سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٤٢١
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
پیرامون قطعی های مکرر برق

مُهرستان » تابستان امسال با قطع مکرر برق در نقاط مختلف، موجب ناراحتی و اعتراض مردم شده است و در این بین مناطق گرمسیری نظیر لامرد و مُهر مشکلات فراوانی را تجربه می کنند. اعتراضات بیشتر از عدم وجود برنامه ای منظم قطعی برق در طول شبانه روز را شامل شده و پیام های مردمی…

مُهرستان » تابستان امسال با قطع مکرر برق در نقاط مختلف، موجب ناراحتی و اعتراض مردم شده است و در این بین مناطق گرمسیری نظیر لامرد و مُهر مشکلات فراوانی را تجربه می کنند.

اعتراضات بیشتر از عدم وجود برنامه ای منظم قطعی برق در طول شبانه روز را شامل شده و پیام های مردمی حاکی از عدم پاسخگویی درست و شفاف از مسئولین مدیریت توزیع است.

مردم علاوه بر تحمل رنج طاقت فرسای گرما، از طرفی نگران وسایل برقی شان در خلال قطعی های مکرر و نوسانات شدید برق در این شرایط اقتصادی هستند. همچنین صاحبان صنوفی نظیر مغازه های خوار و بار نیز از افزایش ضایعات و صدمه رسیدن به اجناس خود می گویند که دلیل نبود برق متحمل زیان شده‌ اند.

۵۱  درصد برق فارس در صنعت و کشاورزی صرف می شود

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفته است: ۵۱ درصد از برق این استان در حوزه صنعت و کشاورزی مصرف می شود که کاهش مصرف برق صنعتی در ساعات اوج مصرف نقش قابل توجه در گذر از فصل تابستان دارد.

وی بیان کرد: یکی از راه کارهای مهم در زمینه کنترل پیک بار (اوج مصرف) تابستان استفاده از ظرفیت صنایع بزرگ و جلب همکاری آنان درزمینه اجرای برنامه های مدیریت مصرف برق است.

کمک شش مگاواتی پالایشگاه گاز پارسیان به شبکه توزیع برق

همپنین بهزادی مسئول روابط عمومی پالایشگاه گاز پارسیان خبر از احداث نیروگاه گازی یکصد مگاواتی پالایشگاه گاز پارسیان توسط شرکت مهندسی و توسعه شرکت ملی گاز خبر داد که با وجود پیشرفت فیزیکی قابل توجه اما تاکنون به شرکت پالایش گاز پارسیان تحویل داده نشده است.

وی افزود با وجود این؛ پالایشگاه گاز پارسیان از محل نیروگاه اضطراری خود نزدیک به شش مگاوات برق به شبکه توزیع کمک می کند.

لیست زمان بندی قطعی برق، بی برنامه است

در این میان با انتشار روزانه قطعی برق در نقاط مختلف شهری و روستاها، از سوی مدیریت توزیع برق اعتراض مردم بیشتر شده است. شهروندان معتقدند بی نظمی شدید در برنامه های اعلام شده وجود دارد و قطعی برق بر اساس زمان بندی موجود نیست و وقتی هم به مدیریت توزیع مراجعه می کنیم، به جمله “دست ما نیست” بسنده کرده و مردم را به مدیریت توزیع استان ارجاع می دهند و این در حالی است که شرکت توزیع برق استان، ادارات شهرستانی را مسئول اجرای برنامه زمانبندی قطع برق می داند.

توصیه به مدیریت مصرف برق / ساعات اوليه شب، ساعات اوج مصرف برق است

آنچه سبب وارد شدن خسارت به وسایل برقی می شود، نوسان ولتاژ برق است، ولی قطع و وصل مجدد آن مشکل خاصی ایجاد نمی کند، ضمن اینکه توصیه می شود از دستگاه‌های محافظ برای برق ورودی خانه و  محل کار استفاده تا نگرانی ها در این زمینه مرتفع شود. بيشترين مصرف برق در ۲۴ ساعت شبانه روز مربوطه به ساعات اوليه شب است. در اين ساعات با روشن شدن لامپ‌ها، حداكثر مصرف انرژي الكتريكي از نيروگاهها دريافت مي شود و اگر نيروگاه‌ها توان توليد برق مورد نياز را نداشته باشند، با قطعي برق و خاموشي مواجه مي‌شويم. اگر هرکدام از ما چند لامپ اضافه که معادل ۱۰۰ وات می باشد را خاموش و در طول روز از روشنایی طبیعی برای خانه و محل کار استفاده کنیم، همچنین استفاده از وسایل پرمصرف مثل جاروبرقی، لباسشویی و ماشین ظرفشویی را به ابتدای صبح یا آخر شب موکول کنیم، کمک زیادی به مدیریت بار در کشور و همچنین هزینه خانوار می کنیم، چرا که در ساعت های مورداشاره که اوج مصرف نیست، هزینه هرکیلووات برق ارزانتر محاسبه می شود.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا