اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢١٢٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
رئيس اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي شهرستان لامرد؛

مُهرستان » رئیس اداره تعاون کار و رفاه لامرد از تصویب ۱۹ طرح سرمایه گذاری در قالب طرح فراگیر از میان ۶۵ طرح در کارگروه اشتغال شهرستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ محمود قائدی فرد با اعلام این خبر گفت؛ دردولت تدبیر و امید اعتباراتی را با رویکرد توسعه و اشتغال در مناطق محروم…

مُهرستان » رئیس اداره تعاون کار و رفاه لامرد از تصویب ۱۹ طرح سرمایه گذاری در قالب طرح فراگیر از میان ۶۵ طرح در کارگروه اشتغال شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ محمود قائدی فرد با اعلام این خبر گفت؛ دردولت تدبیر و امید اعتباراتی را با رویکرد توسعه و اشتغال در مناطق محروم روستایی و ایجاد اشتغال در روستایی کم جمعیت تخصیص داده است . و با توجه به اینکه اشتغال و کارآفرینی مهمترین رویکرد دولت در چند سال اخیر می باشد ، در این مسأله از جمله مطالبات مهم مردم به ویژه جوانان بوده است.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی لامرد

وی بیان داشت با توجه به ابلاغ شیوه نامه های پرداخت تسهیلات اشتغال زا در قالب طرح اشتغال فراگیر و اشتغال پایدار روستایی عشایری در دانشگاههای اجرائی با اطلاع رسانی مناسب به سرمایه گزاران و جمع بندی طرها که کمیته فنی ارائه نموده اند که در حال حاضر سه کمیته فنی متشکل از نماینده فرماندار، نماینده دستگاه های اجرائی و نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان تشکیل گردید و طرح های مربوطه اشتغال فراگیر مورد بررسی قرار گرفت و با مطابقت دادن طرح ها به رسته های اولویت دار امکان ۶۵ طرح مورد بررسی قرار گرفت که ۱۹ طرح با اشتغال زایی ۲۱۸ نفر و با مبلغ ۰۰۰/۴۳۰/۱۲۸ میلیون ریال مورد تصویب کمیته فنی و کارگروه اشتغال شهرستان قرار گرفت و جهت اخذ مصوبه کارگروه اشتغال استان به دبیرخانه کارگروه ارسال گردید .

قائدی فرد در ادامه عنوان کرد؛ دستگاههای اجرائی در حال مشاوره دادن به سرمایه گزاران طرح های اشتغال پایدار در مناطق روستایی می باشند و از متقاضیان سرمایه گزار درخواست می نمائیم ضمن ثبت نام در سامانه کارا Kara.mcls.gov.ir با مراجعه به دستگاههای صادر کننده مجوز (جهاد کشاورزی ـ صنعت ، معدن و تجارت ، میراث فرهنگی و گردشگری ، حمل و نقل ، اداره ورزش و جوانان و … ) فرم خلاصه طرح را با مشاوره کارشناسان مربوطه تکمیل نمایند و نظر به فرصت کم خواهشمند است سریعاً اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: رسته های طرح اولویت دار دراشتغال پایدار روستایی متنوع تر می باشد و سرمایه گزاران بیشتری می توانند از این تسهیلات استفاده کنند که در سامانه کارا قابل مشاهده می باشد . و تا کنون ۵۹ طرح در قالب طرح اشتغال پایدار روستایی توسط دستگاه های اجرائی شهرستان به کمیته فنی ارسال گردیده است که با توجه به اینکه منتظر اعلام نظر نحوه جزئیات اجرا و بررسی طرح ها در کمیته فنی می باشیم ، مصوباتی در قالب اشتغال روستایی تاکنون نداشته ایم .

 دسته های اولویت دار تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری:

۱- طرحهای صنعتی ۲- طرحهای کشاورزی ۳- طرحهای خدماتی

طرح های صنعتی شامل:
۱- تولید پوشاک ۲- تولید کفش و مصنوعات چرمی ۳- صنایع غذایی و تبدیلی کشاورزی ۴- تولید مبلمان و مصنوعات چوبی ۵- فرش دستباف ودست بافته ها ۶- بسته بندی (صادراتی) ۷- ساخت ماشین آلات و ادوات کشاورزی ۸- فرآوری محصولات معدنی ۹- صنایع دستی

طرح های بخش کشاورزی عبارتند از:
۱- تولید گیاهان دارویی ۲- احداث سردخانه ونگهداری محصولات ۳- پرورش دام سبک وسنگین ۴-کشت وفرآوری سیب زمینی ۵- پرورش وفرآوری طیور ۶- تولیدمحصولات گلخانه ای ۷- فرآوری خرما ومحصولات ۸- زنبورداری وفرآوری عسل ۹- خدمات کشت و توسعه نهال و بذر ۱۰- خدمات تخصصی و مهندسی کشاورزی ۱۱- تولیدفرآورده های لبنی و مراکزجمع آوری شیر

طرح های بخش خدمات عبارتند از:
۱- بوم گردی ۲- گردشگری طبیعی ۳- خدمات حمل و نقل ۴- خدمات بازرگانی و بازاریابی محصولات کشاورزی ۵- فناوری اطلاعات و ارتباطات ۶- خدمات ورزشی وتفریحی ۷- تعمیرگاه ماشین آلات کشاورزی.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا