اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٦٠٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
استاندار فارس در مراسم آغاز همایش ملی ریحانه النبی در شهرستان مهر:

مُهرستان » تبادار در مراسم آغاز به کار همایش ریحانه النبی گفت: در خجسته زاد روز ریحانةُ النبی و مصادف با روز زن و مُقارن با میلاد بزرگ معمارِ انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی(ره) و همچنین یاد روز سید جمال الدین اسد آبادی که هر دو از بیدارگران اَقالیم قبله و از احیاگران دین هستند…

مُهرستان » تبادار در مراسم آغاز به کار همایش ریحانه النبی گفت: در خجسته زاد روز ریحانةُ النبی و مصادف با روز زن و مُقارن با میلاد بزرگ معمارِ انقلاب اسلامی ، حضرت امام خمینی(ره) و همچنین یاد روز سید جمال الدین اسد آبادی که هر دو از بیدارگران اَقالیم قبله و از احیاگران دین هستند در آئینی بنام و با نام همایش ملی ریحانةُ النبی به معرفی شخصیت و ویژگی های حضرت فاطمه زهرا و تبیین نقش و تاثیر نهج البلاغه و خالق آن بر آثار دیگران می پردازیم و خدا را سپاس می گذاریم.

اسماعیل تبادار

به گزارش مُهرستان؛ مهندس تبادار  قبل از ورود به سخن ، همت و تدبیر حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای موسوی لاری و مرکز اسلامی  فاطمیه را برای برگزاری این همایش ارج نهاد و از تمام بزرگان و مفاخر ملی و استانی و همه نهاد ها و سمن هایی که در این مهم ، مشارکت داشته اند تقدیر کرد.

وی با اشاره به ویژگی های شخصیت والای حضرت زهرا(س)  خاطر نشان کرد: فاطمه تربیت شده مکتب پیامبر و یک اسوه ی تمام معنا در عشق و عبادت به خداوند و خدمت به مردم و نماد یک مبارز مسئول  در صحنه های سیاسی و اجتماعی است. و تمام ابعادی که برای یک زن و یک انسان متصور است در فاطمه جلوه کرده است.

استاندار فارس با بیان اینکه  تمام خصوصیاتی که یک زن نمونه از دیدگاه اسلام باید داشته باشد فاطمه دارد، افزود: فاطمه موجودی است الهی و جبروتی و تمام جلوه های مَلَکی و ناسوتی در او جمع است.فاطمه یکی از بزرگترین استوانه های عالم خلقت است. شخصیتش چنان مشحون از ابهت و شکوه است که تنها  ، الگوی زنان مسلمان نیست بلکه همه لحظه های عمر کوتاه او سرشار از درسهای  تربیتی ، اجتماعی و اخلاقی برای همه مردم جهان است.

وی در ادامه تصریح کرد:  در خطبه های فاطمیه ، همه سخن از عدل است و دعوت به اقامه ی عدل و حمایت از انسان محروم ،و خروش برای ساختن  جامعه ای که در آن مُقتضیات رشد ، موجود باشد و موانع آن مفقود  و این خود رسالت بزرگی بود که یگانه دخت پیامبر اکرم به ادای آن پرداخت.

مهندس تبادار با توجه به عنوان همایش، که پیرامون نهج البلاغه و پدید آورنده آن یعنی حضرت امیر المونین است، گفت: شناخت علی و سیره علی در  اجرای عدالت و حفظ کرامت انسان، بسیار سودمند است .به شهادت همه ی عالم ، پس از پیامبر که بانی اسلام بود، اسلام یاری و یاوری و عالمی و فقیهی و قاضی و مفسری و سلحشوری و گسترنده ای عظیم تر و صمیمی تر و شجاع تر و دلسوزتر و آشناتر و سابقه دار تر و فداکارتر از علی ندارد.

وی علی (ع)  را صاحب وسیع ترین فرهنگ قرآنی و نیرومند ترین وجدان اسلامی دانست و افزود:  به تعبیر نویسنده مسیحی، جُرج جُرداق ،این علی بود که از کودکی در دامن وحی و اسلام پرورش یافته بود، این علی بود که از لحظه ی بعثت تا لحظه ی رحلت همه جا با پیامبر بود و همه وقت در خدمت او، این علی بود که به گفته ی فلسفه دان مصری، دکتر علی سامی النّشار ، “”رَبّانی امت”” بود.( کسی که در وی هم فقه، هم حکمت و هم ولایت، باشد)

استاندار فارس با بیان اینکه امام علی ، شخصیت عالی قدری است که از واقعیت اسلام جدا نبوده، تاکید کرد: اسلام را بدون توجه به وجود او مورد بررسی قرار دادن، کاری بیهوده و نارسا و ناشی از بی اطلاعی و احیانا غرض ورزی است .

وی با اشاره به اینکه نهج البلاغه به عنوان گزیده ای از سخنان امیر المومنین از همان روز نخست پدیدار شدن، تاثیر ژَرف بر فرهنگ و ادبیات عربی و فارسی گذاشت، عنوان کرد:  نهج البلاغه کتاب همه ی انسان ها و همه ی روزها و  همه ی تاریخ است. کتاب نسل ها و حق ها و حقوقها است.

 مهندس تبادار گفت: نهج البلاغه کتابی است که در اصول بلاغت عرب ، در ردیف قرآن آمده است و هم اکنون که حدود ۱۳ قرن از عمر آن می گذرد هنوز در اسلوب عرب به عنوان یک ریشه اصیل تلقی می گردد و قطعات جالبی از آن اقتباس می شود که بیان سحرانگیز آن به اسلوب سخنوری روح می بخشد.

استاندار فارس با بیان اینکه امام علی (ع) با رسیدن به خلافت و به دست گرفتن زمام امور مسلمانان، به تجدید حیات برنامه پیامبر اکرم کمر بست و به همه ی کارگزاران و فرمانداران خویش، شیوه اجرایی مدیریت  (انسانی– اسلامی ) مدنی را آموخت، افزود: علی با نوشتن ((عهد نامه کشور داری نوین)) به مالک اشتر ، این مدیریت را با همه جزییات ترسیم کرد که راهنمای عملی است برای مدیران همه عصرها ، نسل ها و همه شرایط و جای ها.

مهندس تبادار معتقد است: در نگاه امام علی تاریخ بشریت دارای آغازی و پایانی است که در مسیری سینوسی گاهی رو به پیشرفت و گاهی رو به افول در حال حرکت است و در نهایت با ظهور مهدی موعود به تکامل خود میرسد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا