اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٤٢٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
در جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر مطرح شد؛

  مُهرستان: جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مُهر با حضور فرماندار ، امام جمعه و سایر اعضاء با موضوع شناسایی منکرات رواج پیدا کرده در جامعه ، در محل دفتر امام جمعه شهرستان مُهر ، تشکیل شد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ فرماندار شهرستان مُهر در این جلسه ،…

 

مُهرستان: جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مُهر با حضور فرماندار ، امام جمعه و سایر اعضاء با موضوع شناسایی منکرات رواج پیدا کرده در جامعه ، در محل دفتر امام جمعه شهرستان مُهر ، تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ فرماندار شهرستان مُهر در این جلسه ، بیان داشت: جامعه ای که سلامت خود را از دست بدهد و بهداشت روانی و اخلاقی در آن رعایت نشود ، بدون شک دچار مشکلاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: مدیریت کردن در این دوران بسیار کار سختی است ، فضای مجازی در اذهان مردم و بخصوص قشر جوان در خصوص بسیاری از مسائل اعتقادی و … سوالات زیادی ایجاد می کند.

فرماندارمُهر خواستار همکاری مراجع مربوطه در خصوص راه اندازی حوزه علمیه شهرستان مُهر شد و گفت: عدم راه اندازی حوزه علمیه و رشد مناسب جامعه روحانی در شهرستان ، در تبیین و تبلیغ گسترده و مناسب امور دینی و اعتقادی یکی از مشکلات موجود است.

سید محمد موسوی افزود: طبیعی است که بخش زیادی از مشکلات قابل مدیریت نیست ، اما در همین بخشی که قابل مدیریت است ما قوی ظاهر نشده ایم ، بحث آموزش در مدارس می تواند از نکات مورد توجه باشد.

در ادامه دادستان شهرستان مُهر ، بیان داشت: از منظر دستگاه قضایی عمده جرائم به تصادفات برمی گردد که با آموزش مردم و تشویق به قانون مداری می توان تا حدودی از حوادث رانندگی جلوگیری کرد. در ردیف دوم و سوم جرائم شهرستان ، سرقت و اعتیاد قرار دارد که نود درصد سرقتها هم باز به اعتیاد بر می گردد.

رستمی گفت: اگر بر روی اعتیاد کنترل بیشتری داشته باشیم خود به خود جرائمی مثل اختلافات خانوادگی ، سرقت و… که به اعتیاد برمی گردد هم کاهش چشمگیری خواهد یافت. در سایر شهرستان ها نیز وضع به همین گونه است و رابطه مستقیم و غیرمستقیمی بین مواد مخدر و جرائم وجود دارد.

این مقام قضایی فضای مجازی را از مشکلات جدید حوزه قضایی قلمداد کرد و گفت: فضای مجازی نیز در حال آسیب زدن است و اینکه چگونه باید کنترل شود مشکل این شهرستان نیست و یک دغدغه ملی است.

در ادامه امام جمعه شهرستان مُهر بیان داشت: امربه معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اربعه جکومت اسلامی است که باید مورد توجه همه مردم و مسئولین قرار گیرد و نباید از آن غافل شویم.

حجت الاسلام شاکری گفت: برخی از تصمیمات در جلسات ستاد امر به معروف و نهی از منکر حکم خاکریزهایی در مقابل هجمه هایی که به فرهنگ دینی و مذهبی ما می شود ، دارد.

وی در پایان اظهار داست: قطعاً نمی تواینم انتظار داشته باشیم مدینه ی فاضله را ایجاد کنیم چرا که ما معصوم نیستیم اما می تواینم تلاش کنیم حداقل در حد توان نشانه های جامعه ی اسلامی را حفظ کرده و گسترش دهیم.

گفتنی است در این جلسه در خصوص احداث تالار مجالس و اعطای تسهیلات در صورت مراجعه سرمایه گذار کارآمد ، بحث هایی صورت گرفت.

 

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مهر

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مهر

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان مهر


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۷:۳۴
٠
١

بسمه تعالی احسنت به دوراندیشی جناب آقای فرماندارمحترم که چه حقیقت وبه حق فرمودند که مشکلات موجود فرهنگی- روبه ضعف کشیده شدن جامعه ازلحاظ اعنقادی -که واقعا نبود پشتوانه محکم فرهنگی- دینی- مذهبی و...که باتاسیس حوزه علمیه این خلاء قابل جبران میشود.حاج آقاشاکری مهرحوزه علمیه ازالزامات مهم ولاینفک وازضروریات آن است.مردم ومسئولین کمک کنید وحوزه علمیه راه اندازی کنید.

|
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ ۱۹:۰۸
٠
٠

ضمن تشکر همه عزیزان حاضر در جلسه . اای کاش در چنین جلساتی حداقل چند نفر از معتمدین مردم حضور داشتند تا حداقل بیشتر درد مردم بیان می شد . مشاورانی در حوزه تخصصی مثل مدیران مدارس که بیشتر با سر رشته اسیبهای اجتماعی که از کجا سرچشمه میگیرد اشنا هستند . جوانانی که از بدنه نسل امروز درد جوانان خبر دارند. اینکه بیاییم فقط بگوییم همه چیز بر رزق مراد است قبول نداریم . اسیب شناسی بشه و رفع اسیب بشه .


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا