اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٣٣٥
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
حجه الاسلام والمسلمین علوی؛ وزیر اطلاعات

مُهرستان » همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود، وزیر اطلاعات دیروز به منظور بازدید از تاسیسات هسته‌ای فردو و نطنز به استان‌های قم و اصفهان سفر کرد. تاسیسات هسته‌ای فردو با نام رسمی مرکز هسته‌ای شهید علی‌محمدی به منظور غنی‌سازی اورانیوم در ۲۵ کیلومتری مسیر قم به تهران ساخته شده‌است. همچنین تاسیسات هسته‌ای نطنز…

مُهرستان » همان‌طور که پیش از این اعلام شده بود، وزیر اطلاعات دیروز به منظور بازدید از تاسیسات هسته‌ای فردو و نطنز به استان‌های قم و اصفهان سفر کرد. تاسیسات هسته‌ای فردو با نام رسمی مرکز هسته‌ای شهید علی‌محمدی به منظور غنی‌سازی اورانیوم در ۲۵ کیلومتری مسیر قم به تهران ساخته شده‌است. همچنین تاسیسات هسته‌ای نطنز با نام شهید مصطفی احمدی‌روشن در استان اصفهان ایجاد شده است.

حجه الاسلام والمسلمین سید محمود علوی

در این مرکز میزان غنای اورانیوم ۲۳۵ (۷/۰درصد) به غنای زیر ۵/۳ تا ۵‌درصد می‌رسد. حجت‌الاسلام علوی در حاشیه بازدید از تاسیسات شهید علی‌محمدی (فردو) گفت: در مذاکرات سیاسی به طرف‌های خارجی به‌صراحت اعلام شده که برجام به یک مو بند است و در صورتی که طرف‌های خارجی بدعهدی هماهنگ با آمریکا از خود نشان دهند و از برجام خارج شوند با دستاوردهای ارزشمندی که این مدت عزیزان ما به آن دست پیدا کرده‌اند رو‌به‌رو خواهند شد. وزیر اطلاعات افزود: اگر کشورهای دیگر همانند آمریکا بدعهدی کنند با دستاوردهای فرزندان ما که بر اساس تحقیق و توسعه در این مدت کسب کرده‌اند رو‌به‌رو خواهند شد و خواهند دید که در یک فرصت کوتاه فرسنگ‌ها بیشتر از آنچه قبل از برجام بوده‌ایم، پیش خواهند رفت و صنعت هسته‌ای کشور را به نقاط حساس‌تری رسانده و پیشرفت تعیین‌کننده‌تری خواهند داشت.

وی گفت: قبلا توفیق داشتم از نزدیک با فعالیت هسته‌ای در این سایت آشنا شوم اما بار دیگر امروز بازدیدی از این سایت داشتم تا به فرزندان کشورمان خسته‌نباشید بگویم. خوشبختانه انگیزه دانشمندان ما بسیار بالاست و یک نگاه امیدوارانه به آینده وجود دارد که نشان می‌دهد اراده ایران و ایرانی تحت تاثیر اقدامات ناامیدانه دشمن قرار نمی‌گیرد. امروز در شرایطی هستیم که یکی از اعضای برجام یعنی آمریکا بدعهدی نشان داد و از آن خارج شد و اعتبار اندکی که این توافق داشت را از بین برد و این بدعهدی را همگان می‌بینند که قواعد بین‌الملل را از اعتبار انداخته است. علوی گفت: اما فرزندان ایران اسلامی نشان دادند خروج یک عضو از برجام و یا سایرین تاثیری در عزم و اراده آنها ندارد و همان‌طور که مقام معظم رهبری بیان کردند باید ظرفیت غنی‌سازی ایران در چارچوب برجام به ۱۹۰‌هزار سو برسد.

همه نیروها با فرمان ایشان انرژی مضاعف و نیروی دوباره گرفتند. این عضو کابینه دولت یازدهم گفت: بیگانگان قدمی به سود ایران بر نخواهند داشت و طبیعی است دشمن همیشه در مقام تهدید ایران است؛ اگر قرار باشد به خاطر تهدید متوقف شویم اصلا نباید حرکت کنیم اما ما نشان می‌دهیم تهدیدها چیزی نیست و از آنها عبور خواهیم کرد و به فرض که دشواری‌هایی را ایجاد کند ملت ما نشان داده است این اقدامات آنها را متزلزل نمی‌کند و با کمک ملت، هدایت رهبری و مسئولان کار خود را به پیش می‌برد.

وی همچنین گفت: کسانی که بدعهدی کردند خواهند فهمید پیش از آنکه خروج از برجام به زیان ایران تمام شود، به زیان آنها خواهد بود و ایران با اراده مسیر خودش را ادامه خواهد داد. وزیر اطلاعات همچنین هدف از بازدید دوشنبه خود از مجتمع غنی‌سازی شهید دکتر علی‌محمدی را آشنایی از فعالیت‌های دانشمندان ایرانی از نزدیک عنوان کرد و یادآور شد: پیش از این هم توفیق داشتم از این مرکز که حاصل تلاش دانشمندان کشور است از نزدیک آشنا شوم. وزیر اطلاعات ادامه داد: انگیزه دانشمندان شاغل در این تاسیسات بسیار بالا، قوی و امیدوارانه است. دکتر علوی تصریح کرد: این روحیه نشان‌دهنده این است که اراده ایران و ایرانی هرگز تحت تاثیر ناامیدآفرینان قرار نمی‌گیرد و با حرکت امیدوارانه خود آینده را رقم می‌زند. شایان ذکر است وزیر اطلاعات را در این بازدید بهروز کمالوندی معاون بین‌الملل و حقوقی سازمان انرژی اتمی، مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مدیران سازمان انرژی اتمی همراهی کردند.

دشمن پشیمان می‌شود
همچنین وزیر اطلاعات در سایت غنی‌سازی نطنز گفت که پس از بازدید می‌توانم وضعیت فعلی را با گذشته که از این سایت بازدید داشتم مقایسه کنم. آنچه دیدیم حاصل مجاهدت‌های بی‌سروصدای این مجموعه است و زحماتشان کاملا محسوس است. حجت‌الاسلام علوی ادامه داد: در چارچوب فعالیت‌های تحقیق و توسعه کارهای ارزشمندی انجام شده و با این آمادگی خوب فرمان رهبری درباره فعال شدن ۱۹۰‌هزار سو دست یافتنی است. علوی تصریح کرد: دشمن از عهدشکنی خود پشیمان می‌شود، آنها تا الان سعی کردند ملت ایران را به زانو درآورند اما این آرزو را به گور خواهند برد. وزیر اطلاعات تاکید کرد: تا وقتی سایر اعضا کارشکنی نکنند و از آن خارج نشوند و منافع ایران تامین شود به برجام متعهدیم اما اگر روزی منافع‌مان تامین نشود و نفع‌مان در خروج از این توافق باشد، باید بدانند که در ایران برجام به مویی بند است.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا