اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣١١٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد خبر داد؛

مُهرستان » رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد از اجرایی شدن تفاهم نامه آموزش رایگان جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی بر لامرد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان به نقل از افق فارس؛ “سید موسی موسوی” رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد با اعلام جزییات تفاهم نامه سه جانبه…

مُهرستان » رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد از اجرایی شدن تفاهم نامه آموزش رایگان جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی بر لامرد خبر داد.

آموزش نیروی کار

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان به نقل از افق فارس؛ “سید موسی موسوی” رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد با اعلام جزییات تفاهم نامه سه جانبه آموزش جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی بر لامرد به دو هفته نامه افق فارس گفت: در راستای پیگیریهای دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس درخصوص اجرای مصوبه سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به منطقه برای آموزش جوانان بومی جویای کار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد نیز نشستی برای انعقاد تفاهم نامه و هماهنگی های مربوطه با حضور دکتر علوی نماینده مردم لامرد و مُهر در مجلس شورای اسلامی، دکتر کوشکی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، فرمانداران دو شهرستان لامرد و مُهر، مهندس آشفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در سال گذشته برگزار شد که در نتیجه پس از نشست های دیگر نیز این تفاهم نامه نهایی شد و در سفر اخیر دکتر ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) به لامرد و مهر به امضاء وزیر کار، استانداری فارس، سازمان فنی حرفه ای فارس ، منطقه ویژه اقتصادی لامرد رسید.

وی اضافه کرد: باتوجه به نیازسنجی آموزشی توسط سازمان فنی حرفه ای و منطقه ویژه اقتصادی لامرد و تاکیدات نماینده محترم مردم در مجلس و مجموعه مدیریتی دو شهرستان نیز آموزش رایگان جوانان بومی متقاضی کار در سایت انرژی بر لامرد آغاز شده است.
موسوی ادامه داد: براساس نیازسنجی انجام شده نیز ثبت نام جوانان بومی متقاضی کار در سایت انرژی بر لامرد در رشته های مرتبط با برق و جوشکاری آغاز شده است و کارگاههای مربوط به این رشته ها در مرکز فنی حرفه ای لامرد تجهیز شده است.

رئیس مرکز فنی حرفه ای لامرد با اشاره به اینکه اجرای این تفاهم نامه از برنامه های اصلی سازمان فنی و حرفه ای در سال ۹۷ اعلام شده است، گفت: مطابق تفاهم نامه، دوره ها و رشته های مرتبط با برق و جوشکاری بصورت رایگان در مرکز فنی حرفه ای برگزار می شود و فقط متقاضیان هزینه حداقلی کارت اعتباری شرکت در دوره را پرداخت می کنند و پس از قبولی شرکت کنندگان در دو بخش تئوری و عملی نیز گواهینامه رسمی سازمان فنی و حرفه ای اعطا می شود و این گواهینامه برای بکارگیری متقاضیان در سایت انرژی بر لامرد لحاظ می گردد.

موسوی با بیان اینکه این طرح شامل افراد جویای کار بومی شهرستانهای لامرد و مهر است، اظهار کرد: مدت زمان دوره ها براساس سرفصل ها و استانداردهای آموزشی سازمان فنی و حرفه ای متغییر بوده و متقاضیان شرکت در دوره می توانند بصورت حضوری یا مراجعه به سایت مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد در این دوره ها ثبت نام کنند.

موسوی در ادامه بیان کرد: دیگر کارگاههای مرتبط با صنایع درحال احداث سایت انرژی بر لامرد نیز با اختصاص اعتبار از سوی ایمیدرو و منطقه ویژه اقتصادی لامرد در آینده تجهیز خواهند شد که ثبت نام در آن رشته ها اطلاع رسانی خواهد شد.

این مسئول تصریح کرد: پیشنهاد می گردد افراد دارای گواهینامه مرتبط با رشته های برق و جوشکاری نیز مجددا در دوره های رایگان فنی و حرفه ای شرکت کنند تا ضمن بروزرسانی نیز آمادگی بیشتری برای کار در این رشته ها داشته باشند.

به گفته رئیس مرکز فنی و حرفه ای لامرد ؛ مدت اجرای این تفاهم نامه جهت آموزش جوانان بومی جویای کار در سایت انرژی بر لامرد نیز سه سال بوده که مطابق تفاهم نامه درصورت توافق طرفین تمدید خواهد شد.

متقاضیان ثبت نام در دوره ها با تهیه مدارک (تصویر صفحات شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی ، دو قطعه عکس سه در چهار) به سایت مرکز آموزش فنی و حرفه ای لامرد یا بصورت حضوری به مرکز فنی و حرفه ای لامرد مراجعه کنند.
علاقه مندان متقاضی شرکت در دوره ها می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۵۲۷۲۴۰۰۲ و ۵۲۷۲۵۶۹۹ تماس حاصل فرمایند.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا