چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٩٣٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
در جلسه تودیع و معارفه شهردار مُهر مطرح شد؛

مُهرستان » جلسه شورای اداری شهرستان مُهر با حضور لقمانیان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس، اعضاء شورای اسلامی شهر مُهر، برخی از اعضاءشورای اسلامی و شهرداری جهرم با دستور کار تودیع و معارفه شهردار مُهر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مُهر برگزار شد. به گزارش مُهرستان؛ حجه الاسلام سجادی در ابتدای این جلسه…

مُهرستان » جلسه شورای اداری شهرستان مُهر با حضور لقمانیان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس، اعضاء شورای اسلامی شهر مُهر، برخی از اعضاءشورای اسلامی و شهرداری جهرم با دستور کار تودیع و معارفه شهردار مُهر در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان مُهر برگزار شد.

به گزارش مُهرستان؛ حجه الاسلام سجادی در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت اعیاد رجب و شعبانیه و ذکر آیاتی از قرآن کریم پیرامون مسئولیت و مسئولیت پذیری گفت: خداوند در قرآن کریم چهار ویژگی یک مسئول را برمی‌شمرد.

رئیس شورای شهر مهر در ادامه خطاب به شهردار جدید گفت: امیدواریم در این مدت، شهردار جدید بتواند پروژه‌های بر زمین مانده را تکمیل و مسیر آتی را به خوبی سپری کند و شورای شهر نیز مانند گذشته ایشان را همراهی خواهد کرد.

 سجادی خطاب به لقمانیان مدیرکل مدیرکل امور برای استانداری فارس نیز گفت: شهرستان مُهر قطب اقتصادی استان فارس و حلقه اتصال سه استان زرخیز کشور است که در دل خود مهمترین پالایشگاه کشور را جای داده است ذخیره های گازی این شهرستان منحصر به فرد است اما مشکلی که دارند این نقطه یکی از دور افتاده‌ترین نقاط استان فارس است و باعث شده این منطقه به فراموشی سپرده شود.

وی گفت: امروز زیبنده نیست که چندین ماه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری عقب افتاده است در حالی که میلیاردها به دلیل مطالبات آلایندگی از عسلویه طلبکار هستیم.

در ادامه سید علی اصغر علامه شهردار سابق مُهر نیز با بیان مشکلات مُهر و شهرستان در پیش از این دولت گفت: شهر و شهرستان مُهر در دولت سابق مظلوم واقع شده بودند و بحمدالله در دولت جدید با تلاش بیشتر اکثر این محدودیت ها برداشته شد اما هنوز هم شاهد عدم همراهی در برخی زمینه ها از سوی مدیران استانی هستیم.

وی با اشاره به مشکلات کنونی کشور خطاب به او گفت مشکلات کنونی موجود نخواهد شد مگر با کار و تلاش بیشتر وی با ذکر مثالی گفت کشورهای ژاپن و آلمان پس از جنگ جهانی دوم با کار و تلاش به عنوان قدرت های اقتصادی دست یافتند.

علامه گفت: شهر مهر به طور فیزیکی شهر کوچک به نظر م ی رسد اما یک بعد تبلیغاتی و روانی دارد که سکانداری آن باعث افتخار است.

وی افزود ویترین استان فارس امروز شهرستان های لامرد و مُهر است اما همه ما از مجموعه مدیران کل حوزه استانداری هستیم امور این منطقه و امور این منطقه در مرکز کشور آسان تر به پیش می رود و متاسفانه در مرکز استان فارس همراهی خوبی صورت نپذیرفته است و واقعیت های موجود پذیرفته نشده است.

وی با اشاره به یکی از عوامل موفقیت شهرداری گفت: تعامل خوب با ادارات خدمات رسان نظیر برق آب و گاز باعث این موفقیت‌ها شد.

شهردار سابق و تغییرات شرکت از ادارات و مسئولین نهادهای شهرستان جهت همراهی از فرماندار شهرستان به عنوان سردار سازندگی این منطقه یاد کرد و گفت در سال ۹۲ که ایشان عهده‌دار فرمانداری شهرستان مربوط تمام زمینه ها در شهرستان دارای رکود شده بود اما باید کار جهادی ایشان شاهد و پیشرفت های خوبی بودیم.

 وی افزود از نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر قدردانی می‌کنم چرا که در این مدتی که ایشان در مجلس حضور دارند هر بار که شهرداران شهرستان به ایشان رجوع می کردند با آغوش باز استقبال می نمودند.

وی در پایان سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهرداری شهر گله دار مهندس نوری از وی به عنوان یک فرد کاردان و در دغدغه مند  یاد کرد و گفت: شهرستان مُهر یکی از نیروهای خدوم پرکار و با اطلاع خود را از دست داد.

علامه ضمن تشکر از همراهی مردم از آنان طلب حلالیت کرد و گفت: از این به بعد در کنار شما و با انرژی بیشتری برای توسعه این منطقه خواهیم کوشید.

لقمانیان مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس در ادامه جلسه ضمن تشکر و تقدیر از مسئولین و فرماندار شهرستان مُهر به جهت فراهم نمودن مقدمات جلسه حاضر گفت: خداوند را شاکرم که بتوانم امروز در جمع شما مردم شریف شهر حاضر شوم.

با ابراز خرسندی از اینکه در مسئولیت و پوستی قرار دارد که قرار دارد که منتهی به شوراها و شهرداری می شود افزود؛ شوراها مظهر اراده مردم در حقوق  حکمروایی های محلی است و شهردارانی که منتخب اراده منتخبین مردم هستند

وی افزود مبحث شهرداری‌های یک مقوله کاملا متفاوت است چرا که نظام اداری شهرداری ها نظام درآمد و هزینه مبتنی بر فعالیت های خود مجموعه است اکثر مدیران ما مدیران هزینه هستند اما مدیران در شهرداری باید دستشان در جیب خودشان باشد و متناسب با درآمد درآمدی که دارند اجازه هزینه کردن را دارد و خداوند را شاکریم که از ۲۰ سالی که از عمر شورا ها می گذرد، کارنامه مثبت و موفقی از این نهاد بر جای مانده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری فارس در ادامه گفت: امروز بودجه‌ای که مرتبط با شهرداری ها در سطح استان است تقریبا سه برابر بودجه در شورای برنامه ریزی و توسعه مصوب می‌شود و این نشان دهنده اراده حاکمیت در انتقال امور به مردم نشانه روح بلند قانون اساسی در توجه به اصل مردم سالاری به امید داریم شوراها و شهرداری‌ها در ادامه مسیر خود توفیقات بیشتری را کسب نماید.

در ادامه محمد سکوت شهردار جدید مهر نیز  طی سخنانی کوتاه ضمن تبریک آغاز سال نو محسن اعتماد شورای شهر مورد سال به انتخاب خود گفت:  ما یقینا دارای برنامه‌های مدونی در جهت پیشبرد امور شهری خواهیم داشت متعاقباً به سمع مردم محترم شهر خواهد رسید.

 وی ضمن تشکر از تلاش‌های علامه شهردار سابق مُهر گفت: انشاءالله ما نیز بتوانیم مسایل موجود را با همین تلاش و جدیت بیشتر دنبال کنیم.

سکوت گفت:  انشاالله بتوانیم با همراهی و همدلی شما مسئولین و فرمانداری محترم شهرستان اعضای شورای اسلامی شهر  قدم های مثبت و موثری در چهارچوب توسعه شهر برداریم.

**فرماندار مُهر: حسن انتخاب شورای شهر نسبت به انتخاب شهردار قابل تقدیر است

موسوی فرماندار شهرستان نیز طی سخنانی ضمن تبریک به آقای سکوت به عنوان شهردار جدید شهر سید علی اصغر علامه شهردار سابق را شهر مرد روزهای سخت نامید.

 فرماندار مُهر نیز ضمن تقدیر از کارهای انجام شده در دوره تصدی شهرداری آقای علامه گفت: ایشان یکی از ظرفیت‌های شهرستان مُهر هستند و همواره دغدغه‌شان پیشرفت این منطقه و شهرستان بوده و هست.

 وی از احمد فرزانه که چند ماهی به عنوان سرپرست شهرداری مُهر تا انتخاب شهردار جدید عهده دار سرپرستی بودند و همچنین پرسنل شهرداری که با همکاری خودشان توانستند شهر را از فضای سابق خود خارج نمایند تقدیر و تشکر کرد.

فرماندار در ادامه گفت: هم اکنون شهرستان دارای پنج شهر است و در آینده نزدیک یک شهر دیگر نیز به آن اضافه خواهد شد انشالله با هماهنگی و همکاری های مجموعه جناب آقای لقمانیان در اداره کل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری فارس بتوانیم به امور شهرها بیش از پیش بپردازیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان مُهر گفت: نیمی از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این استان در شهرستان قرار گرفته است همچنین منطقه بزرگ گردشگری در پایان سال ۹۶ با حضور استاندار و اولین ارشد کشور آغاز شد و کار احداث زمین چمن مصنوعی در سطح شهرستان آغاز شد، همچنین شاهد آغاز احداث بزرگترین و ورزشی در استان فارس شهرستان مُهر در پایان سال ۹۶ که امیدواریم در سال ۹۷ این پروژه دنبال شود.

وی در خصوص بحث عوارض آلایندگی از منطقه پارس جنوبی نیز گفت همه دستگاه‌های آلاینده سنجی میزان آلایندگی را نشان داده و تاثیرات آن در شهرستان مورد به وضوح ثابت کرده  و به تایید نهادهای مربوطه از جمله اداره کل محیط زیست استان فارس رسیده است در سال جاری محقق گردد.

در پایان این جلسه از خدمات دو ساله علامه تقدیر و محمد سکوت جهرمی به عنوان شهردار مُهر معارفه شد.

همچنین از اعضاء ستاد تسهیلات و خدمات نوروزی شهرستان مُهر تقدیر شد.

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا