اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٦٧٩
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
بسته خبری جهاد کشاورزی لامرد؛

مُهرستان » در روز خبرنگار فعالین عرصه خبر و اطلاع رسانی مورد تجلیل قرار گرفتند. به گزارش پایگاه خبری مُهرستان به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی لامرد به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار و در ویژه برنامه ای به همین مناسبت خبرنگاران صدا و سیما ، سایت های خبری و هفته نامه های شهرستان لامرد…

مُهرستان » در روز خبرنگار فعالین عرصه خبر و اطلاع رسانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری مُهرستان به نقل از روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی لامرد به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار و در ویژه برنامه ای به همین مناسبت خبرنگاران صدا و سیما ، سایت های خبری و هفته نامه های شهرستان لامرد با اهداء لوح و هدیه مورد تجلیل قرار گرفتند.با برنامه ریزی صورت گرفته و با حضور مدیران و مسئولین روابط عمومی ادارات جهادکشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاونی روستایی و دامپزشکی ، اصحاب رسانه و روابط عمومی فرمانداری شهرستان لامرد این مراسم برگزار شد. در پیام مسئولین ادارات تابعه وزارت جهادکشاورزی در شهرستان لامرد آمده است: با احترام، هفدهم مرداد که به یادمان شهادت مظلومانه صارمی روزخبرنگار نامیده شده، یادآور مجاهدت زنان و مردان حقیقت طلبی است که با هدف روایت حقیقت ، بیرق بزرگ آگاهی بخشی را به دوش می کشند، لذا ضمن تبریک این روز از فعالیت جنابعالی که در امر اطلاع رسانی عملکرد وزارت جهادکشاورزی در شهرستان لامرد تلاش نموده اید این تلاش ها را ارج می نهیم.

شایان ذکر است با توجه به تشکیل شورای روابط عمومی جهادکشاورزی در شهرستان لامرد فعالیت های اطلاع رسانی ادارات جهادکشاورزی، منابع طبیعی و آبخیزداری ، تعاونی روستایی و دامپزشکی توسط روابط عمومی واحد شورای روابط عمومی انعکاس می یابد.

کنترل سیلات دره زیارت لامرد آماده بهره برداری

کنترل سیلاب دره زیارت در هفته دولت بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد حسین عباسی مسئول اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لامرد ضمن بیان خبر فوق گفت : براساس اقدامات انجام شده و برنامه ریزی صورت گرفته طرح کنترل سیلاب دره زیارت واقع در بالادست روستاهای دهستان ترمان بخش مرکزی شهرستان لامرد اجرا و آماده افتتاح و بهره برداری است. این طرح با مشخصات فنی ارتفاع مفید: ۶ متر ، ارتفاع کل: ۸ متر ، طول سرریز: ۲۰ متر ، طول کامل بند : ۶۰ متر ، حجم عملیات خاکی ۳ هزار مترمکعب و حجم عملیات سنگ و سیمان : ۲ هزار مترمکعب اجرا شده است.

عباسی گفت: جهت دسترسی به محل اجرای طرح ۹۰۰ متر جاده دسترسی احداث شده و در مجموع با وجود اعتبار تصویبی ۶۰۰۰ میلیون ریالی از محل اعتبارات ۳ درصد نفت و گاز ۶۵۰۰ میلیون ریال هزینه در برداشته است. این مقام مسئول افزود: این طرح که با اهداف کنترل سیلاب دره بالادست روستاهای دهستان ترمان و نیز تزریق آب به سفره های زیر زمینی احداث شده ، سالیانه در سه بارندگی جمعاً  ۲۰۰ هزار مترمکعب آبگیری خواهد کرد.

مسئول اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لامرد همچنین گفت: در صورت تأمین اعتبار ، فاز دوم طرح که شامل احداث بند ۸ متری است ، اجرایی خواهد شد.

نشست خبری ادارات مرتبط با وزارت جهادکشاورزی به مناسبت هفته دولت

ادارات مرتبط با وزارت جهادکشاورزی در شهرستان لامرد در نشست خبری اهم فعالیتهای یکساله خود را ارائه داشتند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی لامرد ، در راستای تبیین و اعلام فعالیت های وزارت جهادکشاورزی در قالب ادارات و مدیریت های جهادکشاورزی ، منابع طبیعی و آبخیزداری ، تعاونی روستایی و دامپزشکی، به مناسبت هفته دولت در نشستی خبری با اصحاب رسانه اهم فعالیت های صورت گرفته یکساله این ادارات اعلام شد. مسئولین هرکدام از این ادارات ضمن ارائه عملکرد ، به سئوالات خبرنگاران در حوزه کاری خود پاسخ دادند.

ارائه طرحهای شاخص از دیگر موارد مطرح در نشست مذکور بود.

پلاک گذاری تراکتورهای لامرد

۴۲ دستگاه تراکتور در لامرد پلاک گذاری شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان لامرد با استقرار و شروع فعالیت نماینده تعاونی تراکتورداران در لامرد به نمایندگی دفتر پیش خوان دولت سیداحمدرضا علوی ، عملیات شناسایی و بازدید و تشکیل پرونده جهت دریافت پلاک شروع شد. در این زمان جهت تعداد ۹۰ دستگاه تراکتور پرونده لازم تشکیل و از این تعداد ۴۲ دستگاه پلاک گذاری شد. همچنین پرونده انتقال پلاک تعداد ۱۴ دستگاه تراکتور نیز در دست اقدام و در اختیار پلیس راهنمایی و انندگی جهت صدور پلاک قرار گرفته است . همین گزارش می افزاید: تعداد کل تراکتورهای فعال در بخش کشاورزی شهرستان لامرد ۶۱۲ دستگاه است که در مرحله اول پلاک گذاری ماشین آلات کشاورزی ، تراکتورهای با عمر کمتر از ۱۳ سال مشمول دریافت پلاک قرار گرفت که تعدادی از همان ابتدا توسط کارخانه تراکتورسازی تبریز با پلاک توزیع شده بود. پس از آن نیز تراکتورهای با سال ساخت ۱۳۷۲ به بالا و کمتر از ۲۵ سال در این طرح قرار گرفت و مابقی تراکتورهای جدید نیز همگی دارای پلاک شدند.

شایان ذکر است در کشاورزی توسعه یافته به طور طبیعی نیاز به تراکتور و ماشین های کشاورزی جهت جبران توان انسانی ، روز به روز بیشتر می شود.

بررسی انواع تراکتور و ماشین های کشاورزی مورد نیاز ایران با توجه به سطح پایین تکنولوژی در کشور به خصوص روستاها که متناسب با سطح محدود برای هر کشاورز و دامدار می باشد باید مورد توجه قرار گیرد و سعی در بالا بردن دانش کشاورزان و آموزش آنها در استفاده صحیح از ماشین های کشاورزی شود. تأمین و ساخت لوازم یدکی ، تربیت کارگران ماهر و رانندگان حرفه ای برای به کارگیری تراکتور و ماشین های بروز و مورد نیاز کشاورزی و ایجاد تعمیرگاهها به تعداد کافی در نقاط مختلف از جمله برنامه هایی است که در آینده می بایست به طور وسیع و کامل تر صورت پذیرد.

برچسب ها : جهاد کشاورزی،لامرد

دیدگاه بینندگان
غیر قابل انتشار: ٠
در صف انتشار: ٠
انتشار یافته: ٠
|
۱۳۹۷/۰۵/۲۸ ۱۹:۵۹
٠
٠

حرف اینجانب از کودکی این بوده است که مقدار ... متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار ... متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بند یا سدی خاکی بگیرم تا این روزهای بارندگی در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را به روزهای طلایی در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس تبدیل کنم اینجانب از اینکه مقدار ... متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار ... متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند که اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار ... متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵ % از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاجه فصلی در شهر خنج شهرستان خنج استان فارس نمایم.

|
۱۳۹۷/۰۶/۱۳ ۰۷:۴۷
٠
٠

حرف اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج بوده ام از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۰۳ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۰۴ تاکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا می باشم یا در آینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهرستان خنج باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور بوده و می باشد آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه کفه خنج بوده و می باشد چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه کفه خنج به دست می آید می توان و می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری در اطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتر دریاجه کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.

|
۱۳۹۷/۰۶/۳۰ ۲۲:۰۰
٠
٠

امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد .


شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا