سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٢٣٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
با حضور والدین دانش آموزان برگزار شد؛

مُهرستان » همایش نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان در لامرد برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری مهرستان؛ عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس مسائل آسیب شناسی در حاشیه برگزاری همایش نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان دردبیرستان های دخترانه نمونه دولتی خدیجه کبری(س) و علامه طباطبایی شهرستان لامرد در این رابطه…

مُهرستان » همایش نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان در لامرد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان؛ عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس مسائل آسیب شناسی در حاشیه برگزاری همایش نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان دردبیرستان های دخترانه نمونه دولتی خدیجه کبری(س) و علامه طباطبایی شهرستان لامرد در این رابطه گفت:در میان تمام برنامه های پیشگیری درمدارس موثرترین و در دسترس ترین برنامه ها، برنامه های آموزشی مهارت های زندگی و اجتماعی می باشد.

این برنامه یک رویکرد تازه برای پیشگیری است که در وهله اول، بر عوامل عمده اجتماعی روانی سوق دهنده نوجوان به شروع مصرف مواد تمرکز دارد و تاکید عمده این برنامه بر رشد مهارت های شخصی و اجتماعی است.

شبانی نژاد زمینه های خانوادگی یکی ازعوامل انحرافات اجتماعی در دانش آموزان مدارس دانست و افزود: الگوهای نامناسب رفتاری اطرافیان منجربه تقلید کورکورانه نوجوانان از آنان می شود، سیگارکشیدن، نوشیدن الکل، اعتیاد به مواد مخدر و سایر کج روی های اخلاقی در خانواده موجب بدآموزی و زمینه سازی برای شروع انحرافات و آسیب های اجتماعی در دانش آموزان می شود.

وی ادامه داد: در چنین خانواده های دانش آموزان به جای اینکه به فکر انجام فعالیت های مثبت سازنده باشند، مدام در صدد یافتن راههای برای مقابله با آثار این بحران ها هستند و در بدترین شرایط نیز خود درگیر آن می شوند. مشاور آسیب شناسی اجتماعی اساسی ترین عوامل خانوادگی که می تواند بسیاری از مشکلات منبعث از خانواده را تحت تاثیر قرار دهد، رابطه ولی فرزندی دانست و افزود: رابطه ی ولی- فرزندی با کیفیت به عنوان یک عامل محافظت کننده در برابر بسیاری از رفتار های مشکل ساز فرزندان است که می تواند آنها را از افتادن به دام آسیب های اجتماعی مصون سازد.

لازم به ذکر است همایش نقش خانواده در پیشگیری از آسیب های اجتماعی فرزندان بین اولیاء ودانش آموزان دبیرستان های دخترانه نمونه دولتی خدیجه کبری(س) ودبیرستان دخترانه علامه طباطبایی شهرستان لامرد برگزار گردید.

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعی

آسیب های اجتماعیشما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا