اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٦٢٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
رئیس همایش ملی ریحانه النبی در اختتامیه دومیم جایزه ادبی ریحانه؛

مُهرستان » مراسم اختتامیه دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» همراه با آیین پایانی جایزه ادبی ریحانه امروز، ۱۷ اسفندماه در تالار پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر برگزار شد. به گزارش مُهرستان به نقل از ایکنا؛ در این مراسم که با چاووش‌خوانی و شعرخوانی شاعران برگزیده فاطمی و همچنین معرفی برترین داستان‌‌نویسان فاطمی کشورمان همراه بود، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی…

مُهرستان » مراسم اختتامیه دومین همایش ملی «ریحانةالنبی» همراه با آیین پایانی جایزه ادبی ریحانه امروز، ۱۷ اسفندماه در تالار پالایشگاه پارسیان شهرستان مهر برگزار شد.

سید عبدالواحد موسوی لاری

به گزارش مُهرستان به نقل از ایکنا؛ در این مراسم که با چاووش‌خوانی و شعرخوانی شاعران برگزیده فاطمی و همچنین معرفی برترین داستان‌‌نویسان فاطمی کشورمان همراه بود، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی لاری، رئیس همایش ملی «ریحانةالنبی» به سخنرانی پرداخت.
وی در ابتدا از تمام دست‌‌اندرکاران این همایش اعم از مسئولان برگزاری، شاعران، ادیبان و فرهنگوران و همچنین اهالی شهرستان مهر و مسئولان پالایشگاه پارسیان قدردانی کرد و اخلاص را رمز موفقیت عملکرد آنان دانست.

می‌خواهیم زهرای عاطفی و عاطفه زهرایی ما به تعقل زهرایی تبدیل شود
رئیس همایش ملی ریحانه النبی به سبقه برگزاری این همایش نیز اشاره کرد و گفت: وقتی این بحث را مطرح کردیم همه صحبت ما این بود که بتوانیم از زهرای مرضیه(س) را به عنوان الگو استفاده کنیم و زهرا باوری را به پیروی از زهرا(س) تبدیل کنیم و زهرای عاطفی و عاطفه زهرایی ما به تعقل زهرایی تبدیل شود و ما بتوانیم از زهرا(س) به عنوان اسوه استفاده کنیم.
رئیس مرکز اسلامی فاطمیه شهرستان مهر با یادآوری اینکه در این راه از راهنمایی‌های مراجع تقلید استفاده کردیم، گفت: ما از محضر مراجع تقلید یاد گرفتیم که صرف ارادت و تمسک و توسل کافی نیست؛ ما بر در خانه زهرا(س) متوسل می‌شویم برای اینکه از او الگو بگیریم و اگر صرف عاطفه باشد و تقاضای شفاعت باشد، کافی نیست.

شاعران و صاحبان قلم «ریحانةالنبی» را یاری دهند 
موسوی لاری از تمام شاعران و صاحبان قلم خواست تا برنامه‌های این همایش را نقد کرده و مشکلات آن را بگویند که چقدر با این برنامه توانستیم به اهداف خود برسیم و ما را یاری دهند تا دو نکته را پیدا کنیم، نخست اینکه چگونه نسل آینده را بیشتر به حضرت زهرا(س) نزدیک کرده و زهرا باور گروهی را به زهرا گرایی عملی چگونه نزدیک کنیم.
پایان‌بخش این مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان جایزه ادبی ریحانه در دو بخش شعر و داستان بود.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا