اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٢٩٩٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
رئیس شبکه بهداشت و درمان مُهر در نشست خبری مطرح کرد؛

مُهرستان » نشست خبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مُهر با حضور اصحاب رسانه و به مناسب هفته سلامت برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ سید حسن خلیلی در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته سلامت ضمن تشریح برنامه های این اداره در این هفته گفت: هفته سلامت از اول اردیبهشت ماه…

مُهرستان » نشست خبری رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مُهر با حضور اصحاب رسانه و به مناسب هفته سلامت برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان؛ سید حسن خلیلی در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته سلامت ضمن تشریح برنامه های این اداره در این هفته گفت: هفته سلامت از اول اردیبهشت ماه  تا  هفتم اردیبهشت  با شعار “سلامتی برای همه و پوشش همگانی سلامت برای همه جا”  اجرا شد.

 رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مُهر  ضمن تشریح برنامه‌های این هفته گفت: برای اجرای برنامه‌ها با ادارات و نهادهای شهرستان نظیر آموزش و پرورش و ورزش و جوانان و سایر نهادهای مرتبط تعامل و همکاری صورت گرفت.

 خلیلی افزود؛ یکی از این برنامه‌ها معرفی دستاوردهای طرح تحول سلامت است که با تشریح آن در نماز جمعه شهرستان در شهرهای گله دار، مُهر و وراوی اطلاع رسانی شد.

 وی افزود؛  ارائه خدمات مشاوره ای با حضور کارشناسان بهداشتی و  درمانی در درمانگاه علی ابن موسی الرضا(ع) به همراه ملاقات مردمی رئیس شبکه بهداشت شهرستان با مردم نیز از دیگر برنامه هاست.

 خلیلی با تشریح وضعیت بهداشت و درمان در شهرستان مُهر گفت:  هم  اکنون ۳۰ خانه بهداشت و ۹ مرکز بهداشتی که از این تعداد یک مرکز شبانه روزی بهداشت گله دار یک مرکز بهداشت در شهر وراوی فعال هست و این شهرستان دارای یک مرکز درمانی در شهر مهر  است  که دارای سابقه ۳۲ سال فعالیت می باشد.

نشست خبری بهداشت و درمان مُهر

خدمات رسانی پزشکان متخصص در حال انجام است

وی تصریح کرد؛ در سفر رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس به شهرستان مهر که در اسفندماه سال گذشته صورت گرفت استقرار پزشکان متخصص در دستور کار قرار گرفت و  در حال حاضر متخصص جراح عمومی، بیهوشی، اطفال، داخلی، مغز و اعصاب، کلیه و مجاری ادراری، طب فیزیکی، زنان، چشم و رادیولوژی فعال هستند و در هفته آینده نیز متخصص اورتوپد نیز به این جمع افزوده خواهد شد و امیدواریم در آینده‌ای متخصصین  اعصاب و روان و  پوست و  طب اورژانس نیز به این مجموعه  اضافه شوند.

 مسئول بهداشت و درمان مهر با بیان اینکه این حوزه با ارائه خدمات رایگان و نیمه رایگان در مراکز بهداشتی شهرستان فعال است و راهکار خدمات مراقبت از اطفال و مادران باردار پر خطر، دندانپزشکی همچنین مشاوره های روان و بهداشت خانواده را برعهده دارند، همچنین پزشک خانواده در همه مراکز درمانی مستقر است

وی با بیان اینکه با رایزنی‌های انجام شده مرکز جامع سلامت مُهر  که تقریبا آخرین مرکز  جامع سلامت شهرستان است کار احداث آن  در حال انجام و در مراحل پایانی قرار داشته گفت: کار احداث خانه بهداشت فال، خانه بهداشت گنبدو،  مرکز جامعه سلامت چاه کبکان همچنین مرکز اورژانس ۱۱۵ چاه کبکان که به صورت خیرساز است پس از یک وقفه مجددا آغاز شده و امیدواریم بر اساس قول پیمانکار تا اوایل تابستان به بهره‌برداری برسد.

سید حسن خلیلی_بهداشت و درمان مُهر

دست خیراندیشان و سرمایه گذاران حوزه درمان را می فشاریم

رئیس  شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر با درخواست از افرادی که دارای تمکن  مالی هستند و  قصد سرمایه گذاری را  دارند پیشنهاد کنید که بخش درمان سرمایه گذاری را انجام دهد  که   قطعا  دارای انتفاع خواهد بود. از جمله مواردی سرمایه گذاری می ‌توان به کاردرمانی شنوایی سنجی بینایی سنجی فیزیوتراپی حتی دندانپزشکی به سایر حوزه های درمانی نام برد.

خلیلی  ضمن تشریح وضعیت بیمارستان مُهر گفت: این بیمارستان در سال‌هایی که هیچ‌گونه مرکز درمانی در جنوب فارس وجود نداشت توسط حضرت آیت الله مهری احداث و در حال حاضر نیازمند نگاه ویژه خیرین و دانشگاه علوم پزشکی به  آن است و درست نیست که مردم این منطقه حتی برای یک عمل پیش پا افتاده سزارین  به مناطق مجاور بروند و از بودجه طرفی وزارت بهداشت و درمان نیز کفاف تعمیرات و تحول اساسی در آن را نمی دهد، به همین خاطر ما دست همه کسانی که با نیت خیر با همکاری شورای خیرین شهرستان را می فشاریم تا بتوانیم آن را متحول کنیم چراکه مردم شریف شهرستان نیازمند خدمات بهتر است و در خور آنهاست.

سید حسن خلیلی گفت: با توجه به اینکه در مدت حضور اینجانب در بهداشت و درمان شهرستان مهر یکی از عواملی که من را به قبول این امر متقاعد ساخت؛ مطالبات و مشکلات درمانی مردم بود و بنده به این امر کاملاً واقف بودم.

نشست خبری

بخش درمان اولویت کاری من است

وی با بیان اینکه هیچ کسی این ادعا را ندارد که ما بتوانیم عمل‌های پیشرفته قلب و عروق و اورتوپدی را در این منطقه و در مراکز درمانی شهرستان خود انجام دهیم اما این مطالبه و درخواست به حق وجود دارد که با مراجعه یک بیماری که دچار خونریزی داخلی و یا انجام عمل سزارین برای یک خانم باردار است، از کمترین کارهایی است که باید انجام داده شود و این  یک حق طبیعی است و  از  آن جایی که در این مدت رایزنی زیادی انجام داده ایم باید گفت: منابع دولتی محدود است و برای تغییراتی که مدنظر من در بهداشت و درمان مهر است کافی نیست.

آماده واگذاری مراکز درمانی به بخش خصوصی هستیم

وی با اعلام این موضوع که ما آمادگی لازم را در جهت واگذاری مجموعه بیمارستانی و درمانی به بخش خصوصی را به صورت کامل داریم، در پاسخ به سوالی در مورد پروژه‌های در دست اقدام حال حاضر گفت: هم اکنون پروژه مرکز جامع سلامت که در درمانگاه علی بن موسی الرضا(ع) مهر، اعتبارات آن پیرو دستور رئیس دانشگاه علوم پزشکی فارس تخصیص داده شده و هفته آینده عملیات آن آغاز خواهد شد. همچنین عملیات پایانی ساخت بیمارستان الحاقی فاطمه الزهراء که به صورت پیمانی در حال انجام است. مرکز جامع سلامت و ساختمان اورژانس چاه کبکان نیز  از دیگر پروژه ها است و همچنین احداث خانه بهداشت گنبدو  و فال چاه سرگاهی در حال انجام است.


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۷/۰۲/۰۶ ۲۲:۰۸
٠
٢

کاشکی از بینارستانی که وزیر بهداشت گفتن هم سوالی پرسیده میشد

پاسخ ها
مُهرستان
|
۱۳۹۷/۰۲/۰۷ ۰۹:۲۹
|
١
٠

با سلام خدمت شما کاربر محترم
در مورد احداث بیمارستان دوم نیز توسط خبرنگار مُهرستان سوال مطرح شد که ریاست شبکه بهداشت در پاسخ گفت: مدارک اولیه به مدیران زیربط دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت ارسال شده و واگذاری زمین تا حدودی انجام شده که البته مشکلاتی هم وجود دارد، اما با توجه به سیاست های دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر اولویت قراردادن بهسازی سامان دادن بیمارستان و اماکن بهداشتی فعلی، اجرای این طرح از نظر دانشگاه تاکنون با کندی صورت گرفته است.

|
۱۳۹۷/۰۲/۰۷ ۱۰:۵۸
٠
٣

اگه واسه لامرد هم بود همین دلایل رو میاوردن؟


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا