اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٥٨٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
در سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به مهر مطرح شد؛

مُهرستان » اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر خود به شهرستان مُهر از خدمات و پروژه های بهداشتی -درمانی این شهرستان بازدید کردند. به گزارش مُهرستان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، نخستین بازدید دکتر “علی بهادر” رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیأت همراه، بیمارستان حضرت…

مُهرستان » اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سفر خود به شهرستان مُهر از خدمات و پروژه های بهداشتی -درمانی این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش مُهرستان به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، نخستین بازدید دکتر “علی بهادر” رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیأت همراه، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) مهر بود.

این بیمارستان ۳۲ تخت خوابه، هم اکنون با حضور متخصصانی در حوزه های اطفال، زنان و زایمان، مغز و اعصاب داخلی، طب فیزیکی و اورولوژی، به بیماران شهرستان ارائه خدمت می کند.

بهادر و هیأت همراه در بازدید از بخش های مختلف این بیمارستان، از نزدیک با روند ارایه خدمت آشنا شده و ضمن عیادت از بیماران و گفت و گو با آنان، از میزان رضایتمندی آنان آگاه شدند.

دکتر بهادر به همراه دکتر “نیک نهاد” معاون غذا و دارو، دکتر “همتی” معاون بهداشت و دکتر “شریفی” قائم مقام معاون توسعه مدیریت و منابع، با نظارت بر بخش های مختلف این بیمارستان، راهکارهای توسعه خدمات را مطرح کردند.

در ادامه از پروژه ساختمان الحاقی این بیمارستان، بازدید شد.

این ساختمان هزار و ۵۷۰ مترمربع مساحت داشته و با راه اندازی آن، ۲۳ تخت بیمارستانی جدید به مجموعه خدمات سلامت در مهر، افزوده می شود.

دیگر پروژه ای که مورد بازدید اعضای هیات رئیسه دانشگاه قرار گرفت، پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت علی ابن موسی الرضا(ع) مهر بود.

این پروژه در ۷۵۰ مترمربع و در دو طبقه، در حال ساخت است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جریان این بازدید گفت: با توجه به اهمیت پیوستن این مرکز به مجموعه خدمات شهرستان، لازم است ابتدا طبقه نخست آن برای سرعت بخشیدن به ارایه خدمات، به بهره برداری برسد.

در این بازدیدها، دکتر سید محسن علوی نماینده مردم مهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی، دکتر “اکبر اجرائی” سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر “فرخی لاریجانی” مدیرکل بیمه سلامت فارس،  “سید محمد موسوی” فرماندار مهر، امام جمعه شهرستان، رئیس و اعضای شورای شهر مهر، رئیس هیأت امنای بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س)، دکتر سید اسماعیل موسوی، معاون درمان قطب جنوب فارس، رؤسای شبکه های بهداشت و درمان لامرد و علامرودشت، “ثقفی” مدیر بیمه سلامت شهرستان و جمعی دیگر از مسؤولان، اعضای هیات رئیسه دانشگاه را همراهی می کردند.

در ادامه اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، برگزاری نشستی مشترک با مسؤولان این شهرستان، با هدف بررسی راه‌کارهای توسعه خدمات سلامت بود.

سید حسن خلیلی سرپرست شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهر در این نشست، به ارایه گزارشی از خدمات، توانمندی ها و نیازمندی های این مجموعه پرداخت و مهم ترین ها و اولویت های بخش بهداشت و درمان مهر را با مسئولان دانشگاه و شهرستان مهر، در میان گذاشت که از آن جمله می توان به اعلام ضرورت مؤکد افزایش حضور متخصصان، توسعه پروژه های سلامت و مطالبه کارکنان اشاره کرد. وی از دکتر بهادر درخواست نمود به یاری ساماندهی بخش درمان شهرستان مهر بشتابند.

سید محمد موسوی فرماندار مهر نیز در این نشست به موقعیت جغرافیایی شهرستان اشاره کرد که محل تلاقی استان های فارس، هرمزگان و بوشهر بوده، افزود: این امر باید زمینه ساز اشتغال بیشتر در شهرستان شود که نیاز به خدمات درمانی را نیز افزایش می دهد.

حجت الاسلام والمسلمین شاکری امام جمعه مهر نیز دیگر سخنران این نشست بود که به اهمیت دو نعمت امنیت و سلامت اشاره کرد و گفت: با توجه به این همیت، تمامی امکانات باید در خدمات این دو اولویت زندگی مردم باشد.

وی از دکتر بهادر خواست به شهرستان کم برخوردار مُهر نگاه ویژه صورت گیرد.

دکتر عبدالخالق کشاورزی معاون درمان دانشگاه نیز از مسئولان حاضر در این نشست خواست تا با حمایت خود، انگیزه پزشکان را برای ماندگاری در شهرستان، پس از اتمام طرح، افزایش دهند.

دکتر “فرخی لاریجانی” مدیرکل بیمه سلامت استان نیز با اشاره به ۹۴هزار نفر بیمه شده سلامت در لامرد و ۶۷ هزار نفر در مهر، بر همکاری بیمه و دانشگاه برای توسعه خدمات رسانی به این جمعیت، تأکید کرد.

حجه السلام سید ابوالحسن سجادی رئیس هیأت امنای بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) مهر نیز با اشاره به قدمت بیمارستان این شهرستان، نیازهای موجود در زمینه حضور متخصصان را مطرح کرد.

دکتر علی بهادر رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست با ابراز تاسف از وضعیت بهداشت و درمان شهرشتان مُهر و  عقب‌ ماندگی در این حوزه گفت: مناطق محروم باید از امکانات بیشتری برخوردار باشند و در همین راستا، توسعه این خدمات در شهرستان مهر، از جمله پروژه بیمارستان الحاقی، با اولویت خاصی مورد پیگیری قرار می گیرد.

او همچنین از تلاش برای افزایش حضور پزشکان متخصص که اولویت اول بخش درمان شهرستان و مایه نگرانی ایشان بود در این شهرستان خبر داد و افزود: پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت نیز از جمله مواردی بود که مورد بازدید قرار گرفت و ایجاد زمینه بهره برداری از طبقه اول آن، فراهم می شود تا به مرور، زمینه ادامه این پروژه ایجاد شود.

علی بهادر با اشاره به شرایط بد مالی دولت و معوقات نسبت به علوم پزشکی از نیکوکاران منطقه نیز خواست که در سرعت بخشیدن به بهره‌برداری از این پروژه ها، مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد برای پرسنل علومپزشکی نیز غیرقابل تحمل و سخت است که یک بیمار علاوه بر تحمل رنج بیماری، ناچار شود مسافت طولانی این شهرستان را تا مرکز استان برای درمان خود طی کند و تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا جایی که از دست ما بر می‌آید مشکلات مرتفع گردد.

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهر

بهداشت و درمان_مُهرشما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا