سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٥٠٦
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
امام جمعه مُهر؛

مُهرستان » نماز جمعه این هفته شهر مُهر به امامت حجت الاسلام شاکری امام جمعه این شهر و با حضور مردم و مسولین در مصلای نماز جمعه برگزار شد. به گزارش مُهرستان به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان مُهر؛ با توجه به نام گذاری هفته جاری به نام نماز جمعه؛ وی بر اهمیت روز…

مُهرستان » نماز جمعه این هفته شهر مُهر به امامت حجت الاسلام شاکری امام جمعه این شهر و با حضور مردم و مسولین در مصلای نماز جمعه برگزار شد.

حجه الاسلام شاکری_امام جمعه مُهر

به گزارش مُهرستان به نقل از ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان مُهر؛ با توجه به نام گذاری هفته جاری به نام نماز جمعه؛ وی بر اهمیت روز جمعه و نماز جمعه تاکید کرده و گفت: یک سوره قرآن به نام جمعه نامگزاری شده است و در این سوره آیه شریفه ( یا ایهاالذین آمنو اذا نودی لالصلاه من یوم الجمعه) … دلالت بر اهمیت بالای نماز جمعه دارد.

وی افزود؛ از کلمه سعی برداشت می شود که این حالت راه رفتن عادی نیست بلکه بین راه رفتن و دویدن است که به معنی اهمیت دادن به نماز جمعه و حضور در آن است.

ایشان با تشریح کلمات به کار رفته در آیه شریفه گفتند: جمله ذروا البیع به معنی این است که در این هنگام امور دنیوی را رها کرده به سمت نماز بشتابید.
حجت الاسلام شاکری با اشاره به سالروز برگزاری و اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسط آیت الله طالقانی در سال
۵۸ گفت: نماز جمعه قلب فرهنگی یک شهر است .

شاکری افزود؛ یکی از تکالیف امام جمعه این است که صفوف مومنین را متحدتر کند و دومین تکلیف آگاهی بخشی به مومنین و نمازگزاران در مورد خطرات و مفاسد است.
وی سومین تکلیف را ابلاغ خواسته های بحق مومنین به حاکمیت و مسئولین برشمرد و افزود؛ چهارمین تکلیف نیز ابلاغ خواسته های حاکمیت به مردم است .

امام جمعه مهر در خطبه دوم به بیانات رهبر انقلاب در جمع مسئولین مبنی بر اهمیت اشتغال به خصوصا جوانان پرداخت و گفت: این مهم نسخه شفا بخش اقتصاد این کشور است.
وی اضافه کرد: این شهرستان قابلیت بسیار بالایی در زمینه افزایش بهره وری اقتصادی دارد و این در صورتی است که یکی از مصوبات برنامه ششم توسعه که بومی گزینی است می بایست اجرایی شود.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا