اطلاعیه ویژه
آخرین اخبار
کد خبر: ١٣٧٥٢
تعداد بازدید : محافظت شده
تعداد دیدگاه ها : بدون دیدگاه
خطیب نماز جمعه مُهر؛

مُهرستان » آیین وحدت آفرین نماز جمعه شهرستان مهر با حضور مردم خداجوی به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین شاکری، امام جمعه مهر در مصلای نماز جمعه اقامه شد. وی در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا گفت: از آنجا که در هفته امامت و ولایت و مابین عیدین کبیرین یعنی قربان و غدیر قرار داریم…

مُهرستان » آیین وحدت آفرین نماز جمعه شهرستان مهر با حضور مردم خداجوی به امامت حضرت حجت الاسلام والمسلمین شاکری، امام جمعه مهر در مصلای نماز جمعه اقامه شد.

وی در خطبه اول ضمن توصیه به تقوا گفت: از آنجا که در هفته امامت و ولایت و مابین عیدین کبیرین یعنی قربان و غدیر قرار داریم افزود؛ امام صادق علیه السلام فرمودند: این عید، عید الله الاکبر است، چون عید فطر در مورد روزه است و عید قربان در مورد حج است ، اما این عید در مورد ولایت است و تمام احکام اسلام بدون ولایت هیچ است، چرا که مبنای نماز و روزه و حج و زکات بر ولایت است و در اسلام بیشترین تاکید بر ولایت است و قرآن کریم نیز شرط اتمام و اکمال رسالت پیامبر اکرم را ابلاغ این مهم الهی دانسته است ، یعنی انجام رسالت حضرت رسول منوط به ابلاغ این مهم است .

امام جمعه مهر گفت: باید توجه کنیم که چرا قرآن، حضرت امير (علیه السلام) را به عنوان امام جامعه معرفی میکند؟ هدف چیست؟ این به این دلیل است که جامعه، امام محور و ولایت محور باشد و بعد از امام معصوم نیز امامت جامعه بر عهده فقیه جامع الشرایط است که هرکس شایسته اين مقام نیست.

وی اضافه کرد، آیا جامعه نیاز به امام دارد ؟ برای اینکه جامعه در مسیر درست حرکت کند نیاز به امام هست و امام اين تكليف را دارد.

خطیب جمعه مُهر در خطبه دوم با اشاره به زادروز نابغه جامعه بشری ابن سینا و روز پزشک افزود؛ در این شهرستان نیاز مبرم به پزشک حاذق داریم و ارگان‌های دست‌اندرکار مانند دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت در این راستا تشریک مساعی کنند تا این معضل حل شود.

حجت الاسلام شاکری با تبریک هفته دولت گفت: دولت الگوی خود را شهیدان رجایی و باهنر قرار دهند و در این مسیر گام بردارند و از دولت نیز مطالبه یک کابینه کارآمد و شجاع را داریم.

وی از دیگر قوا خواست که درگیری های جناحی را کنار گذاشته و با اتحاد و همدلي از مشکلات کنونی عبور کنند .

شاکری در بخش دیگر سخنان خود گفت: حوزه‌های مقدسه علمیه مهد ترویج اسلام ناب است و متهم کردن حوزه به سکولاریزم درست نیست و خطاي فاحش است.
حجت‌الاسلام شاکری گفت: آزادی بیان و نقد صحیح باید باشد اما تخریب و تهدید، آن هم تهدید یک مسئول بلند پایه کشور اصلا درست نیست.

وی با اشاره به فرمايش رهبري كه كرات به ازادي بيان اشاره ميكنند اظهار كردند اگرما هم مسولي را تهديد كنيم مثل دشمنان عمل كرديم وازادي بيان مدنظر رهبري راتخطئه كرديم واينكار نيز اشتباهي راهبردي است و بايد جلوي اين خطاها را گرفت و نگذاريم اين اشتباهات تكرار شود و جامعه ما به مرجعيت ديني اعتماد و اعتقاد دارد.

امام جمعه مُهر با اشاره به اعتماد مردم به مرجعیت گفت: کمافی السابق دنباله رو مرجعیت ديني و انقلابی هستیم و از نيروهاي ارزشي و انقلابي حمايت ميكنيم.شما هم می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید.


موارد عدم تایید دیدگاه
  • توهین به مقدسات ادیان الهی
  • به صورت حروف لاتین (فینگلیش)
  • حاوی مضامين تبلیغاتی با هدف سوء استفاده
  • خلاف قانون مطبوعات و رسانه ی جمهوری اسلامی ایران
  • نظراتی با یک آی پی خاص و نام های متفاوت جهت سوء استفاده
  • حاوی مطالبی جهت تخریب فرد، شخصیت شناخته شده یا گروه خاص
  • حاوی توهین، مطالب کذب، تمسخر، هتاکی،تفرقه انگیز، تهمت و افترا