اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٤٥١
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
رئیس انجمن مجموعه داران ایران

کمیته تخصصی مُهر‌های تاریخی انجمن مجموعه‌داران ایران به شهر مُهر استان فارس سفر می‌کنند تا زمینه تأسیس موزه مُهر‌های تاریخی را فراهم کنند. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران، در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از سفر قریب الوقوع اعضای کمیته تخصصی مُهر‌های…

منوچهر لطفیمهر حکاکی
کمیته تخصصی مُهر‌های تاریخی انجمن مجموعه‌داران ایران به شهر مُهر استان فارس سفر می‌کنند تا زمینه تأسیس موزه مُهر‌های تاریخی را فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه داران ایران، در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از سفر قریب الوقوع اعضای کمیته تخصصی مُهر‌های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران به شهر مُهر خبر داد و اظهار کرد: به دنبال پژوهش و تحقیقات پژوهشگران، قدمت مُهر‌های تاریخی در ایران به ۶ تا ۷ هزار سال پیش می‌رسد. نزدیکی شهر مُهر استان فارس به بندر سیراف و تاریخی بودن این شهر می‌تواند گویای ارتباط آن با ساخت مُهر‌های تاریخی باشد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کمیته تخصصی مهر‌های تاریخی انجمن مجموعه داران ایران تصمیم گرفته است، با حضور در شهر مُهر زمینه ایجاد یک موسسه و موزه مُهر‌های تاریخی را فراهم کند؛ زیرا با تاسیس این موزه در شهر مهر علاوه بر هویت سازی برای این شهر، می‌توان توجه پژوهشگران داخلی و خارجی را به شهر مُهر جلب کرد.

به گزارش مُهرستان ، فرماندار شهرستان مُهر در این زمینه گفت: طی پژوهش هایی که دکتر جدی رئیس کمیته مهرهای تاریخی ایران در دانشنامه مُهر و حکاکی در ایران انجام داده اند ، بنا بر شواهد مشخص گردیده این شهرستان خاستگاه مُهر حکاکی در ایران با قدمتی حدود ۶هزار سال است و به این موضوع در این کتاب مرجع نیز اشاره کرده است.

وی ادامه داد: این موضوع اکنون ثبت ملی شده و دکتر جدی در حال پیگیری برای ثبت جهانی آن است. در همین راستا طی پیگیری هایی که صورت گرفته برنامه احداث موزه مُهرهای حکاکی ایران در شهرستان مُهر با جدیت پیگیری می شود.

سید محمد موسوی خاطرنشان کرد: نقشه های موزه مُهر و حکاکی ایران میراث فرهنگی و گردشگری فارس تهیه شده و امیدواریم با حضور کمیته های تخصصی انجمن مجموعه داران ایران ، به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا