سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٩٧٤
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس؛

مُهرستان » مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اعلام کرد:به ۲۱ هزار و ۶۷۴ پرونده در حوزه قاچاق، تخلفات اصناف و حوزه بهداشت، دارو و درمان در سال ۱۳۹۶ رسیدگی کردیم و مختومه شد. به گزارش مُهرستان؛ علی مبشری در گفت و گو با ایرنا افزود: این پرونده ها محکومیت ریالی حدود ۹۷ میلیارد تومانی به دنبال داشتند.…

مُهرستان » مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اعلام کرد:به ۲۱ هزار و ۶۷۴ پرونده در حوزه قاچاق، تخلفات اصناف و حوزه بهداشت، دارو و درمان در سال ۱۳۹۶ رسیدگی کردیم و مختومه شد.

به گزارش مُهرستان؛ علی مبشری در گفت و گو با ایرنا افزود: این پرونده ها محکومیت ریالی حدود ۹۷ میلیارد تومانی به دنبال داشتند.
وی ادامه داد: این اداره کل مرجع رسیدگی به تخلفات در سه حوزه قاچاق کالا و ارز، اصناف و حوزه بهداشت، دارو و درمان است که در هر حوزه ضابط تعیین شده است.

وی درباره رسیدگی به موضوع قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت:دستگاه های زیادی در این زمینه با اداره کل تعزیرات حکومتی همکاری می کنند که مهمترین آن نیروی انتظامی است اما اداره کل اطلاعات، سازمان بازرسی و سایر دستگاه ها که کارهای نظارتی انجام می دهد اگر با این موضوع مواجه شوند گزارش تخلفات را به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال می کنند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: براساس قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز بین ۸۰ تا ۹۰ درصد پرونده ها در این حوزه به اداره کل تعزیرات حکومتی ارجاع داده می شود یعنی در واقع بجز پرونده های قاچاق سازمان یافته و کالاهای ممنوعه(مثل مشروبات الکلی) بقیه پرونده ها به اداره کل تعزیرات حکومتی می آید.
مبشری بیان کرد: هفت هزار و ۱۸۹ فقره پرونده قاچاق در سال ۱۳۹۶وارد سیستم دادرسی اداره کل تعزیرات حکومتی استان فارس شد که حدود ۳۵ درصد افزایش پرونده را نسبت به سال ۱۳۹۵ شاهد بودیم.

**بیشترین پرونده قاچاق کشور در فارس تشکیل شده است
وی ادامه داد: از نظر آمار نیز براساس اعلام سازمان تعزیرات حکومتی کشور، استان فارس بالاترین ورودی پرونده قاچاق را در کشور داشته است که این از جهتی خوب و از جهتی نیز نگران کننده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: افزایش پرونده های قاچاق نشان دهنده آن است که دستگاه های مبارزه کننده با قاچاق براساس فرمایش رهبر معظم انقلاب و تاکیدات معظم له بر مبارزه با قاچاق، فعالیت کردند و در این مبارزه جدی هستند.
مبشری افزود: افزایش کشف کالای قاچاق و افزایش تعداد پرونده ها نشانه این نیست که قاچاق کالا و ارز افزایش داشته است، براساس آمار رسمی داده شده، قاچاق کالا در کشور از ۳۰ میلیارد دلار به ۱۲ میلیارد دلار در سال رسیده است.
وی ادامه داد: اینکه پرونده ها زیاد شده است به دلیل فعالیت بیشتری دستگاه های اجرایی و تعامل بهتر آنان با یکدیگر است که خوشبختانه تمام دستگاه ها در این زمینه پای کار هستند.

**رسیدگی به هزار و ۶۰۶ پرونده در حوزه قاچاق
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: از هفت هزار و ۱۸۹ فقره پرونده که سال ۱۳۹۶ وارد این اداره کل شد با توجه به اینکه یک تعداد پرونده نیز از سال ۱۳۹۵ باقی مانده بود، در سال گذشته هفت هزار و ۶۰۶ فقره پرونده مختومه شد یعنی رای صادر شده و به اجرای احکام رفته است.
مبشری اظهارکرد: ۱۰۶ درصد عملکرد در این زمینه داشتیم که کل پرونده های باقی مانده ۱۷۶ پرونده است که در حال رسیدگی به آن ها هستیم.
وی ادامه داد: یک پرونده قاچاق که وارد اداره کل تعزیرات استان فارس می شود تنها یک پرونده نیست، برخی از پرونده ها ۲۰ متهم دارد لذا اینکه ۱۰۶ درصد عملکرد داشته ایم از نظر ما عملکرد خوبی است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: این تعداد پرونده از نظر ارزش و محکومیت ریالی حدود ۸۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان ۲۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان وصول شده است و وضعیت خوبی در زمینه وصول محکومیت های ریالی در کشور داریم.
مبشری افزود: حدود ۱۲۶ نفر نیز به دلیل پرداخت نکردن محکومیت ریالی در زندان هستند.

** صدور رای برای ۱۲هزار و ۳۱۷ پرونده تخلف اصناف در فارس 
وی به اقدامات صورت گرفته در برخورد با تخلفات حوزه اصناف در استان فارس اشاره کرد و گفت: در حوزه اصناف، قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی ملاک عمل ما است که در این زمینه با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان اقدام می کنیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: پرونده ها در این دو دستگاه تشکیل و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال می شوند که در این اداره کل پس از رسیدگی حکم صادر و اجرا می شود البته بخشی از پرونده های صنفی نیز توسط اداره کل تعزیرات حکومتی استان به صورت گشت سیار تشکیل می شود که بیشتر این پرونده ها در ایام خاص است.
مبشری اظهارکرد: از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین، از ۱۵ شهریور تا ۱۰ مهرماه و ایام ماه مبارک رمضان، گشت های ویژه داریم که بازرسان به همراه قاضی شعب اداره کل تعزیرات به بازار می روند و تخلفات را بررسی و حکم صادر می کنند.
وی ادامه داد: در بحث اصناف، کالا و خدمات در سال گذشته، ۱۲ هزار و ۲۵۷ فقره پرونده وارد اداره کل تعزیرات حکومتی استان فارس شده که با توجه به اینکه ۲۶۷ فقره پرونده از سال ۱۳۹۵ باقی مانده بود برای ۱۲ هزار و ۳۱۷ فقره پرونده رای صادر شده و مختومه شده است و ۱۰۰ درصد عملکرد داشتیم.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: میزان ارزش ریالی محکومیت ها در این بخش ۱۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است که از این میزان حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وصول و به حساب خزانه واریز شده است.

** هزار و ۷۵۱ پرونده تخلف در حوزه بهداشت و درمان مختومه شد
مبشری همچنین به اقدامات صورت گرفته در اداره کل تعزیرات حکومتی برای برخورد با تخلفات بخش بهداشت، دارو و درمان اشاره و بیان کرد: ملاک عمل در این زمینه قانون تعزیرات حکومتی و قانون امور بهداشتی، دارویی و درمانی است که دستگاه همکار در این حوزه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فسا و جهرم است که تعاملات خوبی در این زمینه وجود دارد.
وی ادامه داد: کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می شود و اداره کل تعزیرات حکومتی به صورت مستمر در کمیسیون حضور دارد.
وی اضافه کرد: این کمیسیون پس از احراز شدن تخلفات، پرونده ها را برای رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال می کند که در این حوزه در سال ۱۳۹۶،یک هزار و ۷۳۱ فقره پرونده وارد اداره کل تعزیرات حکومتی استان شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: با احتساب ۳۸ پرونده باقی مانده از سال ۱۳۹۵، برای هزار و ۷۵۱ فقره پرونده در سال گذشته رای صادر شده که در این زمینه ۱۰۱ درصد عملکرد داشتیم.
مبشری افزود: ارزش ریالی محکومیت در این بخش یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بوده که از این مبلغ حدود ۵۰۰ میلیون تومان وصول شده است.

**حبس و محرومیت نام نویسی در انتخابات در محکومیت پرونده های قاچاق
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در کنار محکومیت های ریالی در تخلفات مرتبط با قاچاق کالا و ارز، اصناف و بهداشت، محکومیت های دیگری نیز همچون تعطیلی واحدهای صنفی، نصب پارچه ، زدن مهر تخلف در پروانه فعالیت و ابطال پرونده های بهره برداری داریم که در آمار گنجانده نمی شود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: در بحث قاچاق علاوه بر جریمه، حبس، محرومیت های اجتماعی، محرومیت از نامزد شدن در انتخابات و ابطال کارت بازرگانی را نیز داریم.

**وصول ۲۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محکومیت های مالی
مبشری در ادامه افزود: در بخش اجرای احکام از مجموع کل محکومیت های ریالی که حدود ۹۷ میلیارد تومان بوده، حدود ۲۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان وصول شده است.

**روسای شعب هفته ای یکبار گشت سیار دارند
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس با بیان اینکه بازرسی ها و گشت های سیار وظیفه ذاتی این اداره کل گفت: به رغم این موضوع در برخی موارد برای اینکه اثرگذاری بیشتری داشته باشیم روسای شعب اداره کل تعزیرات به گشت سیار می روند که این گشت ها یک روز در هفته است.
مبشری گفت: در این گشت ها از آرایشگاه های زنانه، مراکز بهداشتی، رستوران ها، بیمارستان ها، واحدهای صنفی، فرودگاه ها و غیره بازرسی می شود که در سال ۱۳۹۶، هزار و ۴۴۸ اکیپ بازرسی در سطح جامعه فعالیت کردند.
وی ادامه داد: تعداد بازرسی های انجام شده ۱۱ هزار و ۸۰ مورد بوده که از این تعداد برای هزار و ۵۴۸ مورد پرونده تشکیل شد؛ پنج هزار و ۱۱۶ مورد نیز تخلفی بود که با تذکر قابل حل بود و تذکر داده شده است.

**سه هزار و ۷۷۴ بازرسی در نوروز ۹۷ انجام شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: در ایام نوروز سال جاری که از ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۷بود ۳۵۲ اکیپ گشت داشتیم که سه هزار و ۷۷۴ بازرسی در این مدت انجام شد و برای ۴۳۶ واحد پرونده تشکیل شد و دو هزار و ۱۹۷ مورد نیز تذکر داشتیم.

**شعبه سازمان تعزیرات حکومتی در فرودگاه شیراز مستقر است
مبشری درباره نظارت بر غرفه های فرودگاه شهید دستغیب شیراز نیز افزود: در فرودگاه تمام غرفه ها را مکلف کردیم تا برچسب بزنند که با این اقدام ۸۰ درصد مسایل گذشته مثل گران فروشی حل شده است.
وی ادامه داد: همچنین شعبه سازمان تعزیرات حکومتی استان فارس در فرودگاه مستقر است و بر غرفه ها نظارت دارد.

**مردم با اداره کل تعزیرات حکومتی در برخورد با تخلفات همکاری کنند
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس گفت: این اداره کل عزمش جزم است تا با تخلفات برخورد کند و دوست داریم طوری خدمت رسانی کنیم که اعتماد مردم جلب شود.
مبشری افزود: بهترین ناظر برای ما مردم هستند که ما از آنان کمک می خواهیم که گزارش تخلفات را به ما ارسال کنند تا این گزارش ها در اولویت بازرسی ها قرار گیرد.

**زندان و جریمه ۱۳ میلیارد تومانی برای پرونده خودروهای لوکس 
وی درباره پرونده خودروهای لوکس در سال ۱۳۹۵ نیز گفت: این پرونده مثل سایر پرونده قاچاق بررسی و رای برای آن صادر شد که خودروها به نفع دولت ضبط و حدود ۱۳ میلیارد تومان نیز جریمه شدند که این رای در مراجع تجدید نظر نیز تایید شد و متهم این پرونده در حال حاضر دوران محکومیت را در زندان می گذارند.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا