سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢١٢٢
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
معاون اول رئیس جمهور در شیراز؛

مُهرستان » معاون اول رئیس جمهوری به نقش وجایگاه امروز جوانان در عرصه های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جوانان باید احساس کنند که شرایط برای حضورشان در هر سطحی از مدیریت برای آن ها فراهم است. به گزارش مُهرستان؛ اسحاق جهانگیری شنبه در آیین اختتامیه نخستین همایش مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان…

مُهرستان » معاون اول رئیس جمهوری به نقش وجایگاه امروز جوانان در عرصه های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جوانان باید احساس کنند که شرایط برای حضورشان در هر سطحی از مدیریت برای آن ها فراهم است.

به گزارش مُهرستان؛ اسحاق جهانگیری شنبه در آیین اختتامیه نخستین همایش مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان در شیراز افزود: مساله جوان و جوانی امروز نه فقط برای جامعه ما بلکه برای کل جهان از اهمیت و اولویت ویژه برخوردار است و جهان به این مطلب رسیده است که در این موضوع و نسل یک انرژی نهفته وجود دارد که نمی توان آن را نایده گرفت.

جهانگیری افزود: شاید مهمترین موضوعی که باعث شده که این جایگاه را پیدا کند این است که جوان و جوانی نیروی محرکه تغییر و تحول در جامعه است.

معاون اول رئیس جمهور_اسحاق جهانگیری

وی ادامه داد: برای آینده بهتر نیاز به تغییر و تحول است و اگر تغییر و تحول را به رسمیت نشناسیم نمی توانیم به آینده بهتر فکر کنیم.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: به همین دلیل است که کسانی که آینده برای آن ها مهم است به جوانی و جوانان خوشبین هستند و آن ها را فرصتی بزرگ برای جامعه و کشور می دانند.

جهانگیری گفت: جوامع و کشورهایی که ساختارهای بسته ای دارند و به دنبال بهبود نیستند، نیروی جوان را یک تهدید می دانند که چگونه می توان آن را محدود و مهار کرد.
وی ادامه داد: در دین اسلام و در فرهنگ و تمدن ایرانی و در انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل و رهبر معظم انقلاب مشاهده می کنیم که جوان و جوانی پایگاهی بسیار والایی دارد.
جهانگیری بیان کرد: البته موضوع جوانی می تواند از نسل و سن جوان هم فراتر برود و ما فهم و سیاست و برنامه های جوان و رفتارها و رویکردهای جوان را هم می خواهیم و به آن نیاز داریم.

وی ادامه داد: به میزانی که بتوانیم در پاسخگویی به نسل جوان و نیازهای واقعی آنها عمل کنیم و برای او، نگرش و ساختار مانعی ایجاد نکنیم طبیعی است که می توانیم به رضایت جوان و نسل جوان کمک کنیم.
جهانگیری اضافه کرد: به هر میزان که جوان با مانع ایجاد شود به نارضایتی و اعتراض نسل جوان و کل جامعه منتهی می شود.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: یک واقعیت وجود دارد و آن این است که امروز با یک روند رو به فزاینده انتظارات و مطالبات مواجه هستیم، دولت امکاناتش به همین میزان افزایش پیدا نمی کند و یک فاصله بین مطالبات و واقعیت ها وجود دارد و اگر این موضوع را به طور دقیق مورد توجه قرار ندهیم ممکن است منجر به نارضایتی شود.

معاون اول رئیس جمهوری افزود: اگر انتظارات افزایش داده شود و دستاوردها کم شود نارضایتی ایجاد می شود، حال اگر در مقطعی هم قرار گیریم که بی جهت در مطالبات دمیده شود و بی جهت دستاوردها کوچک نشان داده شود شرایطی به مراتب بدتر خواهد بود و نارضایتی تشدید می شود.
وی ادامه داد: معتقدیم که همه ما چه در سطح دولت و چه نهادهای حاکمیتی و چه بخش خصوصی و نهادهای مدنی نباید اجازه دهیم که این فکر در مردم ما به خصوص نسل جوان به وجود آید که آینده خوبی نداریم.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه این کشور چه چیز نیاز دارد داشته باشد که ندارد که ما دغدغه پیشرفت آن را داشته باشیم گفت: دولت کارهای مهمی در رابطه با جوانان انجام داده است و این دولت، دولتی است که نسل جوان آن را سر کار آورد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا