اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٦٥٣
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
در همایش منطقه ویژه اقتصادی لامرد مطرح شد؛

مُهرستان » اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی لامرد با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و مدیران منطقه ویژه اقتصادی و سرمایه‌گذاران حوزه صنعت و پایین دستی نفت و گاز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ در این مراسم لواسانی به عنوان دبیر این همایش در سخنانی…

مُهرستان » اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی لامرد با حضور جمعی از مسئولان شهرستانی و مدیران منطقه ویژه اقتصادی و سرمایه‌گذاران حوزه صنعت و پایین دستی نفت و گاز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامرد برگزار شد.منطقه ویژه اقتصادی لامرد

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ در این مراسم لواسانی به عنوان دبیر این همایش در سخنانی ضمن معرفی برخی از ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی گفت: وجود صنایع مادر و پایین دستی، فرصت‌های سرمایه گذاری مناسبی را فراهم نموده است.

وی ادامه داد؛ توسعه این منطقه ویژه اقتصادی می‌تواند در آینده اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه هدف این همایش معرفی و نشان دادن گوشه‌ای از ظرفیت‌های بالای منطقه اقتصادی است که مطمئنا شرایط مناسبی را جهت سرمایه‌گذاری ایمن را داراست.

در ادامه حجة الاسلام هاشمی شهیدی امام جمعه لامرد نیز با اشاره به اینکه این منطقه جزء فقیرترین و کم بضاعت‌ترین مناطق بوده است و امروز بحمدالله با تلاش و همت مدیران از هر جهت پیشرفت نموده است.

وی گفت: مسئولان باید متوجه باشند که این مردم از جمله سخت‌کوش‌ترین انسان‌ها هستند و سرمایه‌گذاران به این نکته توجه داشته باشند، منافعی که از قبل سرمایه‌گذاری در این منطقه به دست خواهند آورد، حلال‌ترین خواهد بود.

امام جمعه لامرد تصریح کرد؛ بحمدالله امروز شرایطی به وجود آمده است که دیگر نیازی به دست‌درازی به سمت کشورهای حوزه خلیج فارس نداریم.

برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن می کنیم

محمد پیشاهنگ معاون فرماندار لامرد به عنوان سخنران بعدی به پشت تریبون رفت و با تقدیر از برگزارکننده گان همایش گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد پیش از آنکه استانی و محلی باشد یک پتانسیل ملی است و خوشحالیم که امروز ما به این منطقه به عنوان یک ظرفیت برای همه اقشار علاقه مند برای سرمایه‌گذاری آمادگی دارد.

وی ادامه داد؛ ما به عنوان مجموعه سیاسی منطقه با تمام توان از سرمایه‌گذاران در همه جهات حمایت خواهیم کرد و فرش قرمز در این زمینه پهن خواهیم کرد زیر بر این باور هستیم که مبنای اصلی کسب و کار سرمایه است.

در ادامه همایش، سید محسن علوی نماینده شهرستان‌های لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی؛ مدیران و دست‌اندرکاران منطقه ویژه اقتصادی را نیروهای خط مقدم کسب و کار و اشتغال خطاب کرد و گفت: شهرستن‌های لامرد و مُهر با توجه به موقعیت ویژه‌ای که دارند، در آینده می توانند مشکلات استان فارس را در بیشتر جهات مرتفع سازند.

وی ادامه داد؛ ایجاد ظرفیت و جذب سرمایه گذار از وظایف ما برای تحقق این امر است و خوشبختانه در طول یکسال گذشته زیرساخت‌های خوبی آغاز شده که در کمک قابل توجهی به این موضوع خواهد کرد.

نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس افزود؛ احداث آزادراه لامرد_پارسیان و لامرد_خنج و نیز بهره برداری از تونل شهید باقری در آینده ای نزدیک و همچنین تکمیل تکمیل و تجهیز ترمینال فرودگاه لامرد و بیمارستان خیرساز آن که این شهرستان را تبدیل به قطب درمانی خواهد کرد از جمله این موارد خواهد بود.

وی با تاکید بر توجه به امنیت سرمایه‌گذاری که مقدمه اقتصاد مقاومتی است گفت: عدوم وجود امنیت در زمینه سرمایه گذاری باعث گریز سرمایه و عدم جذب خواهد شد.

لزوم توجه ویژه به امنیت سرمایه گذاری

علوی گفت: هم اکنون ۴ تا ۵ میلیون بیکار در کشور داریم و از طرفی حدود ۱ تریلیون تومان نقدینگی در دست مردم است که یک تا ۲ میلیون شغل ایجاد خواهد کرد که باز هم نیاز به سرمایه جهت ایجاد شغل خواهد بود و بنابراین برای جبران ما قطعا نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد جذب سرمایه خارجی نیازمند وجود امنیت سرمایه‌گذاری است اما هم‌اکنون این اعتماد و امنیت اقتصادی ضربه خورده است. اختلاس، اتفاقات موسسات مالی، پدیده شاندیز و … ازجمله مواردی است که باعث عدم تحقق این موضوع کرده و خللی در این زمینه به وجود آورده است.

عضو کمیسیون امنتیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه که امروز آمریکا و ایادی آن دست روی آن گذاشته اند مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است و بعید به نظر می‌رسد که برجام را کنار بگذارند اما از هر فرصتی استفاده کرده تا فضای نارضایتی اقتصادی را در بین مردم ترویج کنند و در مقابل وظیفه ما اثبات وجود امنیت سرمایه‌گذاری است تا این فضای مسموم از بین برود و نظام سخت بروکراسی اداری را تسهیل کرده تا انگیزه سرمایه‌گذاری افزایش یابد.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا