اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٤١٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
در نشست هماهنگی خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی با استاندار فارس مطرح شد:

مُهرستان » استاندار فارس در نشست هماهنگی خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی به تشریح ظرفیت های استان فارس در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع و معادن، گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی و سلامت، حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، ظرفیت مراکز علمی و… پرداخت. به گزارش مُهرستان؛ اسماعیل تبادار در نشست هماهنگی خبرنگاران رسانه های…

مُهرستان » استاندار فارس در نشست هماهنگی خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی به تشریح ظرفیت های استان فارس در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع و معادن، گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی و سلامت، حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، ظرفیت مراکز علمی و… پرداخت.

استاندار فارس

به گزارش مُهرستان؛ اسماعیل تبادار در نشست هماهنگی خبرنگاران رسانه های داخلی و خارجی به تشریح ظرفیت های استان فارس در حوزه های مختلف کشاورزی، صنایع و معادن، گردشگری تاریخی، طبیعی، مذهبی و سلامت، حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی، مراکز علمی و… پرداخت و افزود: توسعه و پیشرفت امروز در اقصا نقاط ایران اسلامی و در استان فارس به رغم محدودیت ها و تنگناهای متعددی که از ابتدای پیروزی انقلاب برای کشور ایجاده شده به دست آمده است.

مهندس تبادار با بیان اینکه استان فارس یکی از استان های پهناور و کهن ایران اسلامی است، تاکید کرد: جایگاه فارس به خوبی بیانگر این حقیقت است که این استان از نظر تنوع اقلیمی، قدمت تاریخی و برخورداری از ظرفیت های متعدد نمادی کوچک از کشور ایران محسوب می شود.

مهندس تبادار تصریح کرد: رتبه استان فارس در شاخص های بهبود فضای کسب و کار در سال ۹۴،  ۱۸ بوده که در سال ۹۵ به ۴ و در سال ۹۶ به رتبه نخست ارتقا یافته است.

وی در ادامه به تشریح وضعیت سرمایه گذاری در استان فارس پرداخت و افزود: اخذ مجوز سرمایه گذاری برای ۲۰ طرح، به مبلغ یک میلیارد و پنجاه میلیون دلار جز دست آوردهای سرمایه گذاری استان در دو سال گذشته بوده که ۹۵ میلیون دلار از آن در سال ۹۵ و ۹۱۰ میلیون دلار در ۱۰ ماهه اول سال ۹۶  جلب و جذب شده،  در صورتی که سقف یا ظرفیتی که برای استان در نظر گرفته شده  ۵۵۵ میلیون دلار بوده است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره حوزه های سرمایه گذاری خارجی در استان فارس، با بیان اینکه استان فارس ظرفیت سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی، کشاورزی، گردشگری، سلامت و… را دارد به بهره گیری از انرژی های پاک همچون انرژی خورشیدی در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه استان فارس موقعیت بسیار مناسبی برای بهره گیری از این نوع انرژی  را دارد تا کنون بیش از ۵۰ درصد سرمایه گذاری های خارجی در این حوزه انجام گرفته است.

استاندار فارس همچنین با اشاره به اینکه استان فارس از دیرباز قطب پزشکی و سلامت بوده از اجرای طرح شهر سلامت در زمینی به مساحت ۸۵۰۰ هکتار و با سرمایه گذاری ۷٫۸ میلیارد دلار در استان فارس خبر داد و گفت: به تازگی فاینانس ۴۳۰ میلیون دلاری برای احداث بخشی از این پروژه عظیم محقق شده است.

مهندس تبادار با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه و رشد علم و فناوری دارد، گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان استان از ۳۶ مورد در نیمه اول سال ۹۴ به ۱۱۲ شرکت در حال حاضر افزایش یافته و همچنین در زمینه تولید علم و فناوری و رشد کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان و ارتباط بین صنعت و دانشگاه در سال های ۹۵ و  ۹۶  در زمره استان های برتر کشور بوده است.

استاندار فارس همچنین به ظرفیت‌های این استان در بخش کشاورزی اشاره و با یادآوری این نکته که فارس با بحران آب مواجه است، اضافه کرد: فارس با تولید سالانه ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، در این زمینه رتبه‌ی دوم کشور را داشته و در بحث امنیت غذایی جایگاهی مهم دارد.

مهندس تبادار  یکی از راهکارهای مقابله و کنترل بحران آب و همچنین حل مشکلات بخش کشاورزی را تکمیل سدهای هایقر، نرگسی و کوار دانست و افزود: اجرای طرح‌های آبخوانداری و آبخیزداری مصوب نیز در کنار بهره گیری از سد ها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه گردشگری یکی از مهمترین ظرفیت های استان فارس در کنار سایر توانمندی ها است، تامین زیرساخت های حمل و نقل را یکی از مهمترین مولفه های توسعه صنعت گردشگری دانست .

مهندس تبادار توسعه حمل و نقل جاده ای را از نیازها و اولویت های استان فارس برشمرد و  افزود: در دولت یازدهم و دوازدهم پیشرفت فیزیکی آزاد راه شیراز اصفهان  به عنوان نخستین آزاد راه جنوب کشور، از ۱۷ به ۷۰ درصد رسیده است و در صورت تامین اعتبارات لازم امیدواریم این آزاد راه  تا پایان سال ۹۷ آماده بهره‌برداری باشد.

وی خاطر نشان کرد: آزاد راه مذکور با ۵۰ درصد مشارکت دولتی و ۵۰ درصد مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا است.

استاندار فارس با بیان اینکه دومین آزادراهی که در دستور کار قرار گرفت و بخش خصوصی مقدمات آن را فراهم کرده است، آزادراه لامرد به پارسیان خواهد بود، گفت: به‌زودی عملیات اجرایی این آزاد راه آغاز می‌شود.

او با اشاره به مورد توجه قرار گرفتن آزاد راه لار به بندرعباس به طول ۲۱۷ کیلومتر، ابراز امیدواری کرد که این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳۰۰ میلیارد تومان نیز تا پایان امسال یا نهایتا ابتدای سال آینده آغاز شود.

استاندار فارس با بیان اینکه فرودگاه شیراز رتبه سوم در کشور را دارد به وضعیت مناسب حمل و نقل هوایی در استان اشاره کرد و ضمن تاکید بر لزوم توسعه بیشتر این حوزه، گفت : امیدواریم بعد از تکمیل سالن بین‌المللی فرودگاه شیراز با ۲۰ هزار مترمربع و ۶ ایربریج یا پل هوایی، با همراهی سایر بخش‌ها، شیراز به عنوان یکی از هاب‌های بین‌المللی جنوب مطرح شود.

او اضافه کرد: حمل و نقل ریلی نیز از زیرساخت‌های ضروری استان فارس محسوب می‌شود؛ هم‌اینک یک خط ریلی از شیراز به اصفهان و از آنجا به تهران و مشهد متصل شده است؛ اما زمانی راه‌آهن اقتصادی محسوب می‌شود که به کانون بار وصل باشد.

استاندار فارس با اشاره به وجود بالغ بر ۱۵ میلیون تن بار در این استان، با یادآوری اینکه چندی قبل با یک خط ریل فرعی و نصب چند سیلو، زمینه‌ی حمل ۲۰ هزار تن گندم فراهم شده است، گفت: زمانی راه‌آهن نقشی برجسته خواهد داشت که به کانون بار وصل شود.وی با اشاره به وجود ۱۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در فارس، خاطر نشان کرد:  در فارس علاوه بر این میزان بزرگراه، ایجاد  ۴۵۸ کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار دارد همچنین باید تلاش کنیم زمینه احداث ۶۱۰ کیلومتر آزاد راه نیز در آینده نزدیک به وجود آید.

استاندار فارس با اشاره به اینکه جذب گردشگر و توسعه صنعت توریسم در استان فارس مورد توجه و اهمیت است گفت: از ابتدای سال ۹۶ تا کنون ۴ونیم میلیون نفر گردشگر وارد این استان شده اند که از این تعداد ۳۵۰ هزار نفر گردشگران خارجی بوده اند. مهندس تبادار در پاسخ به سوال دیگری بر ایجاد تسهیلات مناسب برای سرمایه گذاران در استان فارس تاکید و خاطر نشان کرد: مشوق های سرمایه گذاری در مناطق ویژه استان فارس شامل معافیت های مالیاتی و معافیت از پرداخت عوارض وسایر تسهیلات است همچنین تلاش عمومی بر این است که خارج از این مناطق نیز شرایط و تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران مهیا باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نظام جمهوری اسلامی در بحران ها و گرفتاری های متعددی از جمله جنگ ۸ ساله و تحریم های طولانی توانسته است خدمات بی شماری را به مردم ارائه دهد که این موضوع  نشان دهنده اهمیت استقلال در جهان بینی انقلاب اسلامی است. استاندار فارس در ادامه افزود: البته هر زمان که به مصلحت مردم، نظام، اسلام و منافع ملی باشد؛ رویکرد حکیمانه و عالمانه جمهوری اسلامی ایران همواره بر اساس تعامل مثبت با جهان تعریف شده است.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۹:۱۴
٠
٠

تسهیلات اماده هسش کو ادمی که بده و کو تدمی که مدارک شما بتونه جمع کنه و بگیره .


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا