اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٥٧٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
گزارش تفصیلی از جلسه تودیع و معارفه فرماندار لامرد؛

مُهرستان / مرتضی عبدالله زاده » صبح پنجشنبه (۱۰ اسفند) بود که نامه برگزاری آیین تکریم و معارفه فرمانداران لامرد در رسانه های محلی به انتشار درآمد که دیگر خبری از تکذیب نبود و حال خبر از تغییر در بالاترین رکن اجرایی شهرستان لامرد می رسد که کلید آن در دستان حسین شبانی نژاد قرار گرفته…

مُهرستان / مرتضی عبدالله زاده » صبح پنجشنبه (۱۰ اسفند) بود که نامه برگزاری آیین تکریم و معارفه فرمانداران لامرد در رسانه های محلی به انتشار درآمد که دیگر خبری از تکذیب نبود و حال خبر از تغییر در بالاترین رکن اجرایی شهرستان لامرد می رسد که کلید آن در دستان حسین شبانی نژاد قرار گرفته است.

ناراحتی و خوشحالی حامیان تغییر و ابقاء مدیر هر سازمان و نهادی و انتفاد تخریب و جبهه گیری در هر رفت و آمدی را باید امری طبیعی در میان جامعه سیاسی دانست اما آنچه که می توان افق آینده را پیش بینی کرد؛ خروجی جلسه تکریم و معارفه است که مبنای عمل به کدام برنامه در آینده لامرد خواهد بود.

به گزارش مُهرستان؛ آیین تکریم از محمد اسداللهی و معارفه حسین شبانی نژاد به عنوان فرماندار جدید لامرد در حالی صبح امروز (۱۲ اسفند) با حضور پژوهش معاون سیاسی – امنیتی استانداری فارس، علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، هاشمی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس و جمعی از مسئولان و معتمدین محلی در سالن اجتماعات معلم شهر لامرد آغاز شد که همانند جلسات قبلی معارفه از توصیه های ائمه جمعه خالی نبود.

معارفه فرماندار لامرد
مجری مراسم امروز جعفر محسنی روابط عمومی فرمانداری لامرد بود و او که خیالش از متن تکذیبیه تغییر محمد اسداللهی راحت شده با دعوت از امام جمعه موقت، مراسم را آغاز می کند.

حجت الاسلام علوی امام جمعه موقت لامرد که تا دیروز تریبون های نماز جمعه اش اختصاص به تغییر مدیریت کلان در لامرد داشت، گفت: همه ی ما خط قرمز بسیار مهمی داریم و آن هم رهبر معظم انقلاب است و فرماندار جددید لامرد باید این خط قرمز را رعایت کند.

معارفه فرماندار لامرد

پس از سخنان کوتاه امام جمعه موقت لامرد، سید محسن علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی پشت تریبون معارفه قرار گرفت. او که هدف موج حملات و تخریب های تغییر در فرمانداری لامرد بوده است به عنوان دومین سخنران مراسم به شرح ماجرای تغییر و افق آینده لامرد پرداخت.
وی فرمانداری را نهادی مقدس و متعلق به همه ی مردم دانست و گفت: خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی از دریچه این نهاد به مردم منتقل می شود و مردم از طریق فرمانداری، مسائل و مشکلات را پیگیری می کنند.

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس افزود: شهرستان های لامرد و مهر یکی از مناطق مهم و استراتژیک برای استان فارس هستند و حل مشکل اشتغال لامرد و مهر و استان فارس در این منطقه پیش بینی و برنامه ریزی شده است و حال با توجه به بحران آب باید فرصت ها را برای تحقق این مهم فراهم کنیم که نیاز به فعالیت همگانی دارد و نقش فرمانداران در این منطقه بسیار پراهمیت است بنابراین آنچه باید در نظر بگیریم و سیاسی کاری را کنار بگذاریم و در مدیریت منطقه با فراجناحی برای حل مشکلات مردم قدم برداریم.
وی تصریح کرد: شهرستان لامرد با وجود مدیران جهادی رشدی شتابان داشته و این نتیجه عملکرد فراجناحی برای رشد و توسعه منطقه بوده است اما از زمانیکه بازی های سیاسی شروع شد و شاهد بودیم که سرعت رشد و توسعه آهسته تر شد و تلاشم این بوده که بصورت فراجناحی در خدمت مردم باشم و از تمام سلیقه ها استفاده کنم.

علوی با بیان اینکه پیشرفت خوبی در این دو سال با جذب اعتبارات برای شهرستان های لامرد و مهر حاصل شده که نتیجه تلاش و همراهی فرمانداران و مدیران بوده است، گفت: تغییر با آغاز هر دولتی، امری طبیعی است. آقای منصوری تودیع شدند و آقای حسینی فرماندار مستقل و معتدل تشریف آوردند و شاهد آن بودیم که از تمام جناح ها استفاده کردند و در آن روز معارفه او دست دوستی دراز کردیم و جناح رقیب هم بیایند و از این فرصت استفاده کنند و افرادی همراه ما در انتخابات نبودند اما با تمدید حکم آنان موافقت شد و منشاء خیر و برکت در منطقه شدند اما برخی عزیزان هم بودند که ما نسبت به آنان لطف داشتیم اما قدری کم لطفی کردند و تاجاییکه مدیران کل آنان را می خواستند و از آنان تعهد می گرفتند و یک خط قرمز ما رهبری است و خط قرمز دیگر هم دیگر مردم است که توهین به مردم و زمین گذاشتن کار مردم را تحمل نمی کنیم و برخورد خواهیم کرد.

معارفه فرماندار لامرد

علوی از برخی مدیران خواست تا با جدیت بیشتری با هماهنگی اداره کل کارها را پیش ببرند و در ادامه با بیان توضیحاتی درباره ماجرای انتصاب فرماندار جدید لامرد گفت: با شروع دولت دوازدهم با توجه به مشکلات و اختلافاتی که در فرمانداری در زمان آقای حسینی پیش آمده بود، درخواست کردیم که فرماندار و معاون تودیع بشوند و جای مناسبی برای آنان درنظر گرفته شود و بدون اینکه احکام برگزار شود نیز آقای اسداللهی تشریف آوردند و زحمات زیادی کشیدند که از ایشان تشکر می کنم و اتفاق ناخوشایندی پیش آمد که این زخم جوان تازه و سنگین و هیچوقت فراموش نمی شود و مردم در این وضعیت با آقای اسداللهی ابراز همدردی و همراهی کردند.

وی ادامه داد؛ آقای اسداللهی درخواست کردند که با توجه به شرایط ناخوشایندی که در آن قرار گرفتند و برای ایشان موقعیتی در استانداری ایجاد شود که منتقل شود و امکان خدمت برایشان در حال حاضر مهیا نیست و درخواست مساعدت کردند و بنابراین تغییر فرمانداری در دستور کار قرار گرفت که بازی رسانه ای آغاز شد و برخی رسانه ها انتظار نداشتیم که از این موضوع احساسی و عاطفی، یک بازی سیاسی در بیاورند و با اعصاب این مسئول بازی کنند و برای شهرستان لامرد قشنگ نبود.
علوی در خطاب به رسانه ها گفت: فردا قیامت باید در برابر هر مطلب و تخریبی پاسخگو باشیم و اینها فردای قیامت در کارنامه نوشته می شود واین فضای رسانه ای همانند زمان آقای حسینی فرماندار سابق تکرار شد.

نماینده مردم لامرد و مهر در ادامه گفت: متاسفانه این بداخلاقی توسط عده ای اندک در لامرد رخ می دهد و آقای اسداللهی کارها را با ظرافت مدیریت کردند و فضای لامرد را آرام نگه داشتند و این فضاسازی ها باعث وقفه در پیگیری کارها در شهرستان نشد که از ایشان تشکر میکنم.

معارفه فرماندار لامرد

***شبانی نژاد؛ تخلف مالی و سیاسی ندارد

وی ضمن تشکر از فرماندار سابق و آرزوی توفیق برای فرماندار جدید گفت: خدمات شهردار سابق لامرد برای همه مردم محرز و مستقل و ولایتمدار و وابسته به جناح خاصی نیستند و شخصیتی توانمند که متاسفانه برخی رسانه ها تا شخصی را توانمند می بیینند، آنرا تخریب می کنند و فضاسازی هایی را در این مدت انجام دادند و همه ی بازرس ها بررسی کردند و یک تخلف مادی ، یک ریال هم پیدا نکردند و یک مسئله سیاسی بر خلاف رهبری هم در رابطه با آقای شبانی نژاد پیدا نشد.
متاسفانه اخبار مسموم را منتقل می کنند تا اینکه یک نفر را تخریب و از میدان خارج کنند و اگر با ابروی کسی بازی کردیم نیز همان برای خودمان اتفاق می افتد و اینکه در بازی های سیاسی با آبروی افراد بازی نکنید.
علوی گفت: ما از آقای شبانی نژاد می خواهیم که همانند آقای حسینی، فراجناحی عمل کنند و با وحدت و فعالیت دو چندان در رفع مشکل اشتغال تلاش کنند.

***اسداللهی : به عشق مردم لامرد آمدم

اما نوبت به اسداللهی فرماندار سابق لامرد رسید و در جمع مردم لامرد گفت: صداقتی در مردم لامرد دیدم که بی نظیر بود و صفای دل لامردی ها آنچنان بود که حدس نمی زدم و آنان را خونگرم می دانستم اما نمی دانستم که آنقدر با صداقت هستند.
چند کلامی نگذشت که بغض گلوی اسداللهی را گرفت و اشک هایش در غم از دست دادن فرزند دلبندش جاری شد و با صلوات های محمدی مردم دیار پر مهر ومحبت لامرد همراهی شد تا اینکه او دوباره سخنانش را ادامه داد.
معارفه فرماندار لامرد
او گفت: روزهای اول در روستاها صمیمیت را احساس کردم و مهربانی مردم تا حدی بود که می بایست ۲۴ ساعت شبانه روز خدمت می کردم و همانطور که آقای علوی گفتند؛ هفتمین روز فرزندم بود که به آقای پژوهش اعلام کردم و شرایط نامناسبی بود و استعفا دادم.

***لامرد می تواند نگین اقتصادی استان فارس باشد

در ادامه هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی – امنیتی استانداری فارس گفت: پیامبران و ائمه معصومین بر این نکته اخلاقی تاکید داشته اند که همیشه باید کارنامه خود را ارزیابی کرد و مسئولان باید بررسی کنند که چقدر در خدمت به مردم موفق عمل کرده اند و نواقص ها را رفع کنند.
وی با بیان اینکه مردم پای نظام و انقلاب ایستاده اند، گفت: مردم از عملکرد مدیران ناراضی می شوند ولی از عملکرد نظام ناراضی نیستند چرا که آنان برای حفظ انقلاب جانشان را فدا کرده اند.
معاون سیاسی – امنیتی استانداری فارس با اشاره به وقایع دی ماه و اغشاشات در کشور گفت: اعتراض به عملکرد مدیران حق این مردم است و ضرورت دارد اما بعد از اینکه می بینیم جریانهای خارجی و جاسوسی میخواهند موج سواری کنند نیز مردم حضور پیدا می کنند و به دشمنان اجازه نمی دهند.
پژوهش اضافه کرد: حضور مردم در ۲۲ بهمن، حضوری معنادار بود و از یک طرف به قانون اساسی و اعتقادات و رهبری وفادارند و آمدند جواب مخالفان ومعاندین را دادند و از سویی که مردم با هیچکس از ما عقد اخوت نبسته اند.
معارفه فرماندار لامرد
وی ادامه داد: لامرد پتانسیل ها و ظرفیت های زیادی دارد که بقیه استان را پوشش دهد و این شرایط می تواند باعث گشایش در زمینه های اقتصادی و معیشی برای مردم شود و باتوجه به شرایط استراتژیک لامرد و وجود منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر لامرد، منابع گازی، نزدیکی به دریا و مزیت های دیگر نیز لامرد می تواند نگین اقتصادی استان فارس باشد که باید همه تلاش کنیم و این مهم میسر نمی شود مگر با وحدت و همدلی.
پژوهش در توصیه ای خطاب به فرماندار جدید لامرد گفت: نماینده عالی دولت می بایست سیاست های دولت را دنبال کند و با کمک اعضای شورای تامین امنیت در حفظ امنیت پایدار در منطقه تلاش کند و درب فرمانداری به روی همه ی جناح های سیاسی باز باشد.

***شبانی نژاد: شهرستانی بسازیم هم آوازه آیت الله دکتر علوی

معارفه فرماندار لامرد

حسین شبانی نژاد فرماندار جدید لامرد توسعه اقتصادی اجتماعی را ضرورت جامعه دانست گفت: امروز جامعه نیاز به وحدت و همدلی دارد،جامعه ای که درون خودش وحدت نداشته باشد از قدرتهای بزرگ ضربه می خورد.
وی گفت: باتوجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری باید برنامه ریزی شود که در زمینه مسائل اقتصادی ورود پیدا کنیم و براساس واقعیت ها و پتانسیلهای موجود لامرد با مردم حرف بزنیم و وعده دهیم اما شرایط شهرستان ما ویژه است که استاندار فارس آقای مهندس تبادار در توصیف آن چنین گفتند برنامه ریزی استان برای شهرستان لامرد اینطور است که عسلویه دیگر در شهرستان لامرد شکل گیرد.
فرماندار لامرد گفت: مطابق با افق آینده ای که نماینده دلسوز و مسئولان بزرگوار استان و کشور برای شهرستان لامرد درنظر گرفته اند و از این رو وظیفه همه ی است که در جذب سرمایه گذار تلاش کنیم.

شبانی نژاد از بخشداران خواست تا در زمینه شناسایی و جذب سرمایه گذاران تلاش کنند و اظهار کرد: بخشداران برنامه ریزی کنند و در مسائل جزئی ورود پیدا نکنند و سرمایه گذاران را شناسایی کرده تا بتوانیم صنایع پایین دستی آلومینیوم در منطقه ویژه اقتصادی را فعال کنیم و همکاری باهم در توسعه یافتگی شهرستان مشارکت داشته باشیم.
معارفه فرماندار لامرد

وی خطاب به مسئولان و اعضای شورای اداری لامرد گفت: شهرستان لامرد زادگاه وزیر پرافتخار و اخلاقمدار که در طول چهاردهه از انقلاب تلاش هایشان برای تک تک مردم واضح و روشن است و همه بر رفتارها و خدمات و دلسوزی های ایشان صحه می گذارند و حال مسئولان باید برای شهرستان برنامه داشته باشند و شهرستانی بسازیم هم آوازه آیت الله دکتر علوی.

حسین شبانی نژاد در ادامه گفت: خدمات بسیار زیادی توسط نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در دوسال اخیر پیگیری شده است که واریز ۳۰ میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده به حساب دهیاری ها و شهرداری ، تصویب کلیات شهرک مسکونی ۵۴ هزار نفری و آزادراه لامرد-پارسیان که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود و اهمیت این پروژه آنچنان است که در استان هرمزگان عنوان می شود.
اعتباراتی با پیگیریهای آقای علوی به تونل شهید باقری تزریق شده است و تمام تلاشم را خواهم کرد که تونل شهید باقری به زودی به مرحله بهره برداری برسد و دلهای خوب مردمان چاهورز و علامرودشت به شهرستان لامرد نزدیک تر شود.
وی از مسئولان خواست تا مردمداری را فراموش نکنند، گفت: مسئولان حواسشان به مردم باشد که مردم فقط خدا را دارند و امروز با چشمان خود می بینید، آن چیزی که موجب شکل گیری این جلسه شد؛ اراده خدا و قدرت خدا بود که فوق همه اراده ها و قدرت هاست.

**مقصد بعد؛ فرمانداری

اما ذهن ها را از اسفند ۹۶ به اسفند ۹۴ ببریم. هرگاه اسم تغییر که پیش می آید اصولگرایان معروف به طیف انحصار در لامرد بر آن هستند تا چهره های خوشنام و مدیران مردمی را با اتهامات بدون سند و بی پایه، رقیب را از صحنه سیاست حذف کنند که تاکنون به اهدافشان نرسیده اند بلکه اساس مخالفت بی اساس این طیف فکری؛ غیرهمسو بودن با آن‌هاست، و این یک امر طبیعی است که از هر ابزاری حتی دور از شئون اخلاق سیاسی و اجتماعی برای مخالفت استفاده کنند.

در این میان شدیدترین مخالفت‌ها از ناحیه‌ی جریانی خاص و رسانه‌های دنباله‌رو آنان که در چند انتخابات گذشته توسط مردم کنار گذاشته شده‌اند شنیده شد اما حسین شبانی نژاد با کارنامه ریاست بر مرکز فنی حرفه ای و از فرهنگیان باسابقه و چهار سال دوره شهرداری لامرد درحالی با صبر و مردمداری و اراده و خواست خداوند، مقصد بعدی را فرمانداری لامرد انتخاب می کند که یاری‌گر مدیری جوان باشد در دو سال آخری که قرار است پیگیری‌های عظیم سید محسن علوی در زمینه های مختلف به نتیجه برسد.

معارفه فرماندار لامرد

«اشتغال جوانان جویای کار» و «شناسایی و جذب سرمایه گذار» شاه بیت سخنان فرماندار جدید لامرد و نماینده مردم در مجلس بود که جزئی از برنامه های اصلی خود عنوان کردند و حال باید دید که حسین شبانی نژاد با انسجام و وحدت مدیران و همراهی نماینده مردم در مجلس، چه برنامه ای در حوزه های اقتصادی-اجتماعی برای لامرد در سرلوحه کار دارد.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۶/۱۲/۱۵ ۱۳:۴۸
٠
٠

ما همه وقت شعار و سخنرانی شنیدیم اما مواجه به عمل این سخنان و شعارها نشدیم


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا