دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٢٠٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
استاندار فارس از مراحل احداث چهار طرح پتروشیمی خبر داد؛

مُهرستان » استاندار فارس گفت: طرح های بزرگ پلی اتیلن و پتروشیمی در این استان در دستور کار است و بستر بهره گیری از شرکت های توانمند داخلی در اجرای این طرح ها فراهم است. به گزارش مُهرستان؛ اسماعیل تبادار یکشنبه در بازدید از یک شرکت فنی و مهندسی فعال در شهرک صنعتی بزرگ شیراز…

مُهرستان » استاندار فارس گفت: طرح های بزرگ پلی اتیلن و پتروشیمی در این استان در دستور کار است و بستر بهره گیری از شرکت های توانمند داخلی در اجرای این طرح ها فراهم است.

به گزارش مُهرستان؛ اسماعیل تبادار یکشنبه در بازدید از یک شرکت فنی و مهندسی فعال در شهرک صنعتی بزرگ شیراز افزود: هم اینک سه مجموعه پلی اتیلن در فیروزآباد و جهرم، ۲ پروژه پایین دستی بزرگ در فسا و داراب و ۲ سایت پتروشیمی در کازرون و نورآباد در دستور کار قرار دارد. 
وی اظهار داشت: عملیات اجرایی پالایشگاه دوم شیراز نیز آغاز شده است و در مجموع، این طرح ها بستر مناسبی برای فعالیت شرکت های فنی و مهندسی داخلی را فراهم می کند.
استاندار فارس گفت: ظرفیت بهره گیری از دانش و توانمندی شرکت های فنی و مهندسی در استان فارس وجود دارد و تاسیس پتروشیمی ها افق گسترده ای را فراهم می آورد. 
تبادار با تاکید بر اینکه انجام امور زیربنایی و تحقق پروژه های بزرگ در استان فارس از اولویت برخوردار است گفت: برای عملیاتی کردن این پروژه ها باید از دانش شرکت های بزرگ بهره گرفت.
استاندار فارس افزود: پویایی چنین مجموعه هایی نشان دهنده آن است که می توانیم به دانش بومی اتکا کنیم و از توانمندی مهندسان و بومی سازی علم و تکنولوژی برجسته دنیا بهره مند شویم.
تبادار اظهار داشت: شرکت پارس حساس زمینه اشتغال تعداد زیادی از نیروهای متخصص و برجسته را فراهم کرده و بهره گیری از نوآوری و تکنولوژی را در دستور کار قرار داده و یکی از مجموعه های مهم و تاثیرگذار در استان است.
استاندار فارس با انتقاد از برخی دیدگاه ها که وجود برجام را بی تاثیر می دانند، گفت: در بازدید از شرکت ها و مجموعه های تولیدی متوجه می شویم که به مخاطره افتادن برجام چه دغدغه هایی برای شرکت هایی که در عرصه بین المللی و داخلی فعالیت می کنند به وجود آورده است.
وی با یادآوری ظرفیت ها و توانایی های شرکت های فنی و مهندسی داخلی از مدیران این مجموعه ها خواست این توانمندی و سرمایه را در عرصه بین المللی به کار گیرند.

** گره گشایی از ۶۴ درصد مشکلات واحدهای صنعتی
استاندار فارس همچنین در حاشیه بازدید از شرکت صنعتی فولاد پایه فارس با بیان اینکه ۱۹۵ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان در یکسال گذشته برگزار شده است، گفت: در این جلسات مشکلات هزار و ۲۱۵ واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته است.
تبادار افزود: در جلسات یکسال گذشته کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هزار و ۸۳۱ مصوبه داشته ایم.
وی ادامه داد: تاکنون ۶۴ درصد مشکلات هزار و ۲۱۵ واحد تولیدی استان فارس برطرف شده است.
استاندار فارس گفت: همچنین هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات از طریق بانک ها به واحدهای تولیدی استان تزریق شده است.
تبادار با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی، دغدغه همه مسئولان نظام و نیاز امروز جامعه است، توجه به رفع موانع مجموعه ها و واحد های تولیدی را گامی مهم در راستای ایجاد اشتغال دانست.
وی با بیان اینکه مجموعه صنعتی فولاد پایه فارس به رغم تنگناهای موجود با توانایی فنی و اجرایی در صنایع نفت، گاز و فولاد نقش آفرینی داشته است، گفت: این مجموعه صنعتی که ظرفیت تولید سالانه ۲۴ هزارتن محصول و ایجاد اشتغال برای ۲هزار نفر را دارد در حال حاضر به دلیل مشکلات مربوط به سرمایه درگردش، فعالیت خود را به ۲۰ درصد ظرفیت اصلی کاهش داده است.
استاندار فارس بیان کرد: همکاری بانک ها و تامین سرمایه درگردش برای این مجتمع می تواند زمینه اشتغال بیش از ۶۰۰ نفر در دو ماه آینده را فراهم کند که در این زمینه باید کارگروهی تشکیل و برای رفع مشکلات تصمیم گیری کند.
تبادار با تاکید براینکه ایجاد اشتغال و کارآفرینی با حمایت از مجموعه هایی مانند فولاد پایه فارس امکان پذیر خواهد شد، گفت: تقویت و حفظ این مجموعه پرآوازه و زیرساختی در امر صنعت و بازگرداندن حیات اصلی به آن نیازمند همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی و بانک ها است.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا