اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٦١٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
دبیر همایش ملی ریحانه النبی؛

مُهرستان » دبیردومین همایش ریحانه‌النبی(س) از چاپ و انتشار ۲۵ مقاله برتر این همایش به صورت کتاب خبر داد. به گزارش مُهرستان به نقل از ایکنا؛ بهزاد مریدی، دبیر همایش ملی ریحانةالنبی امروز، ۱۶ اسفندماه در همایش ملی «نهج‌البلاغه در آرا و اندیشه اسلام‌شناسان» که در محل پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر برگزار شد، گفت: تبسم را باور…

مُهرستان » دبیردومین همایش ریحانه‌النبی(س) از چاپ و انتشار ۲۵ مقاله برتر این همایش به صورت کتاب خبر داد.

بهزاد مریدی_ریحانه النبی

به گزارش مُهرستان به نقل از ایکنا؛ بهزاد مریدی، دبیر همایش ملی ریحانةالنبی امروز، ۱۶ اسفندماه در همایش ملی «نهج‌البلاغه در آرا و اندیشه اسلام‌شناسان» که در محل پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر برگزار شد، گفت: تبسم را باور داریم و تدبر را ایمان، که ایمان بالاترین مقام و جایگاه انسانی است و شاید آن زمان که حجت‌الاسلام موسوی لاری پیشنهاد این همایش بزرگ را دادند در ذهنشان تدبر بود و نه تنها توسل.


وی با بیان اینکه سال گذشته نخستین دوره این همایش برگزار شد و بزرگان بسیاری در این راه ما را یاری دادند و امسال نیز تداوم یافت و هیئت امنای برای آن تشکیل شد، افزود: امسال همایش ملی «ریحانةالنبی» در ۷ فراز به نام ۷ شهر عشق در شهرهای شیراز، تهران و مهر در حال برگزاری است.
مریدی ادامه داد: فراز اول برپایی شب شعر ریحانه در تهران فراز نخست بود که شاعران و بزرگانی بسیاری در شب شعر ریحانه گردهم آمدند. فراز دوم و سوم در شیراز بود و دیروز فراز چهارم و پنجم شامل افتتاح دوباره نمایشگاه هنرهای سنتی و دستی و افتتاح جشن‌های مردمی کوثر با حضور اقوام مختلف ایرانی بود که در آن همه گردهم آمدند تا از بانوی دو عالم بگویند و بشنوند.


مدیرکل ارشاد تهران اظهار کرد: سال گذشته همایش ملی قرآن و عترت از منظر اسلام‌شناسان در همایش ریحانةالنبی برگزار شد که به صورت دو سالانه برگزار خواهد شد و امسال همایش ملی «نهج‌البلاغه در آرا و اندیشه اسلام‌شناسان» برگزار شده که به صورت دوسالانه خواهد بود.
وی با بیان اینکه این برنامه‌ها به همت دستگاه‌های مختلف نظیر پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، مرکز فاطمیه استانداری، اداره ارشاد و سازمان برنامه و بودجه و غیره برگزار شده است، گفت: بحمد الهی مردم شهرستان مهر نیز به زیبایی میزبانی انجام دادند.


مریدی از ارسال ۱۲۵ مقاله از نقاط مختلف کشورمان به همایش ملی «نهج‌البلاغه در آرا و اندیشه اسلام‌شناسان» خبر داد و گفت: در مرحله اول داروی ۷۵ اثر انتخاب و در مرحله نهایی ۲۵ مقاله انتخاب شدند که به صورت ویژه امروز در پنل‌های تخصصی ارائه خواهند شد.
دبیر همایش ملی «ریحانةالنبی» در پایان گفت: فراز هفتم این همایش، جایزه ادبی ریحانه است و امیدواریم که این جایزه جهانی شود تا با نام اهل بیت عصمت و طهارت شکل بگیرد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا