سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
استاندار فارس در جلسه شورای اداری مُهر مطرح کرد؛

مُهرستان » استاندار فارس با تاکید بر ظرفیت های متعددی همچون نزدیکی به دریا، دسترسی به منابع گاز و وجود نیروهای انسانی جوان متخصص و آماده کار در شهرستان های مُهر و لامرد، انتخاب استراتژی توسعه صنعتی را بعنوان بخش دارای مزیت نسبی منطقه که می تواند بعنوان بخش پیشران توسعه اقتصادی جنوب استان باشد مورد…

مُهرستان » استاندار فارس با تاکید بر ظرفیت های متعددی همچون نزدیکی به دریا، دسترسی به منابع گاز و وجود نیروهای انسانی جوان متخصص و آماده کار در شهرستان های مُهر و لامرد، انتخاب استراتژی توسعه صنعتی را بعنوان بخش دارای مزیت نسبی منطقه که می تواند بعنوان بخش پیشران توسعه اقتصادی جنوب استان باشد مورد تاکید قرارداد و پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای رسیدگی به مشکلات سرمایه گذاری به ویژه در حوزه پتروشیمی و پالایش با همراهی فرمانداران دو شهرستان لامرد و مُهر را داد.

تبادار_استاندار فارس_مُهر

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ مهندس تبادار در جلسه شورای اداری شهرستان مُهر با تاکید بر اینکه کارآفرینی، ایجاد اشتغال، تولید و در نتیجه رونق اقتصادی در دستور کار دولت قرار دارد و این مهم را از دغدغه های همه ارکان نظام و نیاز ضروری امروز جامعه دانست وخواستار توجه جدی به زیرساخت و تسهیلات لازم برای انجام سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در منطقه شد و افزود: ظرفیت ها و پتانسیل های متعدد از جمله نزدیکی به دریا و دسترسی به منابع عظیم گاز در شهرستانهای مهر و لامرد زمینه سرمایه گذاری فراوانی را در این شهرستانها فراهم نموده است.

وی انجام سرمایه گذاری و ایجاد شغل و تولید را در راستای افزایش منافع ملی و منطقه ای اعلام  نمود و خواستار همراهی و پشتیبانی بیش از پیش مردم در این زمینه شد، و متذکر گردید، مطمئنم با دید بلندی که مردم این مناطق دارند منافع زیاد و بلند مدت سرمایه گذاری های درحال انجام را بر مشکلات جزیی و خرد که قابل حل می باشند را ترجیح می دهند و زمینه سرمایه گذاری و اجرای طرح تولیدی را در کنار دولت و بخش خصوصی بیش از پیش فراهم می نمایند.

وی سرافرازی و توانمندی نظام اسلامی بعد از عنایت خداوند و رهبری عالمانه حضرت امام و در ادامه مقام معظم رهبری، در گرو همت و همراهی و پشتیبانی مردم در همه ابعاد دانست و متذکر شد که مدت زمان مدیریت، مدیران و مسئولان دائمی نیست و توجه به رفع نیازهای مردم و پاسخگویی به آنها در ابعاد مختلف در دوران مسئولیت را یک تکلیف و از مهم ترین وظائف و مسئولیت های مدیران دانست و باید بدون منت در خدمت مردم باشیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس گفت: رشد اعتبارات دولتی در این شهرستان در دولت تدبیر و امید را خوب ارزیابی نمود و اعلام کرد رشد اعتبارات در سال ۶-۱۳۹۵ نسبت به سال ۱۳۹۲ در زمینه اعتبارات استانی بیش از سه برابر بوده است که این بخشی از وظائف دولت و مسئولین در این منطقه بوده که اجرایی شده که نشان دهنده تلاش مدیران خدمتگذار بوده است.

اسماعیل تبادار با اشاره به مهمان نوازی و سخاوت مندی مردم جنوب فارس و شهرستان های لامرد، مُهر، گراش، خنج و لار گفت: مردمان این خطه همدرد اجتماع هستند و آرامش خود را در پهنه آرامش سایر هموطنان قلمداد می کنند.

وی گفت: من همه مشکلات شما را با جان و دل گوش گرفتم و باتوجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری بر رفع مشکلات با تلاش بیش از پیش تاکید می کنم که لازم است ما نیز در این راستا به صورت جدی گام برداریم.

تبادار با اشاره به اینکه اگر فرصت های امروز را در اختیار نگیریم، فرصت سوزی کرده ایم خطاب به مردم لامرد و مُهر گفت: من مشکلات شما را کاملا درک می کنم و خواهش می کنم مشکلات کوچک را طوری جلوه ندهیم که موجبات گریز سرمایه گذاری در منطقه شود.

وی گفت: شهرستان های لامرد و مُهر با توجه به نزدیکی به دریا و ذخائر طبیعی و پتانسیل انسانی می بایست در این جهت با همکاری مدیران برنامه ریز در استان و با همراهی فرمانداران دو شهرستان به تشکیل کارگروه ویژه ای جهت شناسایی و رفع موانع سرمایه گذاری در حوزه صنایع پایین دستی نفت و گاز اهتمام ورزند، چرا که این منطقه ظرفیت مرتفع ساختن مشکل اشتغال در استان را داراست.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه با بلندنگری و آینده نگری، مردم اجازه نخواهد داد مشکلات جزیی و کوچک، مانع راه توسعه و پیشرفت رو به رشد  منطقه شود و قطعاً این مشکلات با همراهی و همسویی مردم و با تلاش و پشتکار مسئولین برطرف خواهد شد و انشاالله آینده خوبی از نظر توسعه اقتصادی و صنعتی در انتظار این منطقه خواهد بود که منافع اصلی آن به مردم ساکن در این منطقه و نهایتاً به کشور خواهد رسید.

وی منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد و منطقه صنعتي مهر را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری های کلان در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد، اجرایی شدن پروژه آزاد راه لامرد به پارسیان که منطقه لامرد و مُهر را به منطقه صنعتی و پایتخت انرژی کشور (عسلویه) و بند و دریا وصل می نماید زمینه جذب سرمایه گذاری بیشتر و رونق اقتصادی بهتر را برای منطقه به ارمغان آورده همچنین وی از نهایی شدن تصمیم انتقال آب از دریا برای مصارف شرب و صنعتی به منطقه را اعلام نمود.

استاندار فارس همچنین از مدیران و اعضاء شورای اداری شهرستان مُهر خواست تا با اهتمام و تلاش بیش از پیش در پیگیری رفع موانع سرمایه گذاری و پاسخگویی به رفع نیازمندی های مردم با ارائه نظرات کارشناسی خود در کنار مدیران استانی باشند و زمینه رفع مشکلات سرمايه گذاري و مردم را فراهم نمایند.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۶/۱۲/۱۸ ۱۸:۳۹
٠
٠

(ابراز امیدواری کرد، اجرایی شدن پروژه آزاد راه لامرد به پارسیان که منطقه لامرد و مُهر را به منطقه صنعتی و پایتخت انرژی کشور (عسلویه) و بند و دریا وصل می نماید)
یعنی آقای استاندار نمیدونه که ما به دریا وصلیم؟؟؟


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا