اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٦٤٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
محور بیانات فرماندار مُهر در حضور استاندار فارس؛

مُهرستان: فرماندار شهرستان مُهر در آخرین جلسه شورای اداری سال ۹۶ که با حضور استاندار فارس، معاونین و مدیران کل دستگاه های اجرایی فارس برگزار شد ، مطالبات مردم را مطرح کرد. بهره مندی از عوارض آلایندگی پارس جنوبی و همچنین ثبیت مرزی بودن مُهر و بهره مندی از مزیت های مناطق مرزی در کنار…

سید محمد موسوی , فرماندار شهرستان مهر

مُهرستان: فرماندار شهرستان مُهر در آخرین جلسه شورای اداری سال ۹۶ که با حضور استاندار فارس، معاونین و مدیران کل دستگاه های اجرایی فارس برگزار شد ، مطالبات مردم را مطرح کرد. بهره مندی از عوارض آلایندگی پارس جنوبی و همچنین ثبیت مرزی بودن مُهر و بهره مندی از مزیت های مناطق مرزی در کنار سایر درخواست های مکتوب ، از مطالبات اصلی فرماندار مُهر در این جلسه بود.
به گزارش پایگاه خبری مُهرستان ؛ سید محمد موسوی در این جلسه گفت: ظرفیت های شهرستان مُهر آنقدر بالاست که چشم پوشی از آن حتی استان فارس را متضرر می کند. این شهرستان نقطه اتصال سه استان فارس ، بوشهر و هرمزگان است و کمترین فاصله را با سواحل خلیج فارس و منطقه بزرگ اقتصادی و صنعتی پارس جنوبی در عسلویه دارد.

وی ادامه داد: در بحث صنعت از شهرستان های پیشرو در استان فارس هستیم ، بعد از شهر شیراز دومین پالایشگاه بنزین استان فارس ، بزرگترین پالایشگاه گاز شیرین کشور و پالایشگاه در حال ساخت استحصال اتان در این شهرستان قرار گرفته است.
فرماندار شهرستان مُهر با اشاره به عزم مسئولین در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم ، گفت: شهرک صنعتی مُهر در دولت تدبیر شکل گرفته ، هرچند هنوز مشکلاتی وجود دارد اما احداث همین زیرساخت های موجود همه در این دولت بوده و این نشاندهنده عزم جدی مسئولین برای ایجاد رونق اقتصادی و اشتغالزایی از طریق سرمایه گزاری های بخش خصوصی است.
موسوی خاطرنشان کرد: شاید این جمله من برای بسیاری از مدعوین تکراری باشد اما همین یک قلم ، خود مؤید سایر حوزه ها است ، سرجمع اعتبارات شهرستان مُهر در سال ۹۲ از محل دو درصد نفت و گاز و سایر محل ها ، از ۴ میلیارد تومان تجاوز نمی کرد اما در سال ۹۵ بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار مستقیم وارد شهرستان شده است و این مبلغ بدون احتساب اعتباراتی است که در سایر پروژه های گازرسانی ، آبرسانی ، برق رسانی ، راه سازی و … هزینه شده است.
وی توسعه و عمران روستایی را برگ زرین خدمات دولت تدبر و امید دانست و اظهار داشت: اکثر روستاهای شهرستان مُهر در دولت تدبیر و امید با فعالیت های گسترده ای که در حوزه بهسازی ، گازرسانی ، پروژه های ورزشی و رفاهی و … صورت گرفته است ، از محرومیتی که داشتند خارج شده اند و رضایت عمومی از خدمات نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید در اکثر روستاها مشهود است ، این موضوع نیز شعار نیست و مردم در انتخابات ریاست جمهوری با رای قاطع و بالای خود ، اثبات کردند.
نماینده عالی دولت در شهرستان مُهر در ادامه همین موضوع ، گفت: پنج شهر این شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری از بین ۱۰۲ شهر ، رتبه های اول تا پنجم را کسب کردند و لذا مردم انتظار دارند مشکلاتشان هم به صورت ویژه رسیدگی شود.

🔻آلایندگی های پارس جنوبی مرز سیاسی نمی شناسند
سید محمد موسوی ابراز داشت: اگرچه کارهای بزرگی صورت گرفته اما مشکلات بزرگی هم پیش رو داریم ؛ همسایگی با تمدن بزرگ اقتصادی در عسلویه علاوه بر مزیت هایی که دارد در حوزه محیط زیستی و آلایندگی ها مشکلاتی به وجود آورده است. متاسفانه کارشناسی درستی برای توزیع عوارض آلایندگی صورت نگرفته و اصل حوزه نفوذ آلایندگی ها در نظر گرفته نمی شود. شاید برای خیلی از مردم باورپذیر نباشد که مناطقی از استان بوشهر با فاصله ای بیش از ۲۵۰ کیلومتر از تاسیسات پارس جنوبی از مزیت عوارض آلایندگی بهره منداند اما شهرستان های مُهر و لامرد با فاصله ای کمتر از ۱۰ کیلومتر (مرز هوایی) از آن بی بهره اند! ، مردم می پرسند مگر آلودگی ها هم مرزهای سیاسی را می شناسند؟
وی در همین رابطه افزود: برای بهره مندی مناطق مجاور پارس جنوبی از عوارض آلایندگی مکاتبات متعددی داشته ایم اما به نظر می رسد با یک اراده بیشتر در سطح مسئولین استانی بتوان خیلی سریعتر به نتایج مطلوب مردم دست یافت که قطعاً موجبات خشنودی و رضایت مردم به عنوان ولی نعمتان این نظام را در پی خواهد داشت.

🔻مرزی بودن شهرستان مُهر به رسمیت شناخته شود
موسوی گفت: براساس قانون مناطق مرزی و بحث شعاع ۳۰ کیلومتری ؛ شهرستان مُهر با قرارگیری در شعاع ۱۲ کیلومتری آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس یک شهرستان مرزی است و مردم انتظار دارند از خدمات و مزیت های مناطق مرزی بهره مند باشند. البته مردم از بخشی از خدمات مثل تعاونی های مرزی و کارت مبادلات مرزی بهره مند هستند اما همه خدماتی که قانون در مناطق مرزی برای مردم در نظر گرفته ، نظیر بازارچه های مرزی ، ته لنجی ، مزایای مرزنشینی در فیش های حقوقی (برخی ارگانها) و…برای مردم این شهرستان به اجرا گذاشته نشده است.
فرماندار شهرستان مُهر در پایان در خصوص مشکلاتی که مردم و مسئولین شهرستان با مسئولین پالایشگاه در حال ساخت استحصال اتان دارند ، مطالبی را عنوان کرد.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۷/۰۱/۰۱ ۱۵:۲۲
٠
٠

سلام . بفرمایید اسکله مهر کجاست تا برایتان ته لنجی بفرستیم .


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا