دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣١٦٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : ۱ دیدگاه
در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر مطرح شد؛

  مهرستان: جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر در محل دفتر امام جمعه این شهرستان با محوریت بررسی نگرش متفاوت نسل جدید به مراسم های سنتی ،  تشکیل شد. به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ حجت الاسلام شاکری امام جمعه شهرستان مهر در این جلسه گفت:  شورای فرهنگ عمومی مجموعه ای تاثیرگذار در راستای جهت…

 

مهرستان: جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر در محل دفتر امام جمعه این شهرستان با محوریت بررسی نگرش متفاوت نسل جدید به مراسم های سنتی ،  تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ حجت الاسلام شاکری امام جمعه شهرستان مهر در این جلسه گفت:  شورای فرهنگ عمومی مجموعه ای تاثیرگذار در راستای جهت دهی به سیاست‌هایی است که می تواند ما را در گسترش فرهنگ غنی مان کمک کند.

وی افزود:  استقبال جوانان از مراسم های قران خوانی در ماه مبارک رمضان شایسته نیست و باید بررسی کرد چرا جوانان  به نسبت گذشته تمایل کمتری به حضور در برنامه‌های مذهبی دارند.

امام جمعه شهرستان مهر تصریح کرد:  نهاد خانواده اولین بستری است که می تواند به تداوم و انتقال فرهنگ دینی غنی ما به  نسل بعد نقش آفرین باشد و متاسفانه به نظر می رسد این موضوع مهم کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

حجت الاسلام شاکری گفت:  همه نهادهایی که به عنوان متولیان امور فرهنگی شناخته می شوند باید در حوزه آسیب شناسی و حل این معضل قدم بردارند.

در ادامه  فرماندار شهرستان مهر ابراز داشت:  فرهنگ مجموعه ای از آداب و سنن و رفتارهای یک جامعه است که قابل تغییر است و این تغییر پذیری یک خطر بالقوه است که  دشمن می تواند فرهنگ ما را دچار بی‌هویتی کند. حوزه فرهنگ بسیار وسیع است و از مسائل دینی تا حقوق شهروندی و … را شامل می‌شود.

وی ادامه داد:  بسیاری از آداب و سنن ما که اتفاقاً خوب بودند در طول سال ها تغییر کرده و یا محو شده اند و این آسیب و خسران بزرگی است.

سید محمد موسوی با اشاره به پیام آیت الله جوادی آملی که برای همایش ریحانة النبی ارسال شده بود ،  گفت: در این پیام به تعبیر آیت الله جوادی آملی حسینیه های ما دارد به خانه سالمندان تبدیل می‌شود و این خطر بزرگی است.  باید ببینیم چه کار می‌توانیم انجام بدهیم تا جوانان ما جذب حسینیه ها شوند و در مراسم های مذهبی شرکت کنند. به نظر می رسد شیوه کار اشتباه است و باید تغییر کند.

نماینده عالی دولت در شهرستان مهر خاطرنشان کرد:  کار فرهنگی دیربازده و سخت است و متولیان این امر باید بسیار صبور باشند.

موسوی در پایان عنوان کرد:  از ادارات شهرستان می خواهیم در راستای صیانت و اشاعه فرهنگ دینی  در جامعه با امام جمعه محترم شهرستان به هر شکلی که می توانند همکاری کنند.

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهر


دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۷/۰۳/۰۹ ۱۳:۲۳
٠
٠

سلام وخسته‌نباشید..همه‌چی تو‌ای‌جلسه‌وجود داراد‌الا‌اون‌نسل‌جوونی‌که‌حرفاش بشون و‌ببین که‌چرا‌کم‌رنگ شده‌حصورشون


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا