اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٥٢٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
فرماندار لامرد؛

مُهرستان » نشست علمی تخصصی بررسی عوامل گرایش افراد به قاچاق کالا در شهرستان لامرد با حضور اسدالهی فرماندار شهرستان، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اساتید دانشگاه در محل فرماندهی ناحیه انتظامی لامرد برگزار گردید. به گزارش مُهرستان؛ در ابتدای جلسه سرهنگ نوشاد فرمانده انتظامی شهرستان لامرد گزارشی را از وضعیت قاچاق کالا در شهرستان و مشکلات…

مُهرستان » نشست علمی تخصصی بررسی عوامل گرایش افراد به قاچاق کالا در شهرستان لامرد با حضور اسدالهی فرماندار شهرستان، نمایندگان دستگاه‌های اجرایی و اساتید دانشگاه در محل فرماندهی ناحیه انتظامی لامرد برگزار گردید.

به گزارش مُهرستان؛ در ابتدای جلسه سرهنگ نوشاد فرمانده انتظامی شهرستان لامرد گزارشی را از وضعیت قاچاق کالا در شهرستان و مشکلات مرتبط با آن ارائه نمود و کارشناسان و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی حاضر در جلسه نیزاز فعالیت های صورت گرفته در دستگاه متبوع خود در جهت جلوگیری از قاچاق کالا گزارش ارائه نمودند.

 اسداللهی فرماندار شهرستان لامرد در این جلسه با توجه حساسیت موضوع قاچاق کالا در کشور گفت: قاچاق در هر شکلی برای جامعه زیانبار است،هم برای آینده کشور و هم برای بحث اشتغال. مسائل قاچاق در جامعه امروز بخشی مستقیماً به عدم فرهنگ سازی برمی‌گردد اصلا به طور کلی هر معضلی را وقتی دقیق نگاه می‌کنیم می‌بینیم فقر فرهنگی در آن نقش دارد. اگر همه آحاد جامعه باور داشته باشند که باید از حیثیت کشورو توانایی های مهم آن در حوزه‌های مختلف دفاع کنند مشکلات بسیاری حل می گردد.

اسداللهی در ادامه گفت: در حال حاضر تنها نیروی انتظامی در خط مقدم مبارزه با قاچاق در حال مبارزه است در حالی که در این موضوع چندین دستگاه مختلف دخیل هستند خود مشکل چند بعدی است و دستگاه‌های مرتبط وظایف سنگینی درباره این موضوع دارند.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان لامرد اضافه کرد ما در زمان جنگ تحمیلی از همه چیزمان گذاشتیم اگر قرار بودیک کوچه آسفالت شود اعتقادمان بر این بود که ازهزینه آن صرف مبارزه با دشمن شود امروز نیز به همان روحیه برای مبارزه با قاچاق احتیاج داریم مثل روزهای دفاع مقدس باید با این معضلات همه‌جانبه مبارزه کنیم و همه واقف هستیم که عامل اصلی معضل قاچاق بیکاری و عدم اشتغال جوانان می باشد چرا موانع تولید را تسهیل نمی نماییم تا تولید کننده با انگیزه بیشتر و قیمت مناسب تر محصول ارائه نماید و افراد بیشتری را به کار بگمارد، چرا منابع را در اختیار تولید کننده نمی گذاریم وتا از سوی دیگر محصول مناسب و همچنین زمینه اشتغال بیشتر را به دست بیاوریم .لامرد شهرستان مرزی است و باید ویژگی های اقتصادی مناطق مرزی در مورد آن رعایت شود همانطور که کولبران در کردستان در نهایت به یک ساماندهی رسیدند و وضعیت کاری آنها مشخص شد در لامرد نیز با بررسی شرایط موجود و برنامه ریزی و ساماندهی مناسب در بحث قاچاق به نتیجه خواهیم رسید.

وی اضافه کرد؛ مطمئناً مبارزه با پدیده شوم قاچاق تعقیب چند خرده‌فروش و یا توقیف یک یا دو کالای عبوری نمی باشد زمانی که اشتغال پایدار را ایجاد کنیم، فرهنگ‌سازی مناسب در جامعه ایجاد شود وقبح این کار را به مردم بشناسانیم آنگاه است که می‌تواندقوه قهری و ورود نیروهای انتظامی موثر باشد.

فرماندار لامرد در ادامه ضمن تاکید بر جایگاه ویژه شهرستان و حساسیت مناسب در برخورد با موضوعات مرتبط با بحث قاچاق اضافه کردپیگیری مسائل مرزی بودن شهرستان، ایجاد بازارچه‌های مرزی، برقراری رویه واردات در گمرک شهرستان و ساماندهی وضعیت تعاونی های مرزنشینان می توانند بسیار در حل معضل قاچاق کالا ی شهرستان لامرد موثر باشد

قاچاق کالا_فرمانداری لامرد

قاچاق کالا_فرمانداری لامردشما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا