اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٣٧٩
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
فرماندار مهر در جمع دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان:

مهرستان: به منظور گرامیداشت روز دهیاری ها و شهرداری ها جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ، اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و شهرداران شهرستان مُهر در محل فرمانداری مهر برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ سید محمد موسوی در این جلسه ، ضمن تبریک روز دهیاری…

فرماندار مهر

مهرستان: به منظور گرامیداشت روز دهیاری ها و شهرداری ها جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ، اعضای شوراهای اسلامی ، دهیاران و شهرداران شهرستان مُهر در محل فرمانداری مهر برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری مهرستان ؛ سید محمد موسوی در این جلسه ، ضمن تبریک روز دهیاری ها و شهرداری ها ، بیان داشت: در کنار تمام کارهای انجام شده در طول دولت تدبیر امید برنامه های بزرگی نیز داریم که همچنان محقق نشده است. از جمله مهم ترین آنها بحث دریافت عوارض آلایندگی پارس جنوبی است ، ما در احاطه آلاایندگی‌های منطقه عسلویه قرار گرفته ایم و قطعاً و بدون شک اثرات مخرب این آلایندگی ها در منطقه ما بسیار بیشتر از برخی از شهرستان های استان بوشهر با فاصله بیش از چند صد کیلومتر است که اکنون از مزایای عوارض آلایندگی بهره‌مند هستند.
وی افزود: عوارض آلایندگی حق مردم این شهرستان است و هیچ منطقی نمی‌پذیرد که صرفاً به دلیل خطوط مرزی و جغرافیایی اهالی این شهرستان با فاصله هوایی کمتر از ۱۱ کیلومتر؛ از عوارض آلایندگی صنایع مستقر در عسلویه بی بهره باشند.
فرماندار شهرستان مُهر با اشاره به کاهش اعتبارات شهرستان ، گفت: اعتبارات شهرستان مهر از محل سه درصد نفت و گاز در سال ۹۷ کاهش یافته است و علت آن نیز قطع صادرات گاز کشور عنوان شده است و این نیست که این کاهش اعتبار فقط در شهرستان مهر باشد، بلکه در کل کشور همه مناطقی با شرایط مشابه با این کاهش اعتبار مواجه شده‌اند. البته فراموش نکنید برای احیا و افزایش همینن اعتبارات که سال ها بنا بر دلایلی حق و سهم شهرستان را کامل نمی دادند ، نیز طی سال‌های گذشته پروسه ای بسیار طولانی طی شد و و البته اعتبارات سه درصد در سال ۹۷ تخصیص حداکثری خواهد داشت و این بسیار خبر خوبی است.
نماینده عالی دولت در شهرستان مهر ، با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت گشایش سایر منابع اعتباری ، ابراز داشت: با وجود کاهش اعتبار شهرستان که آن هم سراسری است ما بیکار ننشسته ایم و با همراهی و همکاری نماینده محترم شهرستان ، موفق شده ایم ۱۵۰ میلیارد ريال یعنی بیش از کل اعتبارات نفت و گاز شهرستان فقط برای پل های محور دارالمیزان از منابع ملی جذب کنیم. برنامه ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی مناطق جنوبی در شهرستان که اعتبار ۱۵۰ میلیاردی آن هم مصوب شده است نیز مثال دیگری از جذب اعتبارات ملی است.
موسوی ادامه داد: با همه کمبودها عملکرد مجموعه مدیریت شهرستان، شوراها و دهیاران در دولت تدبیر و امید عملکرد موفقی بوده است. عملکرد دولت در حوزه های مختلف عمرانی به خصوص گازرسانی، آبرسانی، راهسازی، پروژه های برق، ورزش و جوانان، بهسازی و عمران روستایی ، سرمایه گذاری بخش خصوصی، جذب اعتبارات و… حتی قابل مقایسه با گذشته نیست و مردم انقلاب عمرانی دولت تدبیر و امید در شهرستان را تجربه می کنند. همه این خدمات صورت گرفته به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و همبستگی و وحدت بین مردم و مسئولین میسر شد.

فرماندار مهر با بیان اینکه دهیار را می توان مدیر ارشد روستا دانست ، اظهار داشت: بیشترین اعتبار ارزش افزوده در کل استان فارس در طول دولت تدبیر و امید وارد شهرستان مهر شده است و به همین دلیل اعتبارات برخی از دهیاری های شهرستان مهر در این دولت با اعتبار برخی از شهرداری های استان فارس برابری می کرده است و این یعنی دهیاران این روستاها اعتباری به اندازه یک شهرداری را مدیریت کرده اند.
سید محمد موسوی در پایان با تاکید بر ورود دهیاران و شورها به بحث اشتغالزایی ، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بزرگترین دغدغه و محوریت جلسات و پیگیری های مجموعه مدیریتی شهرستان بحث اشتغال است. انتظار داریم شوراهاو دهیاران محترم همه فکر و برنامه ریزی خود را به بحث اشتغال اختصاص دهند. بحث بوم گردی امروز در برخی از روستاهای کشور مورد توجه قرار گرفته و اشتغال زایی خوبی نیز داشته است ، دهیاران محترم می‌توانند با توجه به حمایت ها و تسهیلات پیش بینی شده دولت ، زمینه را برای راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در روستاها فراهم کنند.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا