دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٤٦٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای فارس؛

مُهرستان » مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس گفت: ۳ هزار ظرفیت آموزشی در آموزشگاه‌های دولتی و ۲۰ هزار ظرفیت در آموزشگاه‌های خصوصی استان فارس برای مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان در طرح “فارس مهارت” ایجاد شده است. به گزارش مُهرستان؛ حشمت کوشکی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در هفته ترویج آموزش‌های فنی و…

مُهرستان » مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس گفت: ۳ هزار ظرفیت آموزشی در آموزشگاه‌های دولتی و ۲۰ هزار ظرفیت در آموزشگاه‌های خصوصی استان فارس برای مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان در طرح “فارس مهارت” ایجاد شده است.

به گزارش مُهرستان؛ حشمت کوشکی پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: در هفته ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برنامه‌های متنوعی از جمله برگزاری جشن بزرگ خانواده فنی و حرفه‌ای در تاریخ ۲ مردادماه و همایش مهارت‌آموختگان کارکنان نیروهای مسلح در تاریخ ۳ مردادماه تدارک دیده شده است.

وی از برپایی نمایشگاه دستاوردهای فنی و حرفه‌ای از ۳ تا ۷ مردادماه در باغ جنت شیراز خبر داد و افزود: مسابقه استارت‌آپ‌های استان فارس نیز با حضور ۴۰ تیم در تاریخ ۳ مردادماه برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای ‌استان فارس افتتاح آموزشگاه اس.سی.دی دانشگاه زند شیراز و افتتاح آموزشگاه آزاد طلا و فنون جواهرسازی شیراز در تاریخ ۵ مرداد‌ماه را از دیگر برنامه‌های مهم هفته ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد.

وی با بیان اینکه اداره کل فنی و حرفه‌ای استان فارس موضوع آینده‌پژوهی مشاغل در ۳ سال آینده را با همکاری فرمانداری‌های شهرستان‌ها آغاز کرده است، افزود: با جدیت به دنبال پیگیر تشکیل مجمع خیرین اشتغال‌زا در استان فارس هستیم.

کوشکی با بیان اینکه تفاهم‌نامه همکاری برای ارائه آموزش‌های مهارتی با ۳۰ دستگاه اجرایی استان فارس منعقد شده است، گفت: یکی از استراتژی‌های ما توانمندسازی دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان است بر این اساس طبق تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش طرح “فارس مهارت ” با هدف مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در آموزشگاه‌های دولتی ۳ هزار نفر ظرفیت برای طرح “فارس مهارت” آماده شده و ارائه آموزش‌ها در این بخش رایگان است، افزود: در آموزشگاه‌های خصوصی نیز ۲۰ هزار نفر ظرفیت برای این طرح  آماده شده است و آموزش‌های این بخش نیز با ۳۰ درصد تخفیف به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان فارس عنوان کرد: در کشورهای پیشرفته توانمندسازی دانش‌آموزان و مهارت‌آموزی از سنین پایین آغاز می‌شود اما در کشور ما اینگونه نیست تا جایی که بیش از ۸۰ درصد مهارت‌آموزان ما دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها هستند.

وی با تاکید بر اینکه در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به دنبال تقاضامحوری و سفارش محوری هستیم، گفت: در این راستا تفاهم‌نامه سه جانبه با منطقه ویژه انرژی‌بر لامرد برای مهارت‌آموزی نیروهای مورد نیاز آنها منعقد شده است که در فاز نخست ۳۰ نفر از متقاضیان از شهرستان لامرد در شیراز در حال آموزش هستند که همه آنها بعد از اتمام دوره آموزشی مستقیماً در منطقه ویژه اقتصادی لامرد مشغول به فعالیت می‌شوند.  

کوشکی در مورد ارائه آموزش‌های مهارتی در پادگان‌ها و نیروهای مسلح نیز بیان کرد: ابتدای سال ۹۶ تعهد ما در این زمینه  ارائه آموزش مهارتی به یک هزار نفر بود که براساس تفاهمنامه‌ای که بین سازمان فنی و حرفه‌ای و نیروهای مسلح منعقد شد تعهد ما به ۵ هزار نفر افزایش یافت و امسال نیز تعهد ما در این بخش ارائه آموزش‌های مهارتی به ۸ هزار نفر است.

وی بیان کرد: تعداد واحدهای پذیرنده ما در طرح “مهارت‌آموزی در محیط کار”  یا همان “استاد و شاگردی” ۱۹۱ واحد و تعداد مهارت‌آموزان معرفی شده به این واحدها نیز ۷۸۰ نفر بوده است.

کوشکی با بیان اینکه تاکنون ۳ مرکز اس. سی.دی در دانشگاه پیام نوراستهبان، دانشگاه صنعتی شیراز و دانشگاه فنی باهنر شیراز راه‌اندازی شده است و در هفته پیش رو نیز مرکز اس.سی. دی دانشگاه زند شیراز افتتاح می‌شود، افزود: ۷ سایت تخصصی آموزش صنعتی برق در اقلید، نورآباد، فیروزآباد، قیر و کارزین، فسا، خرمبید و نی‌ریز در حال آماده‌سازی است که در هفته دولت رونمایی می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس با بیان اینکه تا شهریورماه امسال تمام شهرستان‌های فارس به سایت سنجش الکترونیک مجهز می‌شوند، خاطرنشان کرد: به جز شهرستان‌هایی که از سال گذشته به سایت سنجش الکترونیک مجهز شده‌اند مراکز فنی و حرفه‌ای بالاده، ارسنجان، بوانات، اقلید، پاسارگاد و مرودشت نیز به این سایت مجهز شده‌اند و تنها دو شهرستان دیگر باقی مانده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه‌ای و ۸۵۵ آموزشگاه خصوصی در استان فارس وجود دارد، گفت: تعهد امسال ما برای ارائه آموزش‌های مهارتی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ساعت است که در سه ماهه نخست امسال یک میلیون و ۹۵۵ هزار ساعت در آموزشگاه‌های خصوصی و ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار و ۴۹۴ نفر ساعت در آموزشگاه‌های دولتی آموزش‌های مهارتی به متقاضیان ارائه شده است.

کوشکی افزود: در سه ماهه نخست امسال ۲۱ موافقت‌نامه اصولی برای تاسیس آموزشگاه آزاد در استان فارس صادر شده که از این بین تاکنون ۱۶ پروانه تاسیس صادر شده است.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا