سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٦٣٠
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
یادداشت وارده؛

مُهرستان / احمد بهار؛ سردبیر هفته نامه سپهر فارس » در همه ممالک پیشرفته رسانه های آزاد، جایگاه والایی دارند. این مقام رفیع تا آنجاست که از رسانه های آزاد به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می شود. استقلال قوا از هم بدون حیات رسانه های آزاد به صورت کامل محقق نمی شود. خبرنگاران به عنوان…

روز خبرنگار

مُهرستان / احمد بهار؛ سردبیر هفته نامه سپهر فارس » در همه ممالک پیشرفته رسانه های آزاد، جایگاه والایی دارند. این مقام رفیع تا آنجاست که از رسانه های آزاد به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می شود. استقلال قوا از هم بدون حیات رسانه های آزاد به صورت کامل محقق نمی شود.

خبرنگاران به عنوان سلول های تشکیل دهنده رسانه ها در این سسیتم از جایگاه والایی هم عرض سیاست‌مداران، قضات، مدیران  اجرایی و هنرمندان و فرهیختگان برخوردارند که جامعه بی‌خبر و بدون خبرنگار، تالاب مرده ای محسوب می‌شود که حرکت، تحول و آرمان‌ ندارد و رو به جمودی خواهد رفت.

این جایگاه والا فقط بعد معنوی را در بر  نمی گیرد و در اصل این جایگاه رفیع زمانی تام و تمام محقق می شود که  سطح معاش روز نامه نگاران و خبرنگاران اگر هم عرض  چهار گروه مذکور نباشد کمتر هم نباشد.

در ایران به دلایل گوناگون رسانه ها نه تنها هم عرض سایر ارکان دموکراسی تعریف نشده اند بلکه جایگاهی بسیار نازل تر از آنچه باید باشند دارند. دستمزد روزنامه نگاران بسیار کم، امنیت شغلی تقریبا از بین رفته  است. در چنین شرایطی روز خبرنگار یک روز تشریفاتی است. دردناک تر آنکه به خاطر همین جایگاه تنزل یافته ادارات در این روز دست در جیب برده و از محل بودجه عمومی هدایایی را به خبرنگاران حوزه خود اهدا می کنند.

این هدایا اولین  تاثیری که دارد جایگاه خبرنگاران را از آنچه که هست خفیف تر می کند. البته شاید دلیلی بر تدابیر کاری حوزه خود داشته باشند…شاید شکلات تلخی برای انعکاس ندادن برخی از حرف‌های شنیده…(خواهشا این موضوع را منتشر نکنید…!)

هیچ گاه روز خبرنگار را تبریک نگفته و هیچ وقت تبریکی را هم نمی پذیریم. تا مادامی که خبرنگاری به  درجه‌ای از رشادت و جسارت برسد که هم عرض دگران دیده شود و قدر بیند و در صدر بنشیند.

خبرنگاران…پاینده باشید…

برچسب ها : روز خبرنگار


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا