 


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠٠
|
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ۱۳:۲۶
٠
٦

جناب اقای علامه بگذارید به عنوان یک مهری از صمیم قلب از زحمات و پیگیری های چندین ساله شما سپاس گذاری کنم
در چند سال گذشته چنان جو وانگیزه خوبی با روی کار امدن عزیززان دلسوز و فهمیده ای چون جناب اقای موسوی شخص شما واقای علیزاده و دیگر عزیزان و مدیران بومی و باسواد به وجود امده بود که قلبا از سیر به وجود امده بسیار خرسند بودیم
اما با چنین اختلافات عمیق پیش امده در بین اعضا شورا و متاسفانه کم تدبیری و عدم شکیبایی رئیس شورا ،حس بازگشت به زمان های بی تکلیفی و نرسیدن این مردم نجیب و رنج کشیده به حقوق مسلمشان از این اختلافات القا می شود
با این روال کنونی امیدوارم طوری نشود که خودخواهی ها بر مردم خواهی ها چیره شود
زمان الان ، زمانه منم منم نیست عزیزان محترم شورا ، کوچک ترین رفتار شما را مردم عاقلانه دنبال میکنن
به امید ادامه دار شدن سیر پیشرفت و عمرانی در مهر عزیز

|
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ۲۲:۵۸
٠
٥

باسلام
من خیلی حرف برایرگفتن دارم نمیدانم از کجا شروع کنم ولی میدانیم باید از گفته محبوب دل مردم یعنی حاج اقا موسوی لاری شروع میکنم ک در زمان ریاست اقای علامه ب من بارها میگفت ک تا ایشان رییس شورای مهر بود با اون فشارهای وحشتند درزمان همتی و صادقی ایشان میگفتند من با وجود ایشان خیالم راحت هست یا زمانی ک ایشان جلو استاندار اون زمان فارس احمدزاده از حقوق مهر دفاع میکرد و کاری کردند ک استاندار حسین زحمتکش رو عوض کنه یا زمانی ک رفت کنار میز همتی نشست و اتفاقی نامه دانشگاه پیام نور رو دید و همونجاب همتی گفت اگر پول جور نشد خانه ام را میفرشم یا زمانی ایستاد تا اسکلت دانشگاه پیام نور رو علرغم مخالفت ابراهیم علیزاده بنا نمودند بله اقای سجادی تخریب اقای علامه تخریب تمام دهه ۶۰ ها هست تخریب ایشان یعنی بازهم نگاهمان را بسمت بیرون از مهر جلب کنیم به رساتی از تخریب ایشان چه چیزی نصیبتان میشود ایشان حاضر هستند همواره تمام زندگیش را درراه مهر دهد ایا شما حاضرید اقای سجادی تا حالا شما دست چند نفر را گرفتیبد جز اقوام نزدیکتان؟؟؟اما ایشان تا میتوانست دست این و اون را گرفته و میگیرد دعای جوانان مهر همواره بدرقه راهش هست ایشان مورد وثوق حضرت حجه الااسلام موسوی لاری بوده وهست ونمیتوانید چهره ایشان را نزد مردم مهر خراب کنید و همه را توصیه میکنم از تخریب به پرهیزید یک انتخاب شهردار این همه سرو صدا ندارد واقعا خدمات ایشان ستودنی است و همواره مورد احترام مردم هست و خدا میداند قهرمان هم هست کسی ک توانست با سختی فراوان این حجم پول را وارد شهرستان بکند و چهره شهر را عوض کند من یادم نمیرود اخرسال ۹۴با حاج اقا موسوی لاری صحبت میکردم خودایشان ب محض پایان سلام و احوال پرسی گفت شنیدم چهره شهر عوض شده از زمانی ک اقای علامه امده ب شهرداری با دستان خالی ازپول اینهمه کارشد سال ۹۴ همزمان با انتخابات نماینده مجلس همراه بود ومن بهش گفتم حاج اقا انشالله عید میاد و خودتون ملاحظه میفرمایید با تشکر از همه

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۰:۱۲
٤
١

انشااله که پرونده های در شهرداری رو نشود و اگر هم این اتفاق افتاد اقای علامه با همین زبان فصیح و بلیغ در رسانه پاسخگو باشند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۰:۱۴
٥
١

کاش اقای علامه جای اینکه دیگران را متهم کند و پول های که از ارزش افروده و سایر منابع به شهر داری تزریق شده بگوید و زمینهای تفکیکی که سهم شهر داری در ان گم شد بگوید و دیگر موارد

پاسخ ها
شهروند
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۴:۱۷
|
٠
٣

بنده خودم پس از حرف و حدیث های بسیاری که عده ای در شهر پیرامون زمین های شهرداری به راه انداخته بودند رفتم و تحقیق کردم…شهرداری هم اکنون دارای بیش از ۴۰۰ قطعه زمین است که از سهم تفکیک اراضی به دست آمده و جزء سرمایه شهرداری است و این مسائل که گفته شده هیچ چیزی ندارد دروغ محض است

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۰:۲۹
٥
٢

اقای علامه اولا فک نمیکنم شما در اندازه ای باشید که اقای سجادی اصلا بخواهد در مورد شما اظهار نظر کنند ثانیا قهرمان بودن را مردم مشخص می کنند نه فرد یا افراد ثالثا شمار از چه می ترسید که همه سعی و تلاشتان بر این است که اقای نوری شهردار نشود ثالثا به من و شما ربطی ندارد که اظهار نظر کنیم اگر قائل به دموکراسی هستید که نیستید ما پنج منتخب داریم که خود باید تصمصیم گیری کنند که متاسفانه با تحریک دونفر و بهم ریختن ارامش شهر و مشتی ادم سوء استفاده کننده همه اصل ها و قوانین را زیر پا گذاشتید رابعا شما و دیگران از چه می ترسید؟ ( قسنتی از نظر شما بر اساس قوانین سایت امکان انتشار ندارد...)
تذکر: شما چندین پیام را به صورت مجزا ارسال نمده اید که از انتشار تمامی آن ها معذوریم

پاسخ ها
مُهری
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۱:۵۶
|
٠
٢

لطفاً مورد شماره سه رو یه بار دیگه تو ذهن خودت مرور کن

مردم باید بر عملکرد شورا نظارت داشته باشند و نظرات خودشون رو اعلام کنن،افرادی که الان عضو شورای شهر شدن از مردم چک سفید امضاء نگرفتن.

شهروند مهر
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۹:۴۹
|
٠
١

سخنی با دوستی که از موضع بالا صحبت و برای افراد عدد ورقم محاسبه وتعین میکنید اولا این نگاه از بالا نشانگر انحصار طلبی وخود برتربینی است دومااینکه چه کسی از چه کسی برتراست را در حوزه تقوا فقط خداوند علیم می داند وبس ودر حوزه سیاسی هم عدد بودن ونبودن هر فرد به تعداد ارا اخذه شده که عیار اعتماد موکلان به اوست می سنجند که در مورد دوم دوعضو شورا که شما آنان را تلویحی تشویش گر اذهان دانسته اید بیشترین ارا را داشته اند سوما جناب عبدالله نوری مگر ریس قوه قضاییه ویا سازمان بازرسی است که کسی از او بترسد رابعا شورای شهر یا بهتر بگویم اعضای موافق با آقای نوری چرا دلایل ومستندات خود را مبنی بر شایستگی ایشان به عموم مردم بازگونمی کنند خامسا مردم به عنوان صاحبان حق در همه امور حق اظهار نظر دارند حق دارند از شوزا دلایل کارهایشان را بپرسند واتفاقا بیشترین کسانی که به آنها ربط دارد مردم هستتد نه آقایان شیراز نشین که حتی حاظر نیستتد آمارشان به عنوان مهری رد شود تا شاید از رهگذر سرانه تخصیصی یک ریال بیشتر به مهر بودجه اختصاص یابد

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۲:۱۵
٠
١

باسلام
ایشان برایش فرقی نمیکند ک چه کسی شهردار شود اما ایشان حق بزرگی برگردن این شهردارد بروید از اقای علیزاده بخشدار مرکزی بپرسید که تهران ک بودند اون بنده خدا ک مسول ارزش افزودها بود چه میگفت در مورد اقای علامه اون اقا میگفت اگر سماجت وپیگیری اقای علامه نبوده 1000تومن ارزش افزوده ازاد نمیشد ایشان حق بزرگی بر گردن کل منطقه داره اگه روستاها میبنید اتفاقی در روستاها افتاده از پول ارزش افزوده هایست ک اقای علامه ازاد کردند اگرمینید جای کارشدغیر ممکن هست ایشان حضور نداشته باشه چرا تخریب ایشان ازسوی کسی ک در منبرهایش مردم را به وحدت دعوت میکرد ازاایشان انتظار بیشتر هست اگرهم مشکلی هست نباید با ابروی کسی بازی شود فردا روزی مجدداقای علامه مجددا جای پست خواهد گرفت ایاایشان با این روش و تخریب میتواند بازم مفید باشد ایشان ابروی جوانان دهه 60 تی هستند شما کاری نکنید جوانان این نسل سر خورده شوند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۲:۲۵
٠
٢

وقتی به جای برنامه در انتخابات شوراها افراد و روابط حاکم میشوند نباید بیشتر از این انتظار داشت. انصافاً به چند ماه پیش برگردید ببینید کدامیک از اعضای شورای فعلی دارای برنامه بودند. الان هم خود کرده را تدبیر نیست..

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۲:۵۷
٠
٤

چشم بصیرت میخاد برای دیدن اقای علامه و زحمات فوق العاده ایشان ما که مدیون شماییم جناب اقای دکتر سید علی اصغر علامه

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۱۹:۴۹
٠
١

خداوند اقای علامه را از همه بلاها حفظ کند ایشان مرد تمام فصلهای مهر هست چه روزهایی سخت وتنهایی مهر وچه روزهای فروانی نعمت و چه این روزهای مرد من ب ایشان عرض میکنم صبور باش ک خداوند با صابرین است

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۱ ۲۲:۱۹
٠
١

کمال تشکر دارم از خدمات ارزشمند و ماندگار اقای علامه قدر شناس باشیم تا خداوند همواره گره گشای مشکلات ما باشد ما زحمتهای شما و تیم فکری و پشتیبانی شما را میدانیم انشالله ک در همه مراحل موفق و موید باشید دعای ما بدرقه راهت همیشه خواهد بود

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۸:۳۲
٠
١

دروود و سپاس به آقای علامه که ما هر چه داریم و خواهیم داشت از زحمات فراوان ایشان است .
در مورد شورای شهر اینکه خواهشا منافع خود و اطرافیان خود را در نظر نگیرید روبروی شما مردم شریف و نجیب مهر هستند که با شعارهای شما به پای صندوق های رای آمده اند تا شهری آبادتر داشته باشند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۸:۴۵
٠
١

باسلام ممنون از مصاحبه گرچه اقاي علامه به دليل حمايت از اين اقايان خود مقصر است ولي مردم مهر شما رو دوست دارند و نظر مردم مهر با اين اقايان متفاوت است درود بر شهردار پرتلاشمان سيدعلي اصغر علامه

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۹:۲۸
٠
١

سلام.باتشکر از جناب آقای علامه که انصافا تلاش وزحمت کشیدند واینکه بنظر اینجانب شورای عزیز به جای بحث های حاشیه ای و نپرداختن به وظایف شورا از این فرصت طلایی که در دوره اعتدال بوجود امده نهایت استفاده را بکنند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۹:۵۴
٠
١

علامه را از سال 86که در سخنرانی متینگ انتخاباتی سید حبیب حسینی با صراحت به احمدی نژاد انتقاد کرد ونمایندگانی که ته مانده لیوان اورا به نشانه تبرک میخوردند نکوهش کرد شناختم انجا شجاعتش تحسین برانگیز بود (بیاد دارید که ان موقع احمدی نماینده خدا ومخالفت با لومخالفت با هدا وامام زمان بود ودور سرش حاله نور)
او در ان سالهای خفقان مردانه ایستاد در حوزه رسانه با مردم وجامعه انحصار حاکم بر منطقه را به چالش کشید او درسال 86در نشریه اش تیتر کرد دودرصد نفت وگاز حق مسلم ماست
اودر حوزه اقتصادی نیز منشا اثر بود شاید دهها نفر از پرسنلی که امروز در چارت پالایشگاه هستند از زمان پیمانکاری ایشان وارد شده اند افردای که هیچ نسبت فامیلی با اوندارند برخلاف سایر دوستان مدعی
وکیست که نداند پیمانهای او در پالایشگاه براثر فشارهای لابی انحصار و به دلیل حمایت از حقوق حقه مهر در شورای سوم بویژه ماجرای شکایت در مورد عوارض الایندگی در سالهای بعد تکرا رنشد
چه پرونده هایی که برای او درست نشد انصافا کدامیک از آقایان به اندازه او برای مهر هزینه داده اند در همین اواخر درخصوص موضوع احداث مجتمع رفاهی پ پارسیان در بندرتنها کسی که مصاحبه ومسولان پالایشگاه را به چالش کشید او بود اگر بخواهیم همه موارد را برشمریم بیشمار است تخریب در مورد ایشان بی نتیجه است چون مردم خود بهترین قاضیند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۹:۵۷
٠
١

اقای علامه مانند هر کار گذار اجرایی دیگری به طور یقین دارای ایرادات مدیریتی می باشد وخالی از اشکال نیست اما از حق نگذریم باتوجه به جوانی واولین تجربه مدیریتی کارنامه موفق روبه بالا داشته اند وتخریب ایشان بی انصافی است

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۰۹:۵۸
٢
٠

مهرستان شما چرا یک طرفه مطلب کار کردید چرا با آقای سجادی ریسس شورا مصاحبه نکردید ؟؟؟؟؟

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۱۴:۵۹
|
٠
١

با سلام خدمت شما دوست گرامی
پایگاه خبری مُهرستان پیش از مصاحبه با جناب آقای علامه شهردار سابق شهر مُهر، به صورت شفاهی و مکتوب از ریاست کنونی شورای شهر نیز درخواست گفتگو و مصاحبه را داده، اما تاکنون پاسخی در این زمینه دریافت نکرده است.
این پایگاه خبری آماده ارائه دیدگاه ها در جهت پیشبرد هرچه بهتر امور و حل مشکلات، در خدمت مردم و مسئولین محترم است
با تشکر

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۲ ۱۷:۴۲
٠
٢

درودخداورسولش براقای علامه عزیزو همه علامه ها ی بزرگوارکه منشا خیرو برکت اند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۰۰:۱۱
٣
١

متاسفانه مهرستان صرفا ابزاری برای تبلیغ اقای علامه است متاسفم که همه نظرات و انتقادات را منتشر نمیکنید.

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۱۲:۴۳
١
٢

هیچ کدام از این مطالب به نفع مردم مهر نیست . همه مردم خودشان اگاه هستند . نیاز به توجیه نیست . قرار نشد هر ساخت و سازی در مهر باشه بعد ویرانه بشود . دیر شدن انتخاب شهردار مردم مهر ضرر میکنند . اقایان سردمدار شهر مهر . زمان مثل برق . فرصتهای طلایی مثل برق داره میگذرد .همه باید در راستای پیشرفت شهر قدم برداریم . مهر ملک شخصی عده ای نیست . اگر کینه و کدورت دارید بر سر شهر نریزید . این اختلاف از هر دو طرف به نفع ما نیست . بنا بر این هر دو طرف اگر کوتاه نیایید فرداها باید جواب بدهید . هر دو مقصرید . این مگر چه کار بزرگی هسش که قابل حل نیست .

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۱۵:۲۹
١
٢

مابه اسرار اقای علامه به یک کاندیدا رای دادیم که اگرپشتیبانی اقای علامه نبودنفر15به بعدمیشدندمتاسفم برای این نوع ادما که ازپشت خنجرمیزنند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۲۳:۲۰
٢
١

اقای علامه نیازی به تبلیغات ندارد کارکرد ایشان مشخص هست و اگه جای هم احساس میکنید مسایلی برایتان واضح نیست میتوانید باایشان صحبت کنید و اگاه بشید متاسفانه اقایون نتونستند شهردار انتخاب کنن همه به اقای علامه ایراد میگیرند مگر اقای علامه مسولیتی دارد ایشان ب اندازه ده ساا کار کرده مردم مهر از ایشان جز خوبی چیزی ب یاد ندارند

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۷ ۰۸:۲۷
١
١

ضمن عرض سلام و ادب احترام خدمت همه همشهریان عزیز
این حقیر برخلاف بیشتر کامنت های بالا که صرفا به مدح و ثنای قهرمانشان پرداخته اند!!!!!!!!
ابتدا یک سوال از آقای علامه دارم و آن اینکه یکی از وظایف اصلی شورای شهر و شهردار انتشار ریز درآمد و هزینه کرد شهرداری هر شش ماه یا یکسال به صورت مکتوب به افکار عمومی از طریق روزنامه های کثیر الانتشار می باشد تا به صورت شفاف مشخص شود میزان درآمد شهرداری دقیقا چقدر بوده و ریز هزینه کرد و نحوه هزینه کرد شهرداری به چه شکل، که متاسفانه در چند سال گذشته آقای علامه بعنوان شهردار و شورای شهر سابق از ارائه آمار دقیق در این خصوص امتناع ورزیده اند.

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۷ ۱۵:۲۳
١
١

با سلام
امیدوارم به سوال کامنت بالا در خصوص عدم ارائه میزان درآم و هزینه کرد شهرداری در سالهای گذشته پاسخ داده شود تا امکان طرح سوالات بعدی فراهم گردد.

پاسخ ها
شهروند
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۷ ۱۶:۳۰
|
٠
٢

خب جناب ناشناس
شما گویا متن مصاحبه رو نخوندی...گفته که 21 میلیارد درآمد شهرداری بوده و صرف بیش از 55 پروژه شده...

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۸ ۰۰:۵۷
٠
١

بالاترین وبهترین شفافیت دراموال قبل وبعدازمسئولیت افراداست
حالا زندگی اقای علامه رابا زندگی دوستان مخالف مقایسه کنیدمتوجه میشوید
تفاوت اززمین تا اسمان است

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۸ ۱۲:۱۶
١
١

خدمت دوست عزیزی که این کامنت: (خب جناب ناشناس
شما گویا متن مصاحبه رو نخوندی...گفته که 21 میلیارد درآمد شهرداری بوده و صرف بیش از 55 پروژه شده...) را گذاشته باید عرض کنم منظور از گزارش عملکرد درآمدها و هزینه های شهرداری که آن چند جمله نیست( شهرداری موظف است ریز درآمد ها و هزینه کردها را به تفکیک هر شش ماه منتشر می کرد) لذا می بایست از شهردار سابق(آقای علامه) پرسید چرا در زمان مقرر در این خصوص اقدامی نکرده ؟ تا زمینه نقد نحوه هزینه کرد و اولویت بندی طرح ها در حوزه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در شهر فراهم می شد.

پاسخ ها
جرس
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۸ ۱۳:۴۸
|
١
١

یعنی می فرمایید ایشون باید هر شش ماه یکبار ریز هزینه کردها و خلاصه گزارش عملکرد خود و مجموعه شهرداری رو برای عموم مردم تشریح می کرد یا اعضاء شورای شهر؟
اگر منظورتان مردم است که باید پرسید کدام شهردار و یا مدیر در طول دوران گذشته در این کشور چنین کاری رو انجام داده است؟ اگر منظور حضرتعالی به اعضاء شورا است که برای پاسخ باید به این نهاد مراجعه شود که آیا چنین کاری صورت گرفته یا خیر؟

در ضمن مردم اعضا شورای شهر را برای چنین مواقعی انتخاب می کنند که دیگر نیازی نباشد شهردار برای تک تک شهروندان گزارش عملکرد ارائه دهد!

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۸ ۲۱:۱۳
١
١

جهت آگاهی جناب جرس :
مده 71 قانون شهرداری ها:
ماده 71- شهرداري مكلف است هر شش ماه يكبار منتهي تا پانزدهم ماه بعد صورت جامعي از درآمد و هزينه شهرداري را براي اطلاع عموم منتشر و سه نسخه از آن را در اختیار مراجع ذیربط قرار دهد و همچنين شهردار مكلف است هر 6 ماه يكدفعه آمار كليه عمليات انجام شده از قبيل خيابان سازي و ساختمان عمارات و ساير امور اجتماعي و بهداشتي و امثال آن را براي اطلاع عموم منتشر نماید.
در ضمن مسئولیت شورا در این خصوص نظارت بر عملکرد شهرداری می باشد.

پاسخ ها
جرس
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۰۷:۴۹
|
١
١

سخن شما در استناد به قانون صحیح است و بنده نیز قبول دارم. اما من یک سوال کلی داشتم و آن اینکه کدام یک از شهرداران شهرهای کشور بر اساس این قانون هر شش ماه یکبار اقدام به چنین گزارشی به مردم کرده اند که شهرداران مُهر انجام دهند!.

اگر کمی تامل کنیم خواهیم دید عمل به نص قانون در این بعد از مدیریت های ما دجار نقص بوده و هست
نه بنده و نه حضرتعالی جایی را سراغ نداریم که شهردار به جز شورای شهر نسبت به ارائه ریز جزئیات عملکرد هزینه و درآمد خود گزارش دهد

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۰۸:۰۹
١
١

ضمن عرض سلام خدمت جناب آقای جرس جهت اطلاع پیشنهاد می کنم یک جستجویی در همین فضای مجازی بفرمایید تا متوجه شوید چه تعداد گزارش از ریز درآمد و هزینه کرد شهرداری ها از کلان شهر بزرگی چون تهران گرفته تا شهر های کوچکتری چون اراک، رشت و... یافت خواهد شد.

پاسخ ها
آشنا
|
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۱۰:۵۴
|
١
١

جناب شهروند مهری؛ شما خودتان پاسخ خودتان را داده اید...عرض کردید کلان شهرهایی مانند تهران و اراک و ...
تفاوت یک کلانشهر با شهرهایی کوچکی همچون لامرد و مُهر و لار و ... در همین وسعت و حجم کاری آن است. ماده 71 قانون شهرداری ها وظایف را به خوبی مشخص نموده اما عرفا این کار در شهرهای کوچک به دلیل ارتباط مستمر شهردار با شورا به صورت روزانه، دیگر نیازی به ارائه ریز عملکرد برای اطلاع عموم به صورت هر شش ماه دیده نمیشه

اون چیزی که شما مدنظر دارید حالت آرمانی است که تک تک شهرداری های شهرهای بزرگ و کوچک کشور اقدام به این کار کنند که مطمئنا امری بعید است

حتی کلانشهری مانند شیراز و اهواز، مشهد، تبریز و ... نیز کمتر به این کار اقدام می کنند.

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۱۳:۵۲
١
١

جناب آشنا؛ نمایندگان مردم ماده 71 قانون شهرداری ها را به منظور ایجاد شفافیت مالی شهرداری و ایجاد اعتماد بیشتر مردم به این نهاد محترم و مشارکت و نظارت بیشتر شهروندان تصویب نموده اند.
مطالبی که شما مرقوم نموده اید بیشتر طفره رفتن از وظیفه قانونی شهردار در این مورد است وگرنه با قانون که نمی شود سلیقه ای عمل کرد ، با توجه به اینکه این ماده از قانون با توچه به وضعیت آشفته شهرداری ها بسیار مثبت ارزیابی می گردد.
لذا مطلوب است شهروندان به جای تعصب روی شهردار خاصی به مطالبه و اجرای این وظیفه قانونی شهرداران خود بپردازند.

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۱۶:۱۱
١
١

جناب شهروند مُهری؛ بنده نیز منکر هدف قانون گذار از تصویب قانون مذکور نیستم و آن را در جهت شفافیت عملکردهای شهرداری ها می دانم اما گویا حضرتعالی در کشور ایرن زندگی نمی کنید!!
بنده هم مانند شما اصرار بر گردش شفاف اطلاعات داشته و دارم اما حضرتعالی مُهر را با تهران و مشهد اشتباه گرفته اید.
شهرداران کلان شهرهایی مانند تهران و مشهد که شما از آن ها نام بردید شاید سالی دو بار هم به ساختمان شورای شهر نروند ولی این موضوع برای شهرهای کوچک تر صادق نیست و روزانه برای اخذ یک مجوز ساده نیز با هم در تعامل و رایزنی و ارتباط اند.
جنابعالی نیز اگر دوست دار این موضوعات هستید بهتر است در ابتدا فکری برای اصلاح ساختار شهرداری ها و اجرای نص کامل قانون کنید نه آنکه حرف از عملی می زنید که تاکنون نه صرفا در مُهر، بلکه در هیچ کدام از شهرهای استان فارس هم اجرا نشده است!
بنده نیز مخالف سلیقه ای عمل کردن به قانون هستم اما نه زمانی که همه ساختار مشکل دارد.
البته پیشاپیش اینجانب را متهم به ولنگاری و طرفداری از آنارشیسم نکنید خواهشا...
جنابعالی ریشه یابی علمی کنید که چرا این قانون تنها در چند شهر اجرا می شود...که البته اگر بشود!، این مهم است

|
۱۳۹۶/۱۱/۰۹ ۲۲:۵۵
١
١

حب الشی یعمی و یصم : علاقه به چیزی انسان و راکور و کر می کند.

پاسخ ها
آشنا
|
۱۳۹۶/۱۱/۱۲ ۲۱:۰۳
|
١
٢

الحاسِدُ مُغتاظٌ علي مَن لاذَنبَ لَه!

آدم حسود بر کسي غيظ و غضب دارد که گناهي نکرده است!

|
۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۰۲:۳۹
٠
١

مهر را مردم ان بايد اداره نموده و نه كساني كه از خارج ان به شهر ديكته مي كنند اي كاش به جاي دامن زدن به حواشي كه سم مهلكي برأي آبادي شهر مي باشد به اباداني شهر فكر كرد و اجازه داد تا جوانان مهري خودشان براي أمور شهر تصميم گرفته خارج إز نزاع هاي سياسي كه هميشه وجود داشته آقاي علامه جواني إز اهالي دلسوز مهر حتي اگر نقصاني هم وجود داشته ولي جسورانه اقداماتي كرده كه بعيد مي دانم كسي منكر ان باشد ولي با هياهو و لجن پراكني ميتوان به نتيجه مطلوب رسيد؟ أيا واقعا الان تمام مشكل مهر بحث گزارش مالي است؟زمان به سرعت در حال سپري شدن است واگر أعضاء محترم شورا نتوانند به نتيجه مطلوب برسند بدون شك دود ان به چشم مردم و شهر خواهدرفت البته اگر دغدغه أصلي مردم و شهر باشند اميدوارم مسولين محترم با اجماع به گزينه اي برسند كه اولويت إز مهر بوده كه دلسوز و جسور باشد و اينكه اگر سلايق شخصي در كار نيست با اجماع نظر و همدلي كه ريشه وحدت و پيشرفت خواهد بود سريعتر با انتخاب شهردار إز بروز اختلافات بيشتر جلوگيري كرده تا هرچه زودتر كإرهاي عمراني و اباداني مهر كليد خورده و مسيري كه طَي سالهاي گذشته اغاز شده بود از سر گرفته شود كه غير از اين بدون شك جز صدمه و تاسف هيچ حاصلي نخواهد داشت
پيروز باشيد


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا