دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٥٠١
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
مدیرعامل شرکت گاز پارس جنوبی؛

مُهرستان » مدیرعامل شرکت گاز پارس جنوبی گفت: این مجتمع اکنون راهبری ۱۰ پالایشگاه بزرگ گازی کشور را بر عهده دارد و در آستانه تصدی پالایشگاه های یازدهم و دوازدهم متشکل از فازهای۱۳، ۲۲و ۲۴طرح توسعه پارس جنوبی است. هادی هاشم زاده فرهنگ افزود: با بهره برداری از فاز ۱۳ میدان گازی پارس جنوبی روزانه ۵۶٫۶…

مُهرستان » مدیرعامل شرکت گاز پارس جنوبی گفت: این مجتمع اکنون راهبری ۱۰ پالایشگاه بزرگ گازی کشور را بر عهده دارد و در آستانه تصدی پالایشگاه های یازدهم و دوازدهم متشکل از فازهای۱۳، ۲۲و ۲۴طرح توسعه پارس جنوبی است.

پارس جنوبی

هادی هاشم زاده فرهنگ افزود: با بهره برداری از فاز ۱۳ میدان گازی پارس جنوبی روزانه ۵۶٫۶ میلیون متر مکعب مکعب گاز غنی ، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد تولید و سالانه ۱٫۰۵ میلیون تن گاز مایع”LPG” (پروپان و بوتان) و یک میلیون تن اتان به منظور تامین خوراک واحدهای پتروشیمی نیز تولید خواهد شد.

وی اظهار داشت: چهار سکو جمعا شامل ۳۸ حلقه چاه در فاصله ۹۰ کیلومتری ساحل کنگان ، رشته خط لوله ۳۲ اینچ دریایی انتقال گاز به طول تقریبی(هر خط) ۹۰کیلومتر و ۲ خط لوله ۴ اینچ دریایی جهت انتقال محلول گلایکول به طول تقریبی (هر خط) ۹۰ کیلومتر تاسیسات دریایی این فاز را شامل می شود.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اضافه کرد: عملیات احداث فاز های ۱۳، ۲۳و۲۴ از خرداد ماه ۱۳۸۹ آغاز شده است.

هاشم زاده فرهنگ با بیان اینکه ظرفیت تولید فازهای ۲۳و ۲۴ نیز مشابه فاز ۱۳ است گفت: امروز در سبد تولید گاز کشور بیش از ۷۰ درصد سهم داریم و توانسته ایم با همت و تلاش جمعی و در سایه کار گروهی و رعایت مسائل دقیق ایمنی، گام های موثری در جهت رشد اقتصاد کشور برداریم.

وی ادامه داد: اکنون این مجتمع روزانه ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی، ۱۰ هزار تن اتان،۱۰ هزار تن LPG و ۱۸۰۰ تن گوگرد تولید می کند که در ماموریت بسیار بزرگ عملیاتی، راهبردی و کلیدی در سطح کشور قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی اظهارداشت:در کنار این ماموریت راهبردی، پیچیدگی بهره برداری و راهبری ۱۰ پالایشگاه بزرگ، به صورت همزمان که از نقشه های فرآیندی و ترکیبی متنوع و متفاوت از یکدیگر هستند ما را در عرصه خاص تولید قرار داده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط مهم تولید در این مجتمع عظیم، اکنون این مجتمع قابل مقایسه با هیچ مجتمع در سطح کشور نیست و در سطح دنیا یگانه و بی بدیل است.

فرهنگ گفت: از منظر مدیریت HSE نیز باید استقرار تمامی سیستم های این مدیریت در این مجتمع عظیم گاز کشور در دستور کار قرار گیرد و پیاده سازی شود.

وی افزود: متخصصان و کارکنان حوزه HSE در مجتمع با همه تلاش و توان در مسیر فرآورش تولید گاز پایدار بدون هیچ گونه حادثه ناتوان کننده در حرکت هستند و امیدواریم با رهنمودها و استقرار سیستم های مدیریتی در این حوزه شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی کشور باشیم.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا