سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٦١٨
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
سید محسن علوی در جلسه شورای اداری مُهر؛

مُهرستان » سید محسن علوی گفت: نگاه ویژه به شهرستان‌های لامرد و مُهر موجبات صنعتی شدن استان و رفع معضل بیکاری خواهد شد. به گزارش مُهرستان؛ نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان مُهر که با حضور تبادار استاندار فارس برگزار شد با تبریک بزرگداشت روز زن و…

مُهرستان » سید محسن علوی گفت: نگاه ویژه به شهرستان‌های لامرد و مُهر موجبات صنعتی شدن استان و رفع معضل بیکاری خواهد شد.

سید محسن علوی_نماینده لامرد و مُهر

به گزارش مُهرستان؛ نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری شهرستان مُهر که با حضور تبادار استاندار فارس برگزار شد با تبریک بزرگداشت روز زن و میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر گفت: شهرستان های لامرد و مُهر یک پتانسیل عظیم برای استان فارس در جنوب آن محسوب می شوند.

سید محسن علوی گفت: استان فارس هم اکنون در شرایط بحرانی خشکسالی و کم آبی از یکسو و از دیگر سو با بحران اشتغال نیز مواجه است، بر لزوم فاصله گرفتن از بخش کشاورزی و صنعتی شدن آن را جدی‌تر کرده است.

نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نزدیکی این دو شهرستان به دریا فرصت مغتنمی است که بتوانیم معزل اشتغال را برطرف کرده و استان را به سمت صنعتی شدن سوق دهیم که بحمدالله هم تاکنون کارهای بزرگی هم صورت گرفته و یا در حال انجام است.

وی با اشاره احداث مسیرهای مواصلاتی و راه‌های ارتباطی در سطح منطقه گفت: ۱۰ میلیارد تومان جهت اتمام پروژه ترمینال فرودگاه لامرد اختصاص یافته که از جمله همین موارد است همچنین در حوزه بهداشت و درمان نیز زمینه‌سازی مناسبی صورت گرفته است.

سید محسن علوی با اشاره به استقرار پروژه عظیم آلومینیوم جنوب، نیروگاه سیکل ترکیبی ۹۳۰ مگاواتی، پالایشگاه استحصال اتان و نیز تولید بنزین گفت: همه این موارد پروژه های عظیمی که به رشد و توسعه منطقه کمک شایانی خواهند کرد و انشاء الله با همراهی استاندار محترم و نگاه ویژه به این دو شهرستان، می توان بسیاری از مشکلات کنونی را حل کرده و از جهاتی منافعی مانند ارزش افزوده را تامین نماید.

نماینده مردم لامرد و مُهر با اشاره پروژه پالایشگاهی استحصال اتان گفت: سوالات زیادی در مورد این پروژه مطرح است که همگی آن‌ها از جمله خواسته‌های مردم این منطقه است گفت: موضوع اول این است که این پروژه چه تعداد شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد و با توجه ماده ۴۷ از قانون برنامه ششم توسعه این افراد به چه صورت جذب خواهند شد؟

وی ادامه داد؛ با توجه به پاسخ های غیر کارشناسی؛ مدیران این پروژه باید تبیین کنند که چند درصد از طرح استحصال اتان در حوزه شهرستان عسلویه استان بوشهر و چند درصد از آن در حوزه شهرستان مُهر قرار دارد و زمان دقیق این انتقال چه وقت بوده است؟

علوی ادامه داد؛ موضوعات دیگر پیرامون این طرح که باید پاسخ داده شود این است که فروش محصولات این پروژه به چه صورت است و کدام یک از دو استان ذینفع خواهد بود و دیگر اینکه زمان اتمام پروژه و بهره برداری آن چه موقع خواهد بود؟

که پس از آن یکی از مدیران پروژه طی سخنانی به سوالات مطروحه پاسخ داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا بهمن ماه ۹۷ وارد فاز بهره برداری خواهد شد و حدود ۴۵۰ نفر را به صورت مستقیم جذب خواهد کرد. وی همچنین گفت؛ ۴۰ درصد این پروژه در عسلویه و ۶۰ درصد آن در محدوده شهرستان مُهر در حال احداث است.

نماینده لامرد و مُهر همچنین گفت: موضوع انتقال خط لوله اتان به عسلویه موجبات نگرانی‌هایی در بخش گله دار شده است که در این زمینه می‌بایست برنامه ای از سمت مدیران پروژه جهت رفع این نگرانی‌ها تعیین شود.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا