اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٠٤٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه
در دیدار مشاور بانوان فرماندار مُهر با کارآفرین برتر زن ایران مطرح شد؛

مُهرستان » مشاور امور بانوان فرمانداری مُهر با سیده فاطمه مقیمی کارآفرین برتر ایران، زن کارآفرین برتر جهان اسلام، کارآفرین برتر زن در کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه دیدار و گفتگو کرد. به گزارش مُهرستان؛ در این دیدار مهندس طاهری مشاور امور بانوان فرمانداری مهر کارآفرینی را نوعی عبادت و ارزش آفرینی…

مُهرستان » مشاور امور بانوان فرمانداری مُهر با سیده فاطمه مقیمی کارآفرین برتر ایران، زن کارآفرین برتر جهان اسلام، کارآفرین برتر زن در کنفدراسیون اتاق های بازرگانی و صنعت آسیا و اقیانوسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مُهرستان؛ در این دیدار مهندس طاهری مشاور امور بانوان فرمانداری مهر کارآفرینی را نوعی عبادت و ارزش آفرینی خواندند و افزودند: زنان در جامعه امروز بیش از هر زمان دیگر به کار و کارآفرینی نیاز دارند تا در فضای پیشرفت و آبادانی و افتخار کشور سهمی نیز داشته باشند .

طاهری با اشاره به اهمیت کار و کارآفرینی  ایجاد اشتغال، را علاوه بر جنبه مهم ثروت آفرینی، نوعی زمینه سازی برای به کارگیری گنجینه استعدادهای انسانی دانست و افزود؛ ایران، امروز  به کارگاه بزرگ تلاش و ابتکار و نوآوری تبدیل شده است اما این واقعیت، تنها گام اول از روند پیشرفت و سرافرازی کشورمان است و ما زنان نیز باید در آن نقش بسزایی داشته باشیم .  

در پرتو شناخت زنان و دختران جنوب و توانایی های آنان فصل توانایی و جهش برای ما فرا رسیده است و طبعاً در این فصل، کار و کارآفرینی اهمیتی به مراتب فراوان تر دارد.

وی با اشاره به تحریم ها و فشار اقتصادی افزود: برای مقابله با این فشارها باید «اقتصاد مقاومتی واقعی» بوجود آوریم که معنای واقعی کارآفرینی نیز همین است.

همه ما مسئولان به تلاش و تولید و کارآفرینی مکلف و موظف هستیم و باید دست به دست هم، کارگاه عظیم ایران را هر روز پررونق تر سازیم.

طاهری در ادامه با معرفی شهرستان مُهر و پتانسیل های بالای آن افزود: اینکه امروز خدمت شما رسیدیم برای اینست که چگونه ما زنان در جنوب کشور، شهرستان مُهر با این پتانسیل ها می توانیم در جهاد اقتصادی کشور شریک باشیم .

در ادامه مهندس سیده فاطمه مقیمی ضمن تبریک سال نو، اظهار کرد:  امیدوارم در این سال شکوفایی  در حوزه کارافرینی برای ایرانیان حاصل شود.

مهندس فاطمه مقیمی افزود: کارآفرینی برای زن و مرد فرقی ندارد. کارآفرین شدن یک چارچوبی دارد. داشتن اعتماد به نفس خیل مهم است. آگاهی داشتن و اطلاع داشتن اهمیت دارد و در این زمینه باید آموزش ببینند. اگر جاهایی مثل انجمن زنان کارآفرین یا کانون بانوان بازرگان تشکیل می شود به این دلیل است که در جامعه امروز ایران و کشور های در حال توسعه این باور را بتوانیم به وجود بیاوریم که در تمام دنیا زنان می توانند یک کار را به راحتی یک مرد انجام دهند و البته تا وقتی که این باور شکل بگیرد زمان می برد. پس زنانی که می‌خواهند وارد این حوزه شوند باید رشد کنند و خودشان را با این محیط سازگار کنند. مهمترین مسئله ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که فرهنگی را که خودش می خواهد براساس آن کار کند باید باور داشته باشد تا بتواند آن را به دیگران بقبولانند، اگر کسی اعتماد به نفس نداشته باشد چگونه می تواند آن را به دیگران بقبولاند.

وی در ادامه در خصوص کانون زنان بازرگان گفت: کانون برای زنان بازرگان ایران است یعنی عملا باید بازرگان باشند تا عضو کانون شوند، اما مجموعه‌هایی  را داریم و برنامه ما هم این است که کارآفرینان جدید را رشد دهیم تا به درجه بازرگانی برسند و عضو این کانون شوند. ما در کانون یک اساسنامه داریم که طبق آن برایمان تعیین تکلیف شده است و ما آن را انجام می‌دهیم. اما جای دیگری است که از کارآفرین حمایت می‌کنیم که یکی از این کارها اتاق فکر است و در اتاق فکر دیگر تفکیک جنسیتی نداریم.

مقیمی گفت: باید این فرهنگ که مرد نان‌آور خانواده است را از گوش، ذهن و فکر جوان‌های این مملکت برداریم. خانمی که می‌رود مدرک می‌گیرد نباید به این فکر کند که اگر ازدواج کرد شوهرش باید برایش پول دربیاورد. باید به این جوان‌ها گفت نه، تو به این جامعه مدیونی، از این جامعه استفاده کردی و الان اگر توانایی داری باید آن را در همین جامعه خرج کنی. رسالت‌هایی هست این‌که یک زن اول باید مادر باشد، باید همسر باشد. ما همه این‌ها را قبول داریم و وارد این بازی نمی‌شویم. خانوم هایی در این مسیر قابل‌قبول و موفق‌اند که مهم‌ترین اصل کلیدی را که مادر خوبی داخل خانه باشند دارند و جامعه بعدی را خوب تربیت می‌کنند. خانم‌ها نباید جامعه داخل خانه خود را رها کنند و بگویند که می‌خواهم کل جامعه را تغییر دهم چون آدمی که نتواند ۳-۴ نفر را مدیریت کند مسئولیت‌پذیری خوبی ندارد، نمی‌تواند بیرون از خانه هم کاری را انجام دهد و مدعی جامعه بیرون باشد.

وی در مورد استراتژي‌هاي مرتبط به شروع كار و ورود به مقوله كار آفريني ، بايد به موارد زير اشاره کنم:

 1. بستر سازي دولت كه مسئول سياست گذاري مي باشد.
 2. انجمن هاي صنفي مربوط به كار مرتبطه كه به اصطلاح موسسات غير دولتي (NGO) كه همان Non Governmental Organization كه اين دو بخش بسيار نقش بسزائي در حركت يك كار آفرين دارد . 
  و اما مهم ترين و اساسي ترين بخش در حركت يك كارآفرين
 3. بخش خانواده و حمايت خانواده از كارآفرين ميباشد و اين مقوله خود به دو بخش تقسيم ميشود : 
  الف) بخش مالي كه كمتر مورد نظر مي باشد چون كارآفرين خود مي تواند نسبت به افزايش سرمايه با اندك مبلغ اوليه اقدام نمايد
 4. ب) بخش حمايت بنيـــادي و روحي از كارآفرين كه اين مبحث به نظر بنده شـــايد مهمترين و ارزنده ترين بخش مربوط به شروع ‏، فعاليت و موفقيت يك كار آفرين مي باشد .

این بانوی کارآفرین در پایان مهترین اصل با توجه به شرایط برای زنان در جامعه امروز را آموزش دانستند و برای انجام کارگاه های آموزشی ویژه بانوان در شهرستان مهر اعلام آمادگی کردند .


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۷/۰۲/۱۸ ۱۳:۳۶
٠
٠

احتمالا کم کم داره اشتغال جوانان حل میشه بااین جلسه😎

|
۱۳۹۷/۰۳/۱۰ ۰۲:۳۱
٠
٠

هنراینه که یه کاری براخانما انجام یشه حرف که همه می تونن بزنن


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
 • توهین به مقدسات ادیان الهی
 • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
 • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
 • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
 • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
 • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
 • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا