افتتاح مرکز ام.آر.آی لامرد توسط وزیر بهداشت

img


#مهرستان : صبح امروز همزمان با چهلمین روز شهادت حاج قاسم سلیمانی و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی؛ با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ مرکز ام. آر. آی لامرد به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به بهره برداری رسید.
به گزارش مهرستان به نقل از افق فارس، وزیر بهداشت در این آیین با تبریک چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در سال های بعد از انقلاب، برای خدمت به مردم کارهای بزرگی در حوزه سلامت انجام شده است که ارتقاء خدمات اورژانس و افزایش تخت های بیمارستانی از جمله این خدمات می باشد.
به گفته نمکی، دستگاه ام. آر.آی لامرد یکی از پیشرفته ترین دستگاههای ام.آر.آی است.
پیرو درخواست و پیگیریهای علوی نماینده مردم لامرد و مهر در دوره دهم مجلس در تکمیل بیمارستان جدید لامرد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار افق فارس گفت: این بیمارستان به همت خیراندیش محترم حاج محمود حاج حیدر در مراحل پایانی قرار دارد، در برنامه داریم که همزمان با سفر ریاست محترم جمهور، بیمارستان جدید لامرد تجهیز و به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به بازدید و روند تکمیل بیمارستان لامرد، افزود: بخشی از تجهیزات بیمارستان لامرد به شهرستان رسید و بقیه نیز در حال انتقال به شهرستان قرار دارد.
در ابتدای این آیین، فرماندار شهرستان لامرد با تبریک پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: حدود ۳۰۰ هزار نفر از شهرستانهای لامرد و دیگر شهرستانهای همجوار از خدمات این مرکز ام .آر.آی بهره مند می شوند که تحولی شگرف در ارتقای خدمات درمانی خواهد بود.
همچنین سید محسن علوی نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی نیز از وزارتخانه های بهداشت و نفت ، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دیگر مسئولان محلی در راه اندازی این مرکز تشکر و قدردانی کرد.
نماینده مردم لامرد مهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند پیگیری و راه اندازی مرکز ام.آر.آی در لامرد گفت: سال ۹۲ توسط دکتر موسوی نماینده سابق برای این مهم درخواست شد که مصوبه ام آر آی امانی اخذ گردید و سال ۹۴ به مناقصه رفت و به دلیل عدم تامین اعتبار در ابتدای سال ۹۵، به اهواز منتقل شد و از آغاز دوره نمایندگی مجلس، مصوبه تامین اعتبار جهت خریداری ام. آر. آی لامرد با مساعدت وزارتخانه های بهداشت و نفت پیگیری شد که امروز پس از خریداری،احداث ساختمان و نصب ام.آر.آی ؛ شاهد راه اندازی آن هستیم.
شایان ذکر است سالها مردم این منطقه برای دریافت خدمات ام آر آی مجبور بودند با طی کیلومترها مسیر به شهرستان‌های دیگر مراجعه کنند که با راه اندازی از این مرکز، این مشکل مرتفع شد.
ساختمان ام آر آی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد در زمینی به ۵۰۰ مترمربع و با زیربنای ۳۲۷ متر مربع در محوطه این بیمارستان و با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی از محل اعتبارات عمرانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در شهریورماه سال ۱۳۹۷ کلنگ زنی شد و در بهمن سال ۱۳۹۸ به بهره برداری رسید.
دستگاه ام آر آی این مرکز۱/۵ تسلا است که با توجه به معافیت گمرک برای هیات امنای ارزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین خرید انبوه این وزارتخانه، این دستگاه با تخفیف و به بهای ۵۲ میلیارد ریال خریداری شده است.
«قاسم جان بابائی» معاون درمان وزارت بهداشت، «سید حسین داوودی» مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزات بهداشت، «مهرزاد لطفی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «احمدی زاده» معاون سیاسی امنیتی استاندار فارس، «سید محسن علوی» نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، اعضای هیات رئیسه دانشگاه و مسوولان محلی در سفر به شهرستان لامرد، وزیر بهداشت را همراهی می کردند.
وزیر بهداشت ضمن بازدید از بیمارستان جدید لامرد، در مراسم ۲۲ بهمن لامرد سخنرانی کرد.

RELATED POSTS

ارسال پاسخ