اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٣١٨
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
عضو مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر :

مهرستان: حجه الاسلام واعظی ، از اعضای مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مهر ، به تشریح اهداف و دستاوردهای مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر از سال ۱۳۸۶ تاکنون پرداخت. به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ حجه الاسلام واعظی ، از اعضای مجمع طلاب و…

مهرستان: حجه الاسلام واعظی ، از اعضای مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مهر ، به تشریح اهداف و دستاوردهای مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر از سال ۱۳۸۶ تاکنون پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ حجه الاسلام واعظی ، از اعضای مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر ضمن تشریح فعالیت های فرهنگی این مجمع ، در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر مهر  اظهار داشت : پایة اولیة موسسة فرهنگی مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر در سال ۱۳۸۶ بنا نهاده شد تا لبیکی باشد به ندای مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای – مدظله العالی- که بارها و بارها بر لزوم فعالیت های فرهنگی تاکید کرده اند تا جایی که فرمودند : «اولویت بسیار مهم کشور، فرهنگ است (۳ شهریور۱۳۹۵)». یا در جای دیگر فرمودند : «اقتصاد و سیاست حاشیه و ذیل بر فرهنگند (۱۹ آذر ۱۳۹۲). فرهنگ از اقتصاد هم مهمتر است، چون فرهنگ به معنای هوایی است که تنفس می کنیم. تمرکز دشمن بر روی فرهنگ بیشتر از همه جاست، به خاطر تاثیر زیادی که فرهنگ دارد (۱ فروردین ۱۳۹۳).

وی افزود: ایشان بارها نسبت به تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی هشدار داده اند. شما بزرگواران مطلع هستید که تمام مشکلات اجتماعی  اعم از اعتیاد، افزایش طلاق، فساد اخلاقی، گرایش به بی دینی، فتنه های دینی و سیاسی و …  ناشی از ضعف فرهنگی است و تلاش فرهنگی برای حل این معضلات ضرورت دارد. لذا مقام معظم رهبری فرمودند : «ایجاد فرهنگ و اندیشة صحیح در جامعه، جهاد است (۲ اسفند ۱۳۸۱).»

عضو مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر ادامه داد: بیان شد که سنگ بنای موسسه فرهنگی مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر در سال ۱۳۸۶ در پی احساس تکلیف و لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری با دستان خالی، اما نیت خالص و عزم راسخ تعدادی از طلاب همین شهرستان   یعنی آقایان سید هاشم حسینی المدنی، سید نورالدین صمدانی، سید حسن موسوی و شیخ حبیب مظاهری گذاشته شد. آقای حسینی المدنی در حال حاضر معاونت فرهنگی – اجتماعی اداره کل اوقاف استان تهران را بر عهده دارند. آقای صمدانی از مدیران ارشد اداره کل اوقاف استان فارس هستند و آقایان موسوی و مظاهری نیز از اساتید حوزه و دانشگاه می باشند. افراد توانمند و خوش فکر این موسسه را راه اندازی کردند و در سال ۱۳۸۸ موفق به اخذ مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدند. هدف این موسسه که در اساسنامه نیز به آن اشاره شده است، نشر و تبلیغ فرهنگ و معارف اسلامی است.

حجت الاسلام واعضی با اشاره به گوشه ای از فعالیت های فرهنگی این موسسه که قریب به یک دهه از فعالیتهای آن می گذرد  ، گفت: در بحث اعزام مبلغ از قم به شهرستان مهر ؛ قریب ۵۰ اعزام در سال داریم که به طور عمده در ایام تبلیغی ماه مبارک رمضان، ماه محرم، ایام فاطمیه و تابستان انجام می شود و ایجاد زمینه تبلیغ، تامین مسکن و تغذیه مبلغین از فعالیتهای مهم این مجمع است. در همین ماه مبارک رمضان، مجمع طلاب از سازمان اوقاف درخواست ۱۴ مبلغ داشت که سازمان اوقاف بیان کرده بود مقدار مبلغ درخواستی شما به اندازة مقدار مبلغ درخواستی برای کل استان قزوین است. این، نشان از ایجاد ظرفیت مناسب برای تبلیغ در شهرستان دارد. البته این نکته جالب توجه است که در ماه مبارک رمضان گذشته، ۲۳ مبلغ در شهرستان مهر به فعالیت تبلیغی مشغول بودند.

وی ادامه داد: برگزاری جلسات مذهبی با شکوه با استفاده از اساتید توانمند و خطبای مشهور همچون استاد عالی، استاد نظری منفرد، استاد فرحزاد و استاد عرفان از دیگر فعالیت های این مجمع بوده است. برگزاری جلسات هم اندیشی در روستاها با اولویت روستاهای بدون مبلغ جهت پاسخگویی به شبهات و بیان مسائل فقهی و عقیدتی از دیگر اقدامات بوده است که در ایجاد رابطه تنگاتنگ بین مردم و طلاب موثر بوده است.

این روحانی فعال فرهنگی ، تصریح کرد: طرح سیر مطالعات آثار استاد مرتضی مطهری از دیگر فعالیتهای فرهنگی این مجمع بوده است که طی این سالها در حال پیگیری است.

وی طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان  مهمترین فعالیت مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر دانست و گفت: مهمترین فعالیت این مجمع از نظر ثمره، هزینه و وقت «طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان ممتاز شهرستان مهر» است. این طرح در حال حاضر در سطح کشور جزو بهترین طرحهای تبلیغی است و چندین بار در استان فارس از طرف اداره کل اوقاف به عنوان طرح نمونه مورد تقدیر قرار گرفته است. در این طرح که تابستانها اجرا می شود، دانش آموزان ممتاز در دوره های چهار ساله، دروس عقائد، مهدویت، احکام، مهارتهای زندگی، بصیرت دینی، بصیرت فرهنگی، بصیرت سیاسی و دیگر دروس مفید را می گذارند.

واعضی افزود: هدف از این طرح اولا بالابردن سطح آگاهی دینی جوانان، ثانیا واکسینه نمودن آنان در برابر تهاجمات فرهنگی و ثالثا تربیت نیروهای توانمند، متعهد و ولایتمدار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و تاکنون ۱۳۰۰ دانش آموز ممتاز در این طرح شرکت کرده اند که تعدادی از آنها در حال حاضر در مدارس علمیه،  تعدادی در تربیت معلم و تعدادی در رشته های پزشکی و مهندسی و انسانی در دانشگاه ها مشغول تحصیل اند.

حجت الاسلام واعضی گفت: امسال نیز از دوم تیر ماه، با حضور ۴۰۰ دانش آموز یازدهمین دورة این طرح به حول و قوه الهی شروع خواهد شد. روزهای زوج برای دانش آموزان خواهر و روزهای فرد برای دانش آموزان برادر و هر کدام به پنج گروه تقسیم شده و روزی سه ساعت کلاس خواهند داشت و مجموعاً در هر روز ۱۵ ساعت کلاس برگزار خواهد شد که مستلزم کار تدارکاتی و پشتیبانی فکری و عملی سنگینی است.

وی در ادامه با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری ، بیان داشت: اما دستورات رهبری عظیم الشان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای – مدظله العالی – مبنی بر لزوم فعالیت های فرهنگی فقط متوجه روحانیون نیست. همه مخصوصاً مسئولین به آن موظف هستند. همه ما به هر نحوی که می توانیم باید برای ایمان و تدین جوانان این مرز و بوم تلاش کنیم و از تلاش های خود در این زمینه به مردم گزارش دهیم.  به خدا قسم ایمان جوانان از آسفالت کوچه و خیابان و ورود فلان کارخانه به منطقه مهمتر است. می دانیم ایمان جوانان با تندخویی و درشت گویی تقویت نخواهد شد، بلکه نیازمند کار فرهنگی است. بسیاری از افراد به خاطر بدخلقی امثال بنده از دین یا نظام اسلامی فاصله گرفته اند که با اقدام فرهنگی تمیز و مناسب باز خواهند گشت. تنها راه رسیدن به آرمانهای امام و تحقق بخشیدن به آمال رهبر معظم انقلاب، کار فرهنگی است.

این عضو مجمع طلاب و فضلای شهرستان مهر در پایان  ابراز کرد: مجمع طلاب ضمن تشکر از امام جمعه محترم و ادارة آموزش و پرورش و دیگر افراد و نهادها به جهت همکاری با مجمع طلاب در فعالیتهای فرهنگی، از حمایتهای فکری، معنوی و مادی همه شما عزیزان استقبال می کند و از سوی دیگر، آمادگی خود را برای کمک ، در حد توان  به تمام نهادها و افراد جهت اقدامات فرهنگی در شهرستان مهر را اعلام می دارد.

 

نماز جمعه مهر

نماز جمعه مهر

نماز جمعه مهرشما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا